Láska prochází žaludkem

Publikováno: 11.08.2017 08:50
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou zaměřili na jídlo a na to, jestli si na své cesty vozí vlastní nebo dává přednost místním specialitám...

Cestovatel cestuje. Kdysi dávno, když se jezdívalo na výlety, tak nám máma vždycky udělala buď chleba s řízkem nebo se natřel chleba s paštikou. Prostě jsme si s sebou vozili jídlo. Dneska má člověk v peněžence nějaké ty drobné a něco si koupí. Jak to má na cestách Jirka Kolbaba?

Jídlo je to důležitá součást našeho života, není záhodno na jídlo zapomínat, to jednoznačně, na druhé straně bez jídla se dá nějakou dobu vydržet narozdíl od vody a já si hlavně nechci zatěžovat své zavazadlo nějakými jídli a dokonce vařiči. Ne, nevizím si a nikdy jsem neměl, nevlastnil a ani jsem si nepůjčil žádný vařič a nikdy si nevezmu žádné jídlo. Pominu-li, ať jsem úplně upřímný, nějakou tyčinku nebo nějaký šuivý celaskon.

A podle čeho si vybíráš, co si dáš dobrého?

Snažím se v té lokalitě najít specialitu, která je pro to místo typická a snažím se to jídlo získat a ochutnat. Někdy je to v restauraci, jindy je to někde v soukromí, někdy je to někde na ulici také, proč ne a navíc jsou tu taková specifická jídla, když jsme třeba u moře, tak se jednoznačně snažím jíst ryby a pak jsem někde ve vnitrozemí, kde se daří nějaké zvláštní obilnině, ze které dělají nějakou pochoutku, tak třeba ochutnám tu. Naštěstí mám ocelový žaludek a všechno to v pohodě snáším.

Takže žádná závadná paella ocelovým žaludkem Jirky Kolbaby neprojela?

Ne, skutečně ne. Já na to netrpím, i když si samozřejmě dávám pozor, hlavně na vodu, to je potřeba zdůraznit. To je zásada všech cestovatelů už z dávné minulosti a historie. Získat bezpečný zdroj vody. Všechno ostatní už se dá zvládnout. Láska prochází žaludkem a myslím si, že i náklonnost a přátelskost může procházet žaludkem. Teď jsem to takto narychlo vymyslel, snad to není nic konfrontačního.

14.08.2017

Nauru - od bohatství k chudobě

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou podívali do Nauru, země, která si v historii užívala nesmírného bohatství, dnes ale trpí velkou chudobou.
10.08.2017

Po stopách objevitelů Kanady

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou přesunuli do Kanady, kde jsme se vydali po stopách jejích objevitelů.
09.08.2017

I v Beninu úspěšně bojují s korupcí

Naše africká cesta s Jirkou Kolbabou pokračuje, dnes jsme navštívili stát Benin...
08.08.2017

Togo je nejčistší země západní Afriky

I dnes jsme v západní Africe, zemi plné příběhů, lákadel i nebezpečí. Z cesty po kontinentu se hlásí Jirka Kolbaba.
07.08.2017

Půjčení auta je v západní Africe velmi složité

Jirka Kolbaba nás i dnes zavedl do západní Afriky. Jak těžké je půjčit si zde auto?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.