Domácí úkoly můžou dát zabrat i rodičům

Publikováno: 22.04.2018 09:00
Domácí úkoly jsou černou můrou dětí, i některých rodičů. Své si s nimi užila a stále užívá Monika Vrchotová.

Můj táta byl totiž docela přísný a nejen, že mi úkoly kontroloval, ale každý večer jsem mu musela odříkat látku na další den. Trvalo to asi do 4. třídy a jednou se táta úplně vytočil a donutil mě stoupnout si před obrovské zrcadlo, protože jak říkal: „To není možný, jak hážu těma rukama.“ Takhle mě drtil asi 3 týdny, a musím říct, že výsledek to nepřineslo – doteď, když jsem rozčílená nebo naopak příliš nadšená, mlátím kolem sebe rukama o sto šest. Takže efekt žádný, jen to zrcadlové trauma zůstalo. Proto jsem si řekla, že tohle Bětce neudělám. Jenže to ona jaksi nedoceňuje – ukazuje se, že nebude úplně studijní typ – úkoly ji vyloženě obtěžují, takže i když je v 5. třídě, musíme na ni dohlížet, aby je vůbec udělala, a občas jí s nimi i pomoci. Což je někdy oříšek.

Třeba loni mi docela dávala zabrat vlastivěda, teď je to matika a občas i čeština. Ostatně kolega Ludvík Pospíšil o tom ví své, protože už jsem několikrát volala SOS, když jsem si nevěděla rady. Naposledy to bylo kvůli matematice – zadání znělo, zaokrouhlete na statisíce a zapište zkratkou. Tam jsem se zasekla už na té zkratce. Ale s Ludvíkem jsme to pak dali dohromady a ukázalo se, že je to vlastně jednoduché. Občas tedy tápu i v češtině, a to z ní mám státnice! Tam mi ale většinou pomůže internet. Jen jsem zvědavá, jak budu Bětce radit třeba s fyzikou nebo chemií. Myslím, že Ludvík už by mohl začít pomalu opakovat, protože to budu žhavit horkou linku asi docela často.

Pohodové učení s potomky vám přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

29.04.2018

Co všechno se může doma ztratit

Takzvaný „šotek domácí“ občas zavítá ke každému z nás a zašantročí nám věci. Několikrát pořádně potrápil i Moniku Vrchotovou.
15.04.2018

Co může způsobit fobie ze včel

Jaro je v plném proudu, venku všechno krásně kvete, a tak se objevují první včely, čmeláci a jim příbuzní. A některým, jako třeba Monice Vrchotové, začíná krušné období.
08.04.2018

Co všechno se může stát s autem během noci

S přibývajícími slunečními paprsky se plní automyčky. Pravidelně do ní zajíždí i Monika Vrchotová. Její auto se už ale několikrát stalo terčem alkoholem posilněných vtipálků.
01.04.2018

Proč je dobré před porodem hodně spát

Narození dítěte bývá až na výjimky radostnou událostí. Většina novopočených maminek je ze své drobotiny naprosto unesená. Najdou se ale i takové, které otevřeně přiznávají, že jsou nevyspalé nebo že jim věčně brečící dítko bere energii. Mezi ty patří Monika Vrchotová.
25.03.2018

Jak může internetová seznamka obohatit život...

Začalo jaro, mnohým se pomalu zapalují lýtka a začínají pokukovat po nových láskách. Někdo sází na osobní kontakt, jiní zkouší štěstí na internetu. Pár takových pokusů má za sebou i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.