Na Ligu mistrů zapomeňte, u nás hrajeme okresní přebor, říká starostka Drnovic

Publikováno: 14.06.2018 08:30
V době největší slávy se tam hrála první liga. Na zápas předkola Poháru UEFA tam přijel i slavný klub Mnichov 1860. Na opraveném stadionu sehrála zápas i česká fotbalová reprezentace. Řeč je o Drnovicích, vesnici, která přičichla k velkému fotbalu. Zašlé časy připomíná chátrající stadion, který dnes vlastní obec. Zuzana Bubílková proto zavolala starostce Zuzaně Hermanové, aby se zeptala, co bude dál.

Dobré ráno, paní starostko.

Dobré ráno paní Bubílková.

Kdy bude vlastně stadion opravený?

Tedy to máte po ránu otázky. Kdy bude celkově opravený, to vám opravdu neřeknu. My teď postupně děláme uklízecí a zabezpečovací práce. Hrací plocha je způsobilá a tam se hraje celou dobu, dokonce i v čase, kdy byl stadion v konkurzu. Fotbalisté hrají okresní přebor a hrací plochu využívají.

Ten stadion plnil mezinárodní kritéria. Dovedete si představit, že se tam bude hrát nějaký velký mezinárodní zápas, třeba i finále Ligy mistrů?

Ne,ne, opravdu ne. Dovedu si představit cokoli, ale tohle tedy ne. My určitě chceme, aby se zde hrál fotbal na okresní, možná na krajské úrovni. My zde máme silné fotbalové mužstvo a teď uvažujeme, jak co nejlevněji opravit a zabezpečit tak, aby to mohlo být využíváno. Prioritou je samozřejmě to, aby se tam hrál fotbal, ale ty prostory jsou opravdu velké. Na druhou stranu nejsou tak zanedbané, jak jsme si mysleli, takže bychom to mohli nějak komerčně využít, v části tribun třeba na kanceláře.

Takže se z tohoto velikého mezinárodního stadionu stane takový místní stadion pro místní účely. To je vaše představa?

Dá se to tak říct, ta představa je zatím taková. Za dva tři roky bych vám ale třeba řekla něco jiného. V této fázi určitě budeme rádi, když ten stadion bude využívaný tak, jak je využívaný doteď.

Děkuji za rozhovor!

Zdroj obrázku: MAFRA

13.06.2018

Daroval sto litrů krve. A tělo reaguje dobře, říká dlouholetý dárce.

Svět oslavuje dárce krve. Jejich svátek letos připadá na čtvrtek 14. června. Zuzana Bubílková našla pana Víta Antoše, který daroval krev celkem 265krát! Je to hodně, nebo stále málo?
12.06.2018

Manažer Elánu: Vašo kvůli Impulsu odhodil svůj strach

Elán vyráží na střechu! Populární rocková kapela vystoupí v úterý večer ve speciálním živém programu na střeše Rádia Impuls. Po loňském koncertu české skupiny Chinaski je to druhý podobný projekt v posledním roce. Jak je těžké přemluvit hudebníky, aby do toho šli? Zuzana Bubílková se ptala manažera Elánu Vláda Moška.
11.06.2018

Mám to vyvážené. HD obraz mi kompenzuje špatný zrak, říká moderátor Alexander Hemala.

Česko se připravuje na nový televizní signál. Standard DVB-T2 vytlačí obyčejnou dévébété jedničku a pro spoustu Čechů to znamená, že si budou muset koupit novou televizi nebo krabičku, která nový signál rozkóduje. Jak se na to tváří známý televizní hlasatel a moderátor Alexander Hemala? Ptala se ho Zuzana Bubílková.
07.06.2018

Mince může sbírat každý, boháč i ten chudší, říká obchodník

Impulsovi nabízejí celý červen milión korun. Mimořádně štědrá prémie vyvolává otázky, co se dá s takovou sumou dělat. Nad investicí přemýšlela i Zuzana Bubílková, která zavolala obchodníkovi se sběratelskými mincemi Jakubu Trpišovi.
06.06.2018

Miroslav Kalousek /TOP 09/: Babiš s důvěrou bude vládnout celé volební období

Andrej Babiš se dnes podruhé stane premiérem. Do funkce ho opět uvede prezident Miloš Zeman, který mu tak dá druhou možnost na sestavení vlády. Jak na to reaguje Babišův rival Miroslav Kalousek z TOP 09? Ráno mu od Impulsových zavolala Zuzana Bubílková.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.