Topolánka bych podpořil, říká Marek Benda

Publikováno: 07.11.2017 08:30
Tři otázky na tělo položila v úterý ráno Zuzana Bubílková bývalému studentskému vůdci a nejdéle sloužícímu poslanci za ODS, Marku Bendovi.


Dobré ráno, pane Bendo. Po revoluci ODS tvrdila, že komunisté zaniknou přirozenou cestou. Proč jsou pořád v parlamentu?

Tak nezanikli, bohužel. I když po těchto volbách jsou mimořádně oslabeni. Já myslím, že se pomalu propadají do zapomnění. Je zjevné, že jak ubíhá čas, tak se na hrůzy komunismu zapomíná a stále jsou pro některé části společnosti přitažliví.

Teď měli komunisté jen necelých 8%. Byl to výkyv, nebo trend?

To samozřejmě uvidíme. Myslím, že tentokrát je mimořádně zdecimovalo hnutí Andreje Babiše ANO, které vybralo hlasy úplně všem. Od komunistů až po pravý střed. Jestli to bude dlouhodobější trend, bylo by to samozřejmě dobře - kdyby komunisté přestali tady ty hlasy brát.

Kdyby hrozilo, že se SPD půjdou komunisté do vlády - čímž odblokují současnou situaci - co byste v ODS udělali?

Tak tohle je otázka pro vítěze voleb, jestli je připraven s nimi jít do vlády. ODS rozhodně nechce zachraňovat zemi za cenu toho, že se sama zničí, nebo že začne kolaborovat s Andrejem Babišem. Jestli si myslíme, že Andrej Babiš není komunista… Tak přece v té straně byl taky, velmi pravděpodobně byl agentem Státní bezpečnosti. To znamená, že je to stále stejná líheň a my se s ním opravdu zaplétat nebudeme.

Retro u části společnosti frčí. Retro premiér za ODS Topolánek se chce ucházet o post prezidenta. Podpoříte ho?

Tak, já osobně bych samozřejmě Mirka Topolánka podpořil. Protože myslím, že v tom výběru kandidátů, který se nabízí, je to člověk, který má politickou zkušenost. Byl předsedou vlády, byl předsedou Evropské rady. Myslím, že má za sebou poměrně hodně práce.

 

08.11.2017

Topolánek je černým koněm prezidentských voleb

Na otázky Zuzany Bubílkové odpovídá bookmaker sázkové kanceláře Fortuna, Michal Hanák. Téma se samo nabízí: prezidentské volby!
06.11.2017

Chce umřít. Kvůli Zemanovi!

Bývalý disident a ministr vnitra Tomáš Hradílek drží protestní hladovku. Dnes ráno odpovídal na otázky Zuzany Bubílkové.
02.11.2017

Babišovi hrozí opojení mocí, naznačuje Michal Horáček

Prezidentský kandidát v rozhovoru se Zuzanou Bubílkovou vysvětluje, jak by z pozice hlavy státu naložil se stávající politickou konstelací.
01.11.2017

Iva Janžurová: Koncert Marty Kubišové jsem obrečela

Marta Kubišová odzpívá dnes v Českých Budějovicích poslední koncert. Její kolegyně a kamarádka Iva Janžurová jí v ranním vysílání Impulsu popřála nejenom k narozeninám, ale také ke statečnému rozhodnutí stáhnout se z koncertních pódií.
30.10.2017

Jiří Paroubek: Je třeba domluvit se s kýmkoliv

Zuzana Bubílková pokládá otázky bývalému předsedovi a dnes řadovému členovi ČSSD, Jiřímu Paroubkovi. Spojil by se i dneska s Marťany?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.