Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Publikováno: 05.08.2018 07:00
Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...

Když se všichni naskládáme do auta, to máme, řekněme 350 kilo. K tomu rakev a taky kufr je až po střechu, no dejme to mu 150-200 kilo. Taky si pustím klimu, i ta něco vezme. Tímto stylem pojedu se spotřebou 10 litrů na sto kilometrů. Já chci ale utrácet až na místě, ne cestou takže, na čem se dá ušetřit?

Za prvé, při takové náloži přifouknu kola, to mi půl deci.

Za druhé, kvalitní tankování, tím se dá uspořit taky a dojet dál.

Za třetí, klima. Nejdřív si v autě vychlaďte a potom zapněte vnitřní oběh, neotevírat okýnka. Tím jsem už ušetřil skoro půl litru.

Jdeme dál. Protože jsem ho rozbil a vyhodil, přikoupím spodní plastový kryt motoru, to bychom měli další decko.

A za čtvrté, dá se ušetřit i jízdním stylem a to si nechám poradit od profíka z BESIPU Mirka Chrauze.

„Brzdím motorem, zařadím se tam, kam mám, nechávám si prostor před sebou, plynule zrychluji. To jsou všechno věci, které vám ušetří pohonné hmoty, ale také nervy a to je v horkém počasí možná ještě lepší.“

Když se to sečte, nakonec to tankování cestou na dovolenou nebude taková bolístka. Šťastnou cestu kamkoli a pěknou neděli přeje Marek 007.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

09.09.2018

Baterii v autě vám zničí vysoké venkovní teploty v létě. Mráz v zimě jen dorazí.

Říká se, že autobaterii ničí hlavně mráz. Ten ji ale spíš jenom dorazí potom, co ji pořádně nahlodá dlouhé stání auta bez pohybu ve vysokých teplotách.
02.09.2018

Levné pohonné hmoty se mohou podepsat na stavu vašeho auta

Levné pohonné hmoty se můžou pořádně podepsat na stavu vašeho auta. I našeho odborníka na dopravu Marka 007 překvapilo, kolik vám dokáže ušetřit tankování kvalitní nafty nebo benzínu.
26.08.2018

Jezdit po dálnici není žádná věda, má to ale svoje pravidla!

Jezdit po dálnici není žádná věda, ale má to svoje pravidla, která ne všichni dodržují. Ty nejdůležitější připomene náš odborník na dopravu Marek007.
19.08.2018

Dá se ušetřit na dílech z vrakoviště?

Náš Marek 007 chce ušetřit na opravě svého auta. Nové náhradní díly jsou drahé a chystá se koupit použité na vrakovišti.
12.08.2018

Značkový nebo neznačkový servis?

Značkový servis nebo neznačkový? To je otázka, která pálí každého řidiče, když se mu porouchá auto. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, ale musí mít na paměti, že i oprava u toho sebelepšího neznačkového garážmistra se může hodně prodražit…
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.