Letní jízda na motorce jenom v tričku je příjemná, může být ale i hodně bolavá

Publikováno: 15.07.2018 07:00
Léto je v plném proudu a obrážet pláže v Bibione a nebo v Thajsku na skútru je jasná volba.

I když jezdíte maximálně 50 za hodinu, základem je chránit si oči a to buď brýlemi nebo spíše dobře padnoucí helmou s hledím, která je povinná, a i při této rychlosti vám dokáže zachránit život. Když vám to ale uklouzne někde na štěrku a jedete jenom v trenkách, odřeniny potom stojí za to, a je po dovolené.

„Ahoj Impulsáci, tady je Boris. Loni jsem na dovolené spadl ze skůtru, odřel jsem si nohu, ruku, záda. Celý týden jsem ležel na pokoji a do moře už jsem se nepodíval.“

Tílko a plavky jsou sice pohodlné, ale neochrání. Stejně jako jízda v pantoflích. I na malé motorce potřebujete mít nohu v pevné obuvi a tělo chráněné kombinézou, která vydrží, když ji při pádu dáte trochu zabrat. To za BESIP potvrdil instruktor Karel Táborský:

„Kombinéza musí vydržet. Měla by být z kvalitní hovězí nebo klokaní kůže a měla by mít technologii dvojitých nebo trojitých švů.“

Pohodlí je na prvním místě. Nikde to nesmí škrtit ani plandat. Na bezpečnou jízdu se musíte soustředit. A je jedno, jestli máte super sport, cestovní enduro nebo jedete do lesa na čtyřkolce. Pamatujte na to, že helma prostě nestačí a svoji kůži schovejte pod tu motorkářskou.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
29.07.2018

Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.
22.07.2018

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.
08.07.2018

Klimatizace je dobrý sluha, ale špatný pán

Vydržet v letních parnech v autě jen se staženým okýnkem, to zvládnou jenom ti nejodolnější. Ostatní smrtelníci si stejně jako Marek 007 zapnou klimatizaci.
01.07.2018

Kontrolujete si v autě lékárničku?

Do povinné výbavy každého auta patří nejenom výstražný trojúhelník, reserva, hever, ale taky lékárnička!
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.