Přestavuju si, že vznikne „Ovčáčkovo fórum“, říká mluvčí Miloše Zemana

Publikováno: 12.01.2018 13:54
Jako poslední ze zástupců kandidátů na prezidenta republiky odpovídal v pátek na otázky Zuzany Bubílkové mluvčí Miloše Zemana, Jiří Ovčáček.

Je něco, co byste v případných dalších pěti letech udělal jako mluvčí jinak?

Určitě bych se snažil, pokud by byl pan prezident znovu zvolen, podat určitou pomocnou ruku i druhému táboru a vytvořit na Pražském Hradě místo dialogu. Já jsem nedávno jednomu zpravodajskému serveru řekl, že bych chtěl zklidnit emoce. Myslím si, že je to potřeba a myslím si, že by bylo třeba využít potenciálu neúspěšných prezidentských kandidátů, aby i oni mohli říci své připomínky a náměty k činnosti prezidenta republiky.

To znamená, že byste je třeba za nějakých okolností přitáhl na Hrad?

Já bych si představoval - to je má ideální představa, ale v životě se nikdy ideální věci příliš neplní - že by vzniklo něco, čemu já pracovně říkám „Ovčáčkovo fórum“. To znamená možnost diskutovat s neúspěšnými kandidáty třeba o zahraniční politice, ale třeba i o spolupráci s médii, o občanské společnosti... Jinými slovy - vytvořit názorovou platformu, která by přinášela nové a zajímavé podněty.

V jednom z prvních rozhovorů tady u nás na Impulsu jste prozradil, že po večerech sledujete televizní zpravodajství přímo s panem prezidentem. Proměnily se nějak ty vaše zvyklosti?

Příliš ne. A v každém případě to je takový hezký zvyk, že pan prezident sleduje právě televizní zpravodajství. Ale novinkou je, že pan prezident už několik let také večer brouzdá po internetu. Všichni žijí v představě, že využívá výhradně teletext, ale není to pravda. Počítač už patří do pracovní výbavy.

Jste známý tím, že sbíráte své karikatury. Kolik už jich máte?

Přiznám se popravdě, že je nemám spočítány. Mohu říci pouze jednu jedinou věc, že už je nemám kam dávat.

Tolik mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Díky za rozhovor, na slyšenou.

Nashledanou.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

16.01.2018

Se Zemanem na Impulsu? Jiří Drahoš to nevyloučil.

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš má před sebou hektických deset dnů. Během nich se voliči rozhodnou, komu dají svůj hlas. Bývalého šéfa Akademie věd se v úterý ráno ptala Zuzana Bubílková.
15.01.2018

Václav Klaus starší: Prezident musí mít jasné názory, to Drahoš rozhodně není

Česko směřuje ke 2. kolu prezidentských voleb. Situaci na pomyslném bojišti komentuje v rozhovoru se Zuzanou Bubílkovou bývalý první muž země, Václav Klaus.
12.01.2018

Petr Hannig má obě ruce levé

Řekla v pořadu Tři Impulsy na tělo Zuzaně Bubílkové blízká přítelkyně Petra Hanniga, Silvia Weiszová. Podívejte se na video.
11.01.2018

Jsem vášnivá kuchařka, říká Michaela Horáčková

Bude novou první dámou manželka Michala Horáčka? Rozhodovat se bude v následujících prezidentských volbách. S paní Michaelou si ve čtvrtek povídala Zuzana Bubílková.
10.01.2018

Klára Fischerová: Šití bych se nevzdala ani na Hradě!

Klára Fischerová by si na Hrad vzala i šicí stroj. Manželka kandidáta na prezidenta Pavla Fischera v pořadu Tři Impulsy na tělo řekla, že se ve volném čase věnuje šití. Fischerová vyrábí šatičky pro malé dívky a už má za sebou i přehlídku. Jako první dáma by ve své práci ráda pokračovala.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.