Věk je jenom číslo!

Publikováno: 06.05.2018 09:00
Říká se, že každý je tak starý, na kolik se cítí. Ovšem, jak podotýká Monika Vrchotová, někdy vám okolí připomene, kolik vám opravdu je.

Poprvé jsem si to uvědomila, když mě kolemjdoucí začali místo slečno oslovovat mladá paní, což mimochodem považuju za děsivé označení. I když teď bych ho brala, ale už jsem jen paní. A takové pořádné setkání s realitou mi před dvěma lety připravil mladík na festivalu Rock for People. Když se mě u toi toiek, kde nebylo moc světla, zeptal, kde koupí levnou vodu, tak mi tykal, ovšem v momentě, kdy jsme se dostali na světlo, plynule přešel do vykání. Musím říct, že jsem to docela těžce rozdýchávala. A loni, to už jsem definitivně konstatovala, že asi nejsem tak mladá, jak si myslím, protože to už mi tam vykali úplně všichni.

Ale nejsem v tom sama, například kolega Ludvík Pospíšil se s krutou realitou setkal už před šesti lety. To když tady začal pracovat kolega Tomáš Kabát a povídá Ludvovi, že ho zná z rádia, že ho „jako malej poslouchal v Ostravě.“ Je fakt, že Tomáš to nemyslel zle. Podobně asi jako můj gynekolog, když mi říkal, že mě pošle preventivně na sono prsou, a když se podíval do počítače na datum narození, tak povídá: „Aha, tak ne sono, ale už mamograf.“ A pár dnů poté, když jsem měla narozeniny, mi kamarádka přála se slovy, že mě vítá do klubu, že teď už mě začne postupně jen všechno bolet, budu tloustnout a ještě spousta dalších věcí se mi bude dít s tělem – co konkrétně, to si radši nechám pro sebe. Během posledního roku jsem zjistila, že v některých věcech měla trochu pravdu, taky jsem si třeba našla už první šedivý vlas. Každopádně, i když jsem v sobotu načala další rok života, pořád si stojím za tím, že jsem ještě mladice!

Krásný den všem duchem mladým přeje Monika Vrchotová.

13.05.2018

Co vše se může přihodit během „sváťáku“

Některým středoškolákům už začíná takzvaný svaťák. Tedy týden před maturitou, který by měli strávit učením. Ne každému se to ale podaří, i když snahu by měl, podobně jako Monika Vrchotová.
29.04.2018

Co všechno se může doma ztratit

Takzvaný „šotek domácí“ občas zavítá ke každému z nás a zašantročí nám věci. Několikrát pořádně potrápil i Moniku Vrchotovou.
22.04.2018

Domácí úkoly můžou dát zabrat i rodičům

Domácí úkoly jsou černou můrou dětí, i některých rodičů. Své si s nimi užila a stále užívá Monika Vrchotová.
15.04.2018

Co může způsobit fobie ze včel

Jaro je v plném proudu, venku všechno krásně kvete, a tak se objevují první včely, čmeláci a jim příbuzní. A některým, jako třeba Monice Vrchotové, začíná krušné období.
08.04.2018

Co všechno se může stát s autem během noci

S přibývajícími slunečními paprsky se plní automyčky. Pravidelně do ní zajíždí i Monika Vrchotová. Její auto se už ale několikrát stalo terčem alkoholem posilněných vtipálků.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.