Prohra s ANO? Zavřu se na 14 dní do sklepa!

Publikováno: 18.10.2017 17:55
Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Ten věří, že sociální demokraté ve volbách porazí hnutí ANO.

V nadsázce poznamenal, že v opačném případě se zavře do sklepa a bude dva týdny o chlebu a vodě. Zaorálek zároveň nevyloučil koalici s hnutím ANO. Ve vládě podle něj ale nesmí být šéf hnutí Andrej Babiš. Volební lídr ČSSD dále hovořil i o budoucnosti svého spolustraníka a současného premiéra Bohuslava Sobotky.

Zaorálek řekl, že chce ve volbách porazit hnutí ANO. V opačném případě se podle svých slov potrestá: „Zavřu se někam do sklepa a budu se týrat chlebem a vodou. Asi tak 14 dnů.“ Volební lídr ČSSD ale zároveň nevyloučil případnou vládní koalici s hnutím ANO: „Rozhodneme se podle programu. Pokud je ale Andrej Babiš trestně stíhaný, tak nemůže být v ústavní funkci.“

Volební lídr ČSSD Zaorálek mluvil i o budoucnosti svého spolustraníka a současného premiéra Bohuslava Sobotky: „Řekl, že už nechce kandidovat do nejvyšších funkcí ve straně a podle výsledku voleb se pro něho bude hledat uplatnění. On toho hodně ví a určitě se najde.“ Zaorálek zároveň řekl, že Sobotka po volbách pravděpodobně odmítne ministerské křeslo: „Mám pocit, že on o tohle úplně nestojí, ale nechci mluvit za něho.“

24.10.2017

Koalice s hnutím ANO? Podle ODS polibek smrti...

V pořadu Tři Impulsy na tělo odpovídá bývalý ministr zahraničních věcí, nyní řadový člen ODS, Alexandr Vondra.
23.10.2017

Preferuji spolupráci s ODS, říká Andrej Babiš

Adresátem tří ranních otázek Zuzany Bubílkové byl dneska ráno předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
19.10.2017

Můj konec v politice? Uvidíme.

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Ten mírnil informace některých médií, která uvedla, že pokud se stane premiérem, tak za čtyři roky ukončí politickou kariéru.
17.10.2017

S hnutím ANO možná, ale bez Babiše.

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Ten připustil případnou vládní koalici lidovců s hnutím ANO. Zároveň ale nechce vládnout s šéfem hnutí Andrejem Babišem, který čelí trestnímu stíhání v kauze evropských dotací pro farmu Čapí hnízdo.
16.10.2017

S hnutím ANO Ne. S ČSSD možná...

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda ODS Petr Fiala. Ten nevyloučil případnou vládní koalici s ČSSD.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.