Andrej Babiš: Jít do opozice? Ani náhodou!

Publikováno: 16.04.2018 08:30
Česko bylo po několika měsících jednání blízko vládě, která mohla získat důvěru Poslanecké sněmovny. ČSSD ale na poslední chvíli vycouvala. Týden se sešel s týdnem a obě strany už znovu vyjednávají. Jak se k staronové situaci staví premiér Andrej Babiš? U Impulsových se ho ráno ptala Zuzana Bubílková.

Já po linkách zdravím premiéra Andreje Babiše, dobré ráno.

Dobré ráno z autobusu cestou do Karlových Varů.

Pane premiére, vy jste prohlásil, že na dnešní schůzku s ČSSD jdete se svou vlastní taktikou. Je tou taktikou to, co včera prohlásil pan Vondráček, že nabídnete ČSSD neutrálního ministra vnitra?

Paní Bubílková, já se omlouvám, ale já to vyjednávání skutečně dělám s ČSSD a nevyjednávám prostřednictvím médií, takže já bych si to s dovolením nechal na ten večer.

A můžete aspoň říci, co určitě neobětujete? Premiéra a ministerstvo financí?

Prosím vás, někteří mě staví do pozice, že já jsem snad celý život snil být premiérem. Tak to určitě není pravda. Rozhodně jsem mohl mít lepší život, takže to není o mně. Já jsem mockrát řekl hnutí, a tady přede mnou sedí ministr Brabec, že pokud jsem nějakou brzdou a hnutí dospěje k názoru, že nominuje někoho jiného, tak s tím skutečně nemám problém.

Kdyby jednání znovu zkrachovala, je možné, že odstoupíte z pozice premiéra a odblokujete situaci? Anebo odejde celé ANO do opozice a oplatí tak zbylým stranám blokaci?

My určitě do opozice neodejdeme. My jsme vyhráli volby. Jestliže jsme kandidovali s jasným cílem ukázat, že tu vládu budeme řídit jiným způsobem, tak to myslím ukazujeme. Už to, že jezdíme do krajů a ptáme se hlavně starostů, že to nejsou žádné výjezdy naoko. V tomhle směru je ta vláda jiná a funguje a pracuje, i když nemá zatím tu důvěru. Ale z hlediska náplně práce vlády nevidím žádný rozdíl. Tento týden půjde na hrad pan Fiala, pan Bartoš a Bělobrádek, tak ať nám předvedou tu vládu, kterou si postavili, že tam bude šest stran. A my je máme tolerovat, to snad nemyslí vážně? To byl asi nepovedený vtip. Místo toho, aby se k tomu postavili nějak státotvorně, a všichni se nám posmívají, tak ať nás nechají vládnout a pak uvidí.

Tolik premiér Andrej Babiš, děkuji za rozhovor!

23.04.2018

Špatní lékaři u nás rychle skončí, říká šéfka karlovarské nemocnice

Jsou neatestovaní lékaři z Ukrajiny rizikem pro české pacienty? Představitelé profesních lékařských organizací tvrdí, že ano. Vadí jim, že nové pracovní síly mohou pracovat bez potřebných odborných znalostí, které naopak musejí prokazovat čeští lékaři. Téma zaujalo Zuzanu Bubílkovou od Impulsových, která zavolala ředitelce Karlovarské krajské nemocnice Jitce Samákové. Právě Karlovy Vary mají s ukrajinskými doktory zkušenosti.
19.04.2018

Mluvčí Jiří Ovčáček: Miluji pohlednice, lepím na ně prezidenta

Česká pošta vydala novou známku s hlavou státu. Stojí 19 korun a prezident Miloš Zeman na ní vypadá mladší než ve skutečnosti. Předloha podobizny je totiž několik let stará. Zuzana Bubílková od Impulsových se zeptala prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, proč to tak je.
18.04.2018

Možná se vrátím, ale do jiného týmu

Biatlonistka Gabriela Koukalová byla hostem v Třech Impulsech na tělo. Podívejte se na rozhovor.
12.04.2018

Z festivalu a počasí jsem zešedivěl, říká pořadatel Benátské s Impulsem

Jedna z hudebních akcí roku, festival Benátská! s Impulsem, se rychle blíží. Přehlídka plná známých jmen v čele s Jarkem Nohavicou začíná už za 105 dní. Zuzana Bubílková se proto zajímala, jak přípravy prožívají pořadatelé festivalu a co jim dělá největší vrásky. Na telefonu byl generální ředitel Benátské Pavel Mikez.
11.04.2018

Ředitel SCIO: Na státních maturitách vydělám, přesto je nechci

Každoroční maturitní kolečko začíná! Studenti středních škol začínají v těchto dnech své zkoušky z dospělosti. Je ale správné, že máme státní maturity? Zuzana Bubílková se ptá ředitele společnosti SCIO Ondřeje Šteffla.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.