Dominik Hašek: Američany můžeme porazit. Bude to ale fuška.

Publikováno: 17.05.2018 08:30
Naši hokejisté znovu nastoupí ve čtvrtfinále mistrovství světa proti… Američanům. Jde tak už o našeho tradičního soupeře ve vyřazovacích bojích světového šampionátu nebo olympijských her. V dobrém na atmosféru takového zápasu vzpomíná legendární brankář Dominik Hašek. Právě on byl v brance českého týmu v legendárním čtvrtfinále olympijského turnaje v Naganu, kde jsme tým USA vyřadili. Dominátorovi zavolala ze studia Impulsových Zuzana Bubílková…

Dobré ráno.

Dobrý den.

Co říkáte na to, že zase budeme hrát čtvrtfinále s Amerikou?

Já osobně jsem si přál trošičku víc Finy, ale co jsem aspoň četl z komentářů, kluci se Američanů nebojí. Na druhou stranu je to nesmírně těžký soupeř. To mužstvo patří k jedněm z favoritů, takže bude to bude opravdu těžký zápas.

Vy máte se Spojenými státy skvělou zkušenost. Na váš výkon ve čtvrtfinále v Naganu budou fanoušci možná ještě vzpomínat dalších sto let. Teď je situace podobná, Češi nejsou favority. Tak poraďte, jak porazit Ameriku?

Jak porazit Ameriku? Já si myslím, že jejich síla je v útoku, že v každém zápase střílí hodně gólů. Mají tam individuality, Kane byl jednou dokonce i nejlepším hráčem celé NHL. Musíme proto určitě vycházet z výborné obrany, nedat jim prostor, aby se nedostali – jak se říká – příliš do tempa. Hrát s nimi nahoru dolů. Když budeme vycházet z výborné obrany, tak tam šance je. Ta síla v americkém útoku je obrovská, ale když ji eliminujeme a když dostaneme jenom dva góly a předtím tři čtyři dáme, tak můžeme postoupit.

Koho byste postavil do brány? Ritticha nebo Francouze?

Nejste první, kdo se mne na to ptá. Já osobně bych spíš tam viděl Francouze. Možná že má míň zkušeností se zámořským hokejem, ale má víc zkušeností na mistrovství světa. Oba mají vynikající formu, oba jsou vynikající, ale Francouz toho má na mistrovství světa odlítáno víc a tak spíš bych věřil jemu. Vlastně bych ho postavil, ale ať už si trenéři vyberou kohokoliv, tak věřím, že to bude správně.

Vy jste v Americe dlouhou dobu žil, nefandíte jim ve skrytu duše?

Ano, já jsem žil v Americe a někdy proto říkám Buffalu druhý domov. V tomhle případě budu fandit našim klukům. Američani přijeli s vynikajícím mužstvem, dávají hodně gólů každému soupeři a pro nás to bude nesmírně náročný zápas.

Tolik Dominik Hašek. Děkuji a na slyšenou!

Zdroj obrázku: MAFRA

22.05.2018

Herec Václav Vydra: Já že chodím pozdě? Ne, jen na poslední chvíli!

Zpoždění mají vlaky, autobusy, auta v zácpě a pak samozřejmě… lidé. Chodit pozdě na schůzky není určitě nic příjemného, dobrá výmluva to ale může spravit. Jak to řeší třeba herec Václav Vydra, o kterém se traduje, že pravidelně mívá zpoždění. Od Impulsových mu zavolala Zuzana Bubílková.
21.05.2018

Podmínky komunistů bych odmítl, říká válečný veterán

Menšinová vláda s podporou komunistů ještě nevznikla a už je v ohrožení. KSČM využívá svého vlivu a diktuje si své podmínky. Vláda by se například neměla v programovém prohlášení zavázat k rozšiřování českých vojenských misí. Jinak bude s podporou KSČM utrum. Zuzana Bubílková zavolala veteránovi z vojenské mise v Afghánistánu, Miroslavu Lidinskému.
18.05.2018

Monika Horáková o guerila gardeningu

V ulicích Prahy se před několika lety začaly objevovat květiny vysazované dobrovolníky. Jde o takzvaný Guerila gardening. Tuto zálibu ale před časem kritizovala starostka jedné pražské čtvrti. Teď se ke kritice ve svém rozhovoru vrátí Zuzana Bubílková. Podívejte se na rozhovor.
16.05.2018

Traktor jako náklaďák? Je to trend, říká dopravní expert Pirátů.

Po českých silnicích se začínají prohánět traktory, které vypadají jako nákladní auta. Výrobci i uživatelé tak obcházejí zákon, aby mohli mít na silnici výhodu. Zuzana Bubílková se po telefonu zeptala dopravního experta Pirátů Ondřeje Polanského, jestli je to v pořádku.
15.05.2018

Konečně! Z D11 máme radost, říká starosta dopravně ucpané obce

Obce v Královéhradeckém kraji jsou jako na trní. Začíná tam stavba dalšího úseku dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří. Nová komunikace by měla pomoci i Černožicím. Právě místnímu starostovi Jaromíru Kotěrovi zavolala Zuzana Bubílková.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.