VIDEO: Martin Škoda: Chci dál zůstat klukem, který má rád jídlo!

Publikováno: 17.08.2012 13:28
Video soubor neexistuje.
Martin Škoda napsal ve svých sedmnácti letech kuchařku pro mladé. O své zálibě v dobrém jídle mluvil i v rozhovoru pro Rádio Impuls.

Moderátor (Václav Moravec):
Vařím, vaříš, vaříme. Kulinářské pořady a popularizace vaření a kvalitní kuchyně jsou v Česku stále v módě. Gurmet Pavel Maurer na adresu české kuchyně a strávníků v České republice poznamenává:

Záznam Pavla Maurera:
My jsme možná trošku víc přizpůsobivější, možná je to taky tím, že jsme malý národ poměrně a nemůžeme se srovnávat s takovými gigavelmocemi gastronomickými, jako je třeba Čína nebo Itálie. Vlastně čínskou a italskou kuchyni najdete úplně na celé planetě všude. Díky tomu, že jich jednak je hodně, ale jednak že ta jejich kuchyně je velmi jednoduše připravitelná a poměrně lacině, tak je najednou na všech koutech světa.

Moderátor (Václav Moravec):
Prozradil před několika měsíci pro Rádio Impuls gurmet Pavel Maurer. Na jaře letošního roku se na pultech českých knihkupectví objevila knížka 17letého studenta Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích Martina Škody nazvaná Škoda nevařit. Novináři rázem začali ke jménu Martina Škody psát přídomek český Jamie Oliver. Nejen o tom bude řeč v dnešních Impulsech, pozvání přijal právě Martin Škoda. Děkuji, že jste hostem Rádia Impuls, vítejte, hezký dobrý večer.

Host (Martin Škoda):
Dobrý večer, děkuji za pozvání.

Moderátor (Václav Moravec):
Vadí vám ten přídomek český Jamie Oliver?

Host (Martin Škoda):
Tak já myslím, že to má takové dva smysly. V jednom smyslu mi to asi nějak trošku vadí, jelikož já nejsem Jamie Oliver, já jsem Martin Škoda a nechci se s ním ztotožňovat, chci si jít svojí cestou nějakou…

Moderátor (Václav Moravec):
Ale že vstoupím do vaší řeči, v rozhovorech o něm mluvíte. Logicky novináři se zeptají na vzor, vy logicky dodáte Jamie Oliver…

Host (Martin Škoda):
No určitě, protože samozřejmě je to osoba, které částečně vděčím za to, že jsem tam, kde jsem a že jsem začal vařit. A zároveň ji extrémně uznávám, ale díky tomu tedy se asi nemůžu vyhnout ani tomu, aby se tam nějaká spojitost našla, jelikož prostě je to osoba, která toho hodně dokázala a která inspiruje spoustu lidí. Ale já na druhou stranu nechci se spojovat s ním v tom, že bych dělal věci jako on, já si chci jít tou svojí cestou, ale zároveň je logické, že se ta cesta někde třeba spojovat nějak bude, že jdeme, já říkám, že jdeme k sobě takovým okruhem a každý dělá nějaké věci. Já jsem teda v úplném začátku, fakt na nule oproti němu, ale že třeba je nějaká potenciální šance, že se jednou i někde setkáme a třeba mým snem by bylo něco s ním udělat dohromady. Ale rozhodně být jeho česká kopie.

Moderátor (Václav Moravec):
Počítal jste ale s tím, že jakmile vy začnete zmiňovat Jamieho Olivera jako vzor, že novináři se na něj začnou ptát a že logicky z toho vznikne ta hra na českého Jamieho Olivera?

Host (Martin Škoda):
Částečně jo, jelikož je to tak už asi dané, že jakmile je tam nějaká zajímavá informace, ať se to týče čehokoliv, tak se toho ti novináři chytnou, jelikož to pak je daleko větší tahák na lidi, když někde napíšou český Jamie Oliver místo Martina Škody, kterého nikdo nezná, tak určitě to pak přitáhne daleko víc čtenářů nebo posluchačů třeba. Takže nějak jsem s tím počítal, ale samozřejmě jak jsem říkal, nechci se s ním ztotožňovat nebo chci se s ním ztotožňovat v některých myšlenkách, jelikož s ním plně souhlasím, ale zároveň chci dělat svoje věci a chci to dělat svojí cestou.

Moderátor (Václav Moravec):
Existuje něco, co vám na Jamiem Oliverovi vadí?

Host (Martin Škoda):
Možná hudební vkus.

Moderátor (Václav Moravec):
Má ho blbý?

Host (Martin Škoda):
Nevím, jestli blbý, ale poslouchám jiné věci než on.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy posloucháte jaké?

Host (Martin Škoda):
Já mám rád asi víc nezávislé věci, takovou nezávislou scénu a hudbu spíš ne mainstreem, i když Jamie taky mainstreem taky rád nemá, já jsem to možná až zbytečně přehnal, jelikož znám spoustu kuchařů nebo spoustu lidí, kteří mají o hodně horší vkus než Jamie Oliver. Protože Jamie Oliver sice poslouchá věci, které neposlouchám já, ale není to nic špatného, zas takový extrém.

Moderátor (Václav Moravec):
Stalo se vám u nějakého receptu, že vám k němu nevyhovovala žádná muzika? Že by vás hudba při vaření nějakého pokrmu…

Host (Martin Škoda):
Tak to by musel být asi nějaký recept, který fakt nemám rád a nebo který nevařím. Tak třeba nevím, co bych si pustil k těstovinám s tvarohem a s mákem, protože to jídlo opravdu nemám rád. Tak k tomu bych si ani nepustil žádnou hudbu.

Moderátor (Václav Moravec):
Je ten, řekněme, pokrm, který nesnášíte?

Host (Martin Škoda):
No, dalo by se to tak říct.

Moderátor (Václav Moravec):
Ten, který jste vyjmenoval. A propos kolik kulinářských knih, kuchařek jste přečetl a prolistoval, než jste začal psát svoji zatím první a poslední kuchařku, tedy Škoda nevařit?

Host (Martin Škoda):
Tak ono aby to uvedