My Prahu nedáme, radši ji zbouráme

Publikováno: 18.05.2018 08:50
Co vadí Zuzaně Bubílkové na postupech úřadů? A jaké zkušenosti má s magistrátem?

Máte u vás nějaký průšvih?

Bydlím v Praze čtyři. V lednu nám magistrát ze dne na den uzavřel pasáž s jedním vchodem do metra Budějovická s odůvodněním, že je v havarijním stavu. Od té doby se místo opravy rozběhla administrativní mašinerie mezi obchodním domem, který přichází o obrovské zisky, protože se odstavil hlavní vchod do něj a magistrátem. Vlastník obchoďáku vyrukoval s posudkem, který havarijní stav vyvrací, magistrát však trvá na svém. Dokonce hrozí, že pasáž s mostem se musí zbourat.

Co to znamená pro občany?

Ani se neptejte. Do metra se vchází vchodem bez eskalátorů. Ten s eskalátory je odstavený. Úzké schodiště v ranní špičce zaplňují důchodci a lidé s francouzskými holemi, mezi nimi se prodírají mladí, kteří pádí do školy a do práce. V nejužším místě stojí žebráci a paní se stánkem s koláči. Takže se stává, že najednou někdo před vámi prudce zastaví. Nedostanete se k poliklinice ani k městskému úřadu. Můžete k nim projít přes obchod s oděvy, kterým tak denně prochází tisíce lidí.

Tak to mají v obchodě tržní žně.

Myslím, že moc ne, protože naštvaní lidé pádí k úzkému schodišti, které už zabezpečili rámy proti krádežím. Jinak musíte k poliklinice obcházet půl kilometru, což se nikomu nechce.

Řeší se to na zastupitelstvu?

V místním plátku jsou o tom popsané desítky stran. Proběhla spousta diskusí. Jediné, co jsme se zatím dozvěděli, je, že statici na potřebnou opravu upozorňovali pražský magistrát už před deseti lety. Tehdy stačila oprava. Teď už to zavání písní – my Prahu nedáme, radši ji zbouráme.

Vaše Zuzana Bubílková

23.05.2018

Kajínka můžeme, ale nemusíme. Naštěstí.

Vrátila By Zuzana Bubílková Jiřího Kajínka do vězení? A co říká jeho fanynkám?
22.05.2018

Výmluvy Zuzany Bubílkové

Jaké výmluvy používá Zuzana Bubílková? A štve ji, když někdo chodí pozdě?
21.05.2018

Komunistům nejde o odzbrojení, ale o ruskou převahu ve světě

Mají naši vojáci sloužit v misích? A proč jsou komunisté proti? Odpověď zná Zuzana Bubílková...
17.05.2018

Naši hokejisté by měli myslet i na to, že se musí vrátit domů

Kdo má v dnešním zápase chytat za český hokejový tým? A co by Zuzana Bubílková doporučila našim hokejistům?
16.05.2018

Traktor je nejrychlejší, vždy jede v čele kolony

Naštve Zuzanu Bubílkovou, když se před ní vecpe traktor? A předjíždí ho hned nebo raději počká?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.