Oheň, otravy a drogy. I to bylo součástí vánočních svátků.

Publikováno: 30.12.2017 06:45
Vánoční svátky přinesly požáry, otravu i rozbití drogového gangu. Více o těchto případech přinášejí Krimi Impulsy tohoto týdne.

Začneme hezky vánočně. Jako každý rok - i letos měli hasiči plné ruce práce se štědrovečerními požáry stromků. Hned se dvěma takovými zápasili v Opavě. Další takový hořel v Českých Budějovicích, nebo v Kladně. A přitom rok co rok hasiči varují. Na Vánočním stromku nezapalujte svíčky, ani prskavky. V následujícím týdnu podobně varují před zábavnou pyrotechnikou.

Nebezpečí ale může číhat taky v jídle. Sedmičlenná rodina se na Boží hod ve Vratimově na Ostravsku přiotrávila obědem. Měli nevolnosti, závratě, zvracení, bolest hlavy, ale také halucinace. Co přesně tito spolustolovníci snědli, záchranáři neuvedli.

I v adventním období klidu a míru policisté rozbíjejí drogové gangy. Jak prozradil policejní mluvčí Pavel Šváb, minulý týden jim k dopadení výrobců pervitinu pomohl požární hlásič. "Tři muži si pro svou výrobu vybrali jeden z brněnských hotelů. Tam se ubytovali na falešný průkaz totožnosti a pustili se do akce. Poněkud ale pozapomněli na požární čidlo, které výroba zaktivovala. Všichni tři nakonec skončili ve vazbě a hrozí jim až pětiletý pobyt za mřížemi."

Zřejmě nudu osamělých vánočních svátků zaháněl neznámý muž na Boží hod. Na linku 112 nahlásil fiktivní nehodu nákladního vozu se dvěma osobními auty na Tachovsku se čtyřmi zraněnými. Na místo zbytečně přijeli záchranáři včetně vrtulníku. Podobné oznámení o nehodě na stejném místě měli záchranáři už loni. Za zneužití teď hrozí pokuta až 200 tisíc korun.

13.01.2018

I v betonovém květináči si můžete dát "šlofíka"

Ani v dnešním vysílání nechyběly krimi případy uplynulého týdne. Tentokrát se v Krimi Impulsech podíváme za ženou spící v betonovém květináči nebo mužem, který ukradl tank!
06.01.2018

Marihuana je nebezpečné koření!

Dnešní krimi Impulsy budou trochu vážnější. Přinesou vraždu, nešťastný přehmat a dlouhou policejní honičku. Připravil je pro vás redaktor Tomáš Kabát.
16.12.2017

Hlava v mikrovlnce a kocour ve sklenici

Hlava v mikrovlnce a kocour ve sklenici. To jsou témata dnešních Krimi Impulsů, které připravil Václav Komárek.
09.12.2017

Velká kachní loupež

Ukradený dům a velká kachní loupež. I takové případy řešili policisté v uplynulém týdnu. Krimi Impulsy připravil Václav Komárek.
02.12.2017

Vypálený rybník a smolař v kontejneru

Vypálený rybník a smolař v kontejneru. I takové případy řešili v uplynulém tydnu čeští policisté. Krimi Impulsy připravil reportér Václav Komárek.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.