Sníh v Koreji je takový tupý, říká šéf Českého olympijského výboru

Publikováno: 13.02.2018 08:30
Sportovní nadšenci žijí olympiádou. Z dějiště sportovní události roku se v úterý do vysílání přihlásil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Ptala se Zuzana Bubílková.

Dobré ráno. Už jste si potěžkal některou z medailí?

Ne, ještě jsem neměl příležitost. Ale doufám, že nějakou uvidím. Michal Krčmář jí vlastně ještě nedostal, takže jsem neměl možnost.

Jak se vám líbí letošní olympiáda v porovnání s předchozími?

Tahle je určitě komornější, než byla ta v Soči. Není tak velkolepá. Přijde mi taková umírněná, má lepší měřítka. Líbí se mi vlastní organizace. Korejci jsou strašně příjemní, milí. Z hlediska bezpečnosti - po pravdě řečeno - neviděl jsem tady žádné ozbrojené vojáky, což bylo hodně na poslední olympiádě v Riu. Cítíme se velmi dobře. Jediná věc, která nás trochu trápí, jsou obrovské mrazy, které tady byly těsně před olympiádou. Pak se to zlepšilo a teďka už to zase začíná. Ale je to zimní olympiáda, tak s tím musíme počítat.

Je ta korejská zima jiná?

Je. Tady je to blízko moře, takže ten sníh má trošku jinou charakteristiku, než je to třeba u nás, nebo v Coloradu. Ale malinko agresivnější je ten sníh. Jak tady byly ty velký mrazy, tak je hodně přemrzlý, takový tupý, což není dobrý vůbec - třeba pro běžkaře. Protože to moc nejede a nepřináší to tu radost. Na druhou stranu je to ale pro všechny stejný.

Jak vám v Koreji chutná? Pouštíte se do asijských jídel, nebo raději chodíte do Českého domu na české chutě?

Tak já nejsem moc velký experimentátor. Při některých oficiálních záležitostech jsem tady musel ochutnat korejskou kuchyni, která je oproti té naší poměrně nezvyklá. Ale rád využiju jídlo v Českém domě, kde nám vaří čeští kuchaři a jeden bulharský kuchař. A hlavně tady máme svého pekaře a český chleba. Ten je výborný a myslím si, že všem strašně chutná. Takže co se týče stravování - myslím, že je to fajn. Jak pro mne, tak i o sportovce je dobře postaráno.

To byly pocity předsedy Českého Olympijského výboru, Jiřího Kejvala. Díky za rozhovor a na slyšenou.

Zdroj obrázku: MAFRA

14.02.2018

Vydržet v manželství je hrdinství, říká vztahová poradkyně

Je Svatého Valentýna, voláme vztahovou poradkyni. Zuzana Bubílková oslovila Marii Novákovou, odbornici na partnerské vztahy.
12.02.2018

Bezpečnostní opatření v Pchjongčchangu? V Riu toho bylo víc, říká novinář

Olympiáda začala, svět žije sportovním kláním. Do ranního vysílání Impulsu se v pondělí z Jižní Koreje ozval redaktor serveru idnes.cz Milan Radosta.
09.02.2018

Europoslanec Svoboda: Chceme zrušit střídání času!

Evropská komise se bude zabývat doporučením poslanců Evropského parlamentu na přezkoumání směrnice, která legitimizuje střídání letního a zimního času. Zuzana Bubílková v té souvislosti oslovila europoslance za KDU-ČSL Pavla Svobodu, který se v této problematice dlouhodobě angažuje.
08.02.2018

Šéf pražských taxikářů: Teprve se rozhodneme, kde budeme stávkovat

Další protesty proti službám typu Uber mohou ochromit pražskou dopravu. Zuzana Bubílková se na to ve čtvrtek ptala Davida Bednáře ze Sdružení českých taxikářů.
07.02.2018

Když jsem oblečený, mám závratě, říká skokan do vody

Vloni skončil na Mistrovství světa v Budapešti na druhém místě skokem z výšky 27 metrů. Extrémní skokan Michal Navrátil. Na adrenalinové zkušenosti se ho po ránu ptala Zuzana Bubílková.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.