Zimní radovánky mohou často skončit na chirurgii

Publikováno: 14.01.2018 09:00
Zima nabízí celou řadu možností ke sportování. Radovánky na sněhu nebo ledě ale mohou skončit i úrazy. Nejednu zlomeninu si odnesla i Monika Vrchotová.

Zasádrovaná jsem skončila hlavně po bruslení. Třeba ve 14 letech, když jsem se rozhodla na šumperském stadionu zapůsobit na moji platonickou lásku. Peťa, příjmení radši říkat nebudu, stál v rohu kluziště a rozhlížel se, a já si řekla, že před ním udělám krásnou piruetku. A tak jsem se rozjela, ovšem nevšimla jsem si, že jiný mladík se ve stejnou dobu rozhodl oslnit nějakou krasavu stojící u mantinelu po mé pravé ruce - takže mi zkřížil cestu a já s sebou žuchla a přisedla jsem si ruku. A zatímco ten mladík to ustál a rozjel se k dalšímu balícímu pokusu, já zůstávala v slzách na ledě – jednak kvůli zlomenému zápěstí, ale také proto, že jsem svému platonickému frajerovi nejen nepředvedla své krasobruslařské umění, ale navíc, když jsem se trpící válela na ledě, on kolem mě asi 3x projel naprosto bez povšimnutí– ani očkem o mě nezavadil!

Na chirurgii jsem po bruslení skončila ještě několikrát – tuším, že jsem měla ještě jednou zlomené zápěstí a nějaký ten prst na ruce – přiznávám, že si to přesně nepamatuju, páč jsem v dětství v sádře byla často. Na chirurgii jsem jela i po sáňkování na kopci vedle mé tehdejší základní školy v Šumperku, které se říká „Hluchák“. To mi bylo asi 10, nabrala jsem rychlost, sáňky mě překlopily a skutálela jsem se až dolů pod kopec, kde zrovna dělali u silnice nové potrubí. A já do té obří keramické roury narazila loktem a ten jsem pak měla asi tři týdny v sádře. Jediný zimní sport, ze kterého jsem vyvázla bez úrazu, je lyžování – to musím zaťukat. A doufám, že tomu tak bude i po dovolené v Krkonoších, kam se chystáme přespříští týden.

Zimní sportování bez úrazů vám přeje Monika Vrchotová.

 

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

21.01.2018

Naučit dítě lyžovat vyžaduje pevné nervy

Řada z vás tráví víkend na horách. Chystá se tam i Monika Vrchotová, která se při té příležitosti rozhodla zavzpomínat na lyžařské začátky.
07.01.2018

Proč si nedávat novoroční předsevzetí

S Novým rokem si celá řada lidí dává předsevzetí. Ale někteří už to vzdali, protože přišli na to, že to stejně nikdy nesplní. Jako třeba Monika Vrchotová.
31.12.2017

Co všechno se může přihodit za mikrofonem...

Máme Silvestr - čas bilancování a veselých oslav posledního dne roku. A jedno takové veselé shrnutí si pro nás připravila Monika Vrchotová.
24.12.2017

Příprava štědrovečerní večeře může přinést zajímavé okamžiky

Už za pár hodin usedneme ke štědrovečernímu stolu. A na chodbách domů bude cítit smažený kapr, řízek nebo třeba sýr. U Moniky Vrchotové to bude kapr, který už čeká, až ho obalí.
17.12.2017

Holubí ani psí exkrementy štěstí v loterii nezaručí

V pátek budeme na Impulsu hrát o „zlatý poklad“. Asi každý z nás v dětství zkoušel někde na zahradě kopat v zemi a doufal, že najde něco cenného. Spousta lidí zase zkouší štěstí v různých loteriích. Patří mezi ně i kolegyně Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.