Kdy si rozsvítit mlhovky?

Publikováno: 22.10.2017 07:00
Je tady podzim a s ním i první mlhy. Kdy rozsvítit mlhovky, aby bylo auto viditelné a neoslňovalo okolní řidiče?

Je to tady - přišel podzim. A poznali to hlavně naši dopravní agenti:

Tady agent Štrýcuš. Pozor, jedu linku Nymburk Boleslav a po celé lince je docela hustá, pěkná mlha.

Tady agent Modrej blesk. Chlapi bacha, mlha jako kráva.

Tady Karel. Prosím vás, je mlha, denní svícení je hrozně krásný zepředu, ale zezadu nejste vidět. Je to pořád dokola, vždyť riskujete vlastní život.

Poslední agent má naprostou pravdu a protože opakování je matkou moudrosti, dneska si povíme, jak je to s mlhovkami, které jsou ze zákona povinné. Pokračuje dopravní expert, pan Budský:

Zadní mlhovky se používají POVINNĚ za mlhy, sněžení a hustého děště a přední se mohou použít, tím, že jsou nepovinné.

No a podle čeho poznám, že už je ta správná chvíle mlhovky rozsvítit?

Určitou pomůckou může být ustanovení v některých okolních státech, kde se hovoří o tom, že mlhovky se používají při dohledu do padesáti metrů. To znamená, že jestliže je viditelnost delší, tak tam bych se přimlouval i za to, že s těma mlhovkama skutečně opatrně.

Opatrně?

Používat to tak, aby automobil byl viditelný, ale současně aby neoslňoval.

Tak tomu už rozumím. Pojďme si to tedy nějak shrnout na závěr:

Na podzim teď se budou vyskytovat takové ty lokální mlhy. To znamená, automobil vjede do mlhy, hned rozsvítit tu zadní mlhovku. Ale jakmile se ten automobil z mlhy vynoří, tak by měl šofér mlhovku vypnout, aby neoslňoval ty, co jednou za ním.

No a na závěr doporučení od našeho agenta?

Chtěl bych poprosit všechny řidiče, zapněte si ty mlhovky.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

03.12.2017

Jak na vlhkost v autě?

Asi to známe každý, jakmile přijde podzim a zima, začínají se nám v autě mlžit okna. Víte však, že může dojít k tvorbě plísní a koroze karoserie? No tak se na to hezky podíváme...
19.11.2017

Vyřeší celoroční pneumatiky problém s přezouváním?

Je půlka listopadu a najdou se i lidé, kteří ještě nemají přezuto. Stejně je na tom i Eva Hronková, která chtěla své zapomínání na přezouvání vyřešit celoročními pneumatikami. Vyplatí se u nás?
12.11.2017

Na silnici musíte být jako chodci vidět!

Eva Hronková a Petr Dopravní Vomáčka se dnes podívali na reflexní prvky, které máme jako chodci povinné ze zákona...
05.11.2017

Máme nového šéfa dopravních agentů - dopravní Vomáčku!

K poslednímu říjnu se s námi rozloučil král dopravních agentů Mirek 007. Loučení to nebylo lehké, přeci jen s námi i s vámi strávil celých 15 let. No a když už máme v Ráááádiu hudební vomáčky, proč nemít i ty dopravní, takže na Mirkovo místo nastupuje dopravní expert Petr Vomáčka.
29.10.2017

Naše auta jsou chytřejší a chytřejší

Máme chytré telefony, domácnosti, poslední dobou i chytré hračky, ale co vás možná překvapí je, že i naše auta jsou stále chytřejší a chytřejší. A možná jste ani netušili, kolik takových minipočítačů v autě vlastně máme...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.