Topolánka bych podpořil, říká Marek Benda

Publikováno: 07.11.2017 08:30
Tři otázky na tělo položila v úterý ráno Zuzana Bubílková bývalému studentskému vůdci a nejdéle sloužícímu poslanci za ODS, Marku Bendovi.


Dobré ráno, pane Bendo. Po revoluci ODS tvrdila, že komunisté zaniknou přirozenou cestou. Proč jsou pořád v parlamentu?

Tak nezanikli, bohužel. I když po těchto volbách jsou mimořádně oslabeni. Já myslím, že se pomalu propadají do zapomnění. Je zjevné, že jak ubíhá čas, tak se na hrůzy komunismu zapomíná a stále jsou pro některé části společnosti přitažliví.

Teď měli komunisté jen necelých 8%. Byl to výkyv, nebo trend?

To samozřejmě uvidíme. Myslím, že tentokrát je mimořádně zdecimovalo hnutí Andreje Babiše ANO, které vybralo hlasy úplně všem. Od komunistů až po pravý střed. Jestli to bude dlouhodobější trend, bylo by to samozřejmě dobře - kdyby komunisté přestali tady ty hlasy brát.

Kdyby hrozilo, že se SPD půjdou komunisté do vlády - čímž odblokují současnou situaci - co byste v ODS udělali?

Tak tohle je otázka pro vítěze voleb, jestli je připraven s nimi jít do vlády. ODS rozhodně nechce zachraňovat zemi za cenu toho, že se sama zničí, nebo že začne kolaborovat s Andrejem Babišem. Jestli si myslíme, že Andrej Babiš není komunista… Tak přece v té straně byl taky, velmi pravděpodobně byl agentem Státní bezpečnosti. To znamená, že je to stále stejná líheň a my se s ním opravdu zaplétat nebudeme.

Retro u části společnosti frčí. Retro premiér za ODS Topolánek se chce ucházet o post prezidenta. Podpoříte ho?

Tak, já osobně bych samozřejmě Mirka Topolánka podpořil. Protože myslím, že v tom výběru kandidátů, který se nabízí, je to člověk, který má politickou zkušenost. Byl předsedou vlády, byl předsedou Evropské rady. Myslím, že má za sebou poměrně hodně práce.

 

15.11.2017

UBER může vyřešit jenom Ministerstvo průmyslu, říká Patrik Nacher

Kauza „Uber“ pokračuje. Pražští taxikáři v úterý sice odvolali plánovaný středeční protest, ale problém se tím pouze odsouvá. Zuzana Bubílková se na možnosti jeho řešení ptala pražského zastupitele a poslance Patrika Nachera.
14.11.2017

Onderka si umí v čele ČSSD představit hejtmana Běhounka

Situace v ČSSD se stala námětem pro ranní rozhovor Zuzany Bubílkové. Jejím respondentem byl v 8:20 poslanec ČSSD Roman Onderka.
13.11.2017

Bojím se mužů, když jsou opilí, říká zneužívaná žena

Markéta Pustková, oběť sexuálního obtěžování. Původcem jejího traumatu je její otec. Nepříjemné téma s ní v pořadu Tři Impulsy na tělo otevřela Zuzana Bubílková.
08.11.2017

Topolánek je černým koněm prezidentských voleb

Na otázky Zuzany Bubílkové odpovídá bookmaker sázkové kanceláře Fortuna, Michal Hanák. Téma se samo nabízí: prezidentské volby!
06.11.2017

Chce umřít. Kvůli Zemanovi!

Bývalý disident a ministr vnitra Tomáš Hradílek drží protestní hladovku. Dnes ráno odpovídal na otázky Zuzany Bubílkové.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.