Přestavuju si, že vznikne „Ovčáčkovo fórum“, říká mluvčí Miloše Zemana

Publikováno: 12.01.2018 13:54
Jako poslední ze zástupců kandidátů na prezidenta republiky odpovídal v pátek na otázky Zuzany Bubílkové mluvčí Miloše Zemana, Jiří Ovčáček.

Je něco, co byste v případných dalších pěti letech udělal jako mluvčí jinak?

Určitě bych se snažil, pokud by byl pan prezident znovu zvolen, podat určitou pomocnou ruku i druhému táboru a vytvořit na Pražském Hradě místo dialogu. Já jsem nedávno jednomu zpravodajskému serveru řekl, že bych chtěl zklidnit emoce. Myslím si, že je to potřeba a myslím si, že by bylo třeba využít potenciálu neúspěšných prezidentských kandidátů, aby i oni mohli říci své připomínky a náměty k činnosti prezidenta republiky.

To znamená, že byste je třeba za nějakých okolností přitáhl na Hrad?

Já bych si představoval - to je má ideální představa, ale v životě se nikdy ideální věci příliš neplní - že by vzniklo něco, čemu já pracovně říkám „Ovčáčkovo fórum“. To znamená možnost diskutovat s neúspěšnými kandidáty třeba o zahraniční politice, ale třeba i o spolupráci s médii, o občanské společnosti... Jinými slovy - vytvořit názorovou platformu, která by přinášela nové a zajímavé podněty.

V jednom z prvních rozhovorů tady u nás na Impulsu jste prozradil, že po večerech sledujete televizní zpravodajství přímo s panem prezidentem. Proměnily se nějak ty vaše zvyklosti?

Příliš ne. A v každém případě to je takový hezký zvyk, že pan prezident sleduje právě televizní zpravodajství. Ale novinkou je, že pan prezident už několik let také večer brouzdá po internetu. Všichni žijí v představě, že využívá výhradně teletext, ale není to pravda. Počítač už patří do pracovní výbavy.

Jste známý tím, že sbíráte své karikatury. Kolik už jich máte?

Přiznám se popravdě, že je nemám spočítány. Mohu říci pouze jednu jedinou věc, že už je nemám kam dávat.

Tolik mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Díky za rozhovor, na slyšenou.

Nashledanou.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

24.01.2018

Pavel Fischer: Rád přiložím ruku k dílu

Potkali se před pražskou Lucernou - Zuzana Bubílková a třetí z prvního kola prezidentské volby. Proč Pavel Fischer podporuje Jiřího Drahoše?
18.01.2018

Servírka chtěla podpis, říká neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer

Ač neuspěl, dosáhl úspěchu. Vědec, který se v prvním kole ucházel o přízeň českých voličů, přivoněl k základním ingrediencím popularity. Zuzana Bubílková se ho ve čtvrtek ráno ptala, jak se má pět dnů po volbě.
16.01.2018

Se Zemanem na Impulsu? Jiří Drahoš to nevyloučil.

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš má před sebou hektických deset dnů. Během nich se voliči rozhodnou, komu dají svůj hlas. Bývalého šéfa Akademie věd se v úterý ráno ptala Zuzana Bubílková.
15.01.2018

Václav Klaus starší: Prezident musí mít jasné názory, to Drahoš rozhodně není

Česko směřuje ke 2. kolu prezidentských voleb. Situaci na pomyslném bojišti komentuje v rozhovoru se Zuzanou Bubílkovou bývalý první muž země, Václav Klaus.
12.01.2018

Petr Hannig má obě ruce levé

Řekla v pořadu Tři Impulsy na tělo Zuzaně Bubílkové blízká přítelkyně Petra Hanniga, Silvia Weiszová. Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.