Sníh v Koreji je takový tupý, říká šéf Českého olympijského výboru

Publikováno: 13.02.2018 08:30
Sportovní nadšenci žijí olympiádou. Z dějiště sportovní události roku se v úterý do vysílání přihlásil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Ptala se Zuzana Bubílková.

Dobré ráno. Už jste si potěžkal některou z medailí?

Ne, ještě jsem neměl příležitost. Ale doufám, že nějakou uvidím. Michal Krčmář jí vlastně ještě nedostal, takže jsem neměl možnost.

Jak se vám líbí letošní olympiáda v porovnání s předchozími?

Tahle je určitě komornější, než byla ta v Soči. Není tak velkolepá. Přijde mi taková umírněná, má lepší měřítka. Líbí se mi vlastní organizace. Korejci jsou strašně příjemní, milí. Z hlediska bezpečnosti - po pravdě řečeno - neviděl jsem tady žádné ozbrojené vojáky, což bylo hodně na poslední olympiádě v Riu. Cítíme se velmi dobře. Jediná věc, která nás trochu trápí, jsou obrovské mrazy, které tady byly těsně před olympiádou. Pak se to zlepšilo a teďka už to zase začíná. Ale je to zimní olympiáda, tak s tím musíme počítat.

Je ta korejská zima jiná?

Je. Tady je to blízko moře, takže ten sníh má trošku jinou charakteristiku, než je to třeba u nás, nebo v Coloradu. Ale malinko agresivnější je ten sníh. Jak tady byly ty velký mrazy, tak je hodně přemrzlý, takový tupý, což není dobrý vůbec - třeba pro běžkaře. Protože to moc nejede a nepřináší to tu radost. Na druhou stranu je to ale pro všechny stejný.

Jak vám v Koreji chutná? Pouštíte se do asijských jídel, nebo raději chodíte do Českého domu na české chutě?

Tak já nejsem moc velký experimentátor. Při některých oficiálních záležitostech jsem tady musel ochutnat korejskou kuchyni, která je oproti té naší poměrně nezvyklá. Ale rád využiju jídlo v Českém domě, kde nám vaří čeští kuchaři a jeden bulharský kuchař. A hlavně tady máme svého pekaře a český chleba. Ten je výborný a myslím si, že všem strašně chutná. Takže co se týče stravování - myslím, že je to fajn. Jak pro mne, tak i o sportovce je dobře postaráno.

To byly pocity předsedy Českého Olympijského výboru, Jiřího Kejvala. Díky za rozhovor a na slyšenou.

Zdroj obrázku: MAFRA

19.02.2018

Růžové brýle mě stály 30 tisíc, přiznává nový místopředseda ČSSD Jiří Zimola

Jiří Zimola neuspěl ve volbě nového předsedy ČSSD, stal se ale statutárním místopředsedou. Jde o ústech, nebo neúspěch? V pondělí se ho ptala Zuzana Bubílková.
16.02.2018

Musíme začít chystat senátní volby, říká kandidát na předsedu ČSSD Jan Hamáček

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček patří mezi kandidáty na post nového předsedy ČSSD. V pátek se ho u Impulsových ptala Zuzana Bubílková.
15.02.2018

Na sjezd ČSSD jedu vyhrát, říká Jiří Zimola

Už za dva dny začíná v Hradci Králové mimořádný sjezd ČSSD. Strana bude vybírat nového předsedu. Zuzana Bubílková dnes vyzpovídá jednoho z kandidátů. Podívejte se na video.
14.02.2018

Vydržet v manželství je hrdinství, říká vztahová poradkyně

Je Svatého Valentýna, voláme vztahovou poradkyni. Zuzana Bubílková oslovila Marii Novákovou, odbornici na partnerské vztahy.
12.02.2018

Bezpečnostní opatření v Pchjongčchangu? V Riu toho bylo víc, říká novinář

Olympiáda začala, svět žije sportovním kláním. Do ranního vysílání Impulsu se v pondělí z Jižní Koreje ozval redaktor serveru idnes.cz Milan Radosta.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.