Domácí úkoly můžou dát zabrat i rodičům

Publikováno: 22.04.2018 09:00
Domácí úkoly jsou černou můrou dětí, i některých rodičů. Své si s nimi užila a stále užívá Monika Vrchotová.

Můj táta byl totiž docela přísný a nejen, že mi úkoly kontroloval, ale každý večer jsem mu musela odříkat látku na další den. Trvalo to asi do 4. třídy a jednou se táta úplně vytočil a donutil mě stoupnout si před obrovské zrcadlo, protože jak říkal: „To není možný, jak hážu těma rukama.“ Takhle mě drtil asi 3 týdny, a musím říct, že výsledek to nepřineslo – doteď, když jsem rozčílená nebo naopak příliš nadšená, mlátím kolem sebe rukama o sto šest. Takže efekt žádný, jen to zrcadlové trauma zůstalo. Proto jsem si řekla, že tohle Bětce neudělám. Jenže to ona jaksi nedoceňuje – ukazuje se, že nebude úplně studijní typ – úkoly ji vyloženě obtěžují, takže i když je v 5. třídě, musíme na ni dohlížet, aby je vůbec udělala, a občas jí s nimi i pomoci. Což je někdy oříšek.

Třeba loni mi docela dávala zabrat vlastivěda, teď je to matika a občas i čeština. Ostatně kolega Ludvík Pospíšil o tom ví své, protože už jsem několikrát volala SOS, když jsem si nevěděla rady. Naposledy to bylo kvůli matematice – zadání znělo, zaokrouhlete na statisíce a zapište zkratkou. Tam jsem se zasekla už na té zkratce. Ale s Ludvíkem jsme to pak dali dohromady a ukázalo se, že je to vlastně jednoduché. Občas tedy tápu i v češtině, a to z ní mám státnice! Tam mi ale většinou pomůže internet. Jen jsem zvědavá, jak budu Bětce radit třeba s fyzikou nebo chemií. Myslím, že Ludvík už by mohl začít pomalu opakovat, protože to budu žhavit horkou linku asi docela často.

Pohodové učení s potomky vám přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

27.05.2018

Život je o náhodách

V jedné notoricky známé písničce se zpívá: „Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře“. Za pravdu tomuto textu dává Monika Vrchotová.
20.05.2018

Výběr jména pro dítě může být složitý i zábavný

Své jméno si člověk nevybírá. Na svědomí ho mají rodiče. Třeba Monika Vrchotová, která má svátek zítra a je se svým jménem spokojená, z vlastní zkušenosti ví, že vybrat jméno pro potomka není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
13.05.2018

Co vše se může přihodit během „sváťáku“

Některým středoškolákům už začíná takzvaný svaťák. Tedy týden před maturitou, který by měli strávit učením. Ne každému se to ale podaří, i když snahu by měl, podobně jako Monika Vrchotová.
06.05.2018

Věk je jenom číslo!

Říká se, že každý je tak starý, na kolik se cítí. Ovšem, jak podotýká Monika Vrchotová, někdy vám okolí připomene, kolik vám opravdu je.
29.04.2018

Co všechno se může doma ztratit

Takzvaný „šotek domácí“ občas zavítá ke každému z nás a zašantročí nám věci. Několikrát pořádně potrápil i Moniku Vrchotovou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.