Barbora Poláková: Jako malá jsem chtěla být vším

Publikováno: 10.11.2017 09:38
Dnešním hostem u Impulsových byla herečka a zpěvačka Barbora Polákova, která přišla představit nový film Kvarteto. Jak zvládá starost o půlroční dceru s prací a co považuje za nejkrásnější okamžik ve svém životě. Podívejte se na video.

Ve studiu je s námi herečka a zpěvačka Bára Poláková. Její video s písní Nafrněná má třeba jenom na youtube 30 milionů přehrání. Dnes budeme mluvit o fimu Kvarteto, který 30. listopadu startuje v českých kinech. Báro, jak se máte? Dobré ráno.

Dobré ráno. Ospale.

V kolik jste zvyklá vstávat?

Já jsem se ještě neprobudila dneska a ani jsem neusnula.

Takže v podstatě vlastně ani nevíte, kde jste, co se děje...

Ne, to vím. Ale šla jsem spát tak v půl dvanácté a vstávala jsem do teď asi čtyřikrát nebo pětkrát.

Rozumím, děti...

Tomu nemůžete rozumět, to je kojení.

Ale chápu to, já jsem empatický.

Dobře...

Zpěvačka Bára Poláková je s námi ve studiu a musela si strhnout sluchátka, protože říkala, že se nemůže slyšet. Jak je to možné, že takhle nemáte ráda svůj hlas?

Nemůžu říci, že se nemám ráda hlasově, spíš je to takový schizofrenií pocit, jak si tady povídáme a já ze sluchátek slyším svůj hlas. A teď jsem si strhla sluchátka kvůli tomu, že když si povídáme, tak je lepší vás slyšet normálně než vás slyšet ze sluchátek.

My jsme si povídali, že jste vlastně permanentně nevyspalá, jste maminka dvou holčiček. Ronje jsu dva roky a malá Rika se narodila v březnu, takže půl roku. Změnilo vás to nějak?

Ježiš, jasně, strašně moc. Odkud mám začít vůbec? Ve všech ohledech mě to změnilo. Jsem pořád doma. Změní vás ten domov, změní vás to, že já už jsem tři roky doma... Častěji než jinde. Což se předtím o mě úplně nedalo říci.

Vypadáte dobře, štíhle.

No, když máte dvě děti, tak nestíháte ani jíst.

My se dneska budeme bavit o klipu i o filmu, ale už jste se vrátila do divadla? Už nějak hrajete s holčičkama? Jde to?

Ne, ale teď otěhotněla Martha Issová, takže se vracím do představení, které jsem původně nazkoušela, pak za mě hrála Martha a teď mi volala Martha, že tam žádnou další jinou herečku nemůžeme pustit. Takže jsem se rozhodla, že půjdu a je to v Dejvickém divadle Kafka 24. A první představení mám 1. prosince. A je to takové očekávání. Trošku se bojím, co bude, jestli to ještě umím, jestli jsem to nezapomněla.

Tak mě napadá, kdo bude hlídat holčičky. Máte nějakou chůvu nebo tatínek?

To ještě nevím, na koho to 1. prosince padlo, jestli mamka, tatínek a nebo máme Verču, chůvu - kamarádku.

Film Kvarteto je o partě muzikantů se spoustou úsměvných a bizarních příhod. 30. listopadu startuje v českých kinech a já se chci zeptat Báry, protože hraje jednu z hlavních rolí, dopadne to dobře?

Ano.

V pořádku. Vaše role je cellistka, hrajete na cello?

Hrála jsem.

Co jste vlastně vystudovala?

Gympl.

Ještě něco?

DAMU.

Kde se natáčelo?

V Olomouci.

Jaká je Olomouc?

Krásná.

Co jste si tam zamilovala úplně nejvíce jako rodačka z Kolína?

Parky.

Jako jídlo?

Ne, parky, ale jídlo také. Tam byla jedna taková dobrá restaurace na těstoviny. Tam jsme chodili pořád, to bylo super.

Takže když to shrneme, snímek je o hledání štěstí. Jste šťastná?

Ano.

Co je pro mámu, která se stará o děti, úplně nejtěžší?

Natáčet film.

Jste biomatka?

Myslím, že biomatka je dost hanlivý název na to, co jsem. Myslím, že vlastně ano, protože...

Můžu to definovat?

Definujte to.

Obyčejný chlap si myslí, že biomatka je žena, která se striktně řídí nejnovějšími radami odborníků při výchově dětí a je liberální.

