Letní jízda na motorce jenom v tričku je příjemná, může být ale i hodně bolavá

Publikováno: 15.07.2018 07:00
Léto je v plném proudu a obrážet pláže v Bibione a nebo v Thajsku na skútru je jasná volba.

I když jezdíte maximálně 50 za hodinu, základem je chránit si oči a to buď brýlemi nebo spíše dobře padnoucí helmou s hledím, která je povinná, a i při této rychlosti vám dokáže zachránit život. Když vám to ale uklouzne někde na štěrku a jedete jenom v trenkách, odřeniny potom stojí za to, a je po dovolené.

„Ahoj Impulsáci, tady je Boris. Loni jsem na dovolené spadl ze skůtru, odřel jsem si nohu, ruku, záda. Celý týden jsem ležel na pokoji a do moře už jsem se nepodíval.“

Tílko a plavky jsou sice pohodlné, ale neochrání. Stejně jako jízda v pantoflích. I na malé motorce potřebujete mít nohu v pevné obuvi a tělo chráněné kombinézou, která vydrží, když ji při pádu dáte trochu zabrat. To za BESIP potvrdil instruktor Karel Táborský:

„Kombinéza musí vydržet. Měla by být z kvalitní hovězí nebo klokaní kůže a měla by mít technologii dvojitých nebo trojitých švů.“

Pohodlí je na prvním místě. Nikde to nesmí škrtit ani plandat. Na bezpečnou jízdu se musíte soustředit. A je jedno, jestli máte super sport, cestovní enduro nebo jedete do lesa na čtyřkolce. Pamatujte na to, že helma prostě nestačí a svoji kůži schovejte pod tu motorkářskou.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

12.08.2018

Značkový nebo neznačkový servis?

Značkový servis nebo neznačkový? To je otázka, která pálí každého řidiče, když se mu porouchá auto. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, ale musí mít na paměti, že i oprava u toho sebelepšího neznačkového garážmistra se může hodně prodražit…
05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
29.07.2018

Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.
22.07.2018

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.
08.07.2018

Klimatizace je dobrý sluha, ale špatný pán

Vydržet v letních parnech v autě jen se staženým okýnkem, to zvládnou jenom ti nejodolnější. Ostatní smrtelníci si stejně jako Marek 007 zapnou klimatizaci.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.