Tak to možná nejsem teda. Protože já se nejvíce řídím svým instinktem, snažím se těch informací o tom daném tématu nebo o tom, co mě zajímá, sehnat co nejvíce a pak si sama vybrat, co mi přijde nejlogičtější. A to, když jste matka, vás k tomu dožene, protože chcete pro ty děti to nejlepší.

Posluchačka se ptá, že by jí zajímalo, jaké je vaše nejoblíbenější zvíře, protože to hodně vypovídá o člověku.

Tak teď se úplně bojím něco říci, co to o mě bude vypovídat. Delfín je první zvíře, které mě napadlo... Koně... a musím se přiznat, že nejsem úplně pejskař a vůbec se musím přiznat, že nejsem úplně zvířecí typ, protože mám pocit, že zvířata patří do svého přirozeného prostředí.

Čím jste chtěla být, když jste byla malou holkou?

Herečka.

Takže se vám splnil sen, to je krásné.

Vlastně ne, ono to bylo tak, že jsem chtěla být všechno. Všechno, co třeba děti ve škole říkaly, že by chtěly být ony, tak to jsem chtěla být taky. A pak jsem si říkala, že bude možná nejlepší být herečka, protože si to všechno budu moci vyzkoušet.

Jak pestrý je život s Pavlem Liškou?

Pestrý.

Jak se vyvíjí vaše hudební kariéra? Hity jako Nafrněná nebo Kráva jsou hitem internetu. Já jsem včera koukal - 30 milionů přehrátí, 53 tisíc odběratelů vašeho youtube kanálu, to jsou velmi slušná čísla.

To je krásné. Já jsem zrovna včera přijela z posledního soustředění na novou desku a od pondělka jdeme do studia a deska vyjde... Teď před dvěma dny vyšel nový singl a 9. března vychází deska.

Když máte klip na youtube, který má 30 milionů přehrátí, posílají vám z Google nějakou tu korunku?

Ano, posílají. Není to tolik, co si asi všichni představují, nejsou to žádné bambiliony. Dokonce teď došlo zase znovu ke změně, teď mi to někdo vysvětloval, a zase to jde dolů. Takže rozhodně to není tak, že máte korunu za zhlédnutí.

Jak budete trávit Vánoce a Silvestra?

Asi doma s těma miminkama a s mužem. Já jsem si teď vzpomněla, Pavel, než jsem odešla, mě poprosil, jestli bycho mohla říci, že miluju Pavla Lišku. Tak Pavlíku, řekla jsem to.

Naladil si to?

Nevím, tak to už je jeho věc, jestli si to naladil, jestli poslouchá.

Báro, jste nesmírně sympatická žena, matka dvou dětí, každopádně jste určitě zažila nějaký nejkrásnější zážitek ve svém životě, jaký to byl?

Počkejte, těch bylo spousta. No asi porody oba dva byly to nejkrásnější. Dokonce ten druhý byl ještě krásnější než ten první, protože byl takový vědomější. A tím, jak to bylo rok od sebe, tak jsem přesně věděla ty fáze... Byl to fakt zážitek.

Mějte se hezky, ať se vám daří.

Děkuji, nashledanou.

15.12.2017

Zdeněk Troška: Nemám rád Vánoce

Režisér Zdeněk Troška přišel k Impulsovým představit svojí nejnovější pohádku Čertoviny. Proč nemá rád Vánoce a co si rád uvaří, když může? Podívejte se na dnešní rozhovor.
08.12.2017

Vendula Pizingerová zve posluchače na koncert pro Kapku Naděje

Hostem u Impulsových byla prezidentka nadačního fondu Kapka naděje,Vendula Pizingerová. Kdo všechno vystoupí na prvním ryze vánoční koncertu, a co všechno prozradila ze svého soukromí? Podívejte se na rozhovor.
01.12.2017

Kapela Slza přišla pozvat fanoušky na Český mejdan!

Hudební duo Slza přišla ráno k Impulsovým, aby pozvala fanoušky 16. prosince na Český mejdan s Impulsem. Jak šlo Petrovi čtení počasí a co řekli kluci o novém CD, které jim právě vychází? Podívejte se na rozhovor.
24.11.2017

Pavel Šporcl zahrál živě na Impulsu

Houslista Pavel Šporcl přišel představit své nové vánoční CD. Jak zvládá život se 4 ženami v domácnosti a kde všude si můžete poslechnout Pavla na koncertech? Podívejte se na video.
09.11.2017

Petr Kolář: Jsem největší rockový nemrava

Zpěvák Petr Kolář, který je jednou z hvězd Českého mejdanu s Impulsem navštívil ranní tým Impulsových. Podívejte se, jak díky Petrovi, Honza Daněk vyhrál sázku a jak se popral s novou rolí v muzikálu Muž se železnou maskou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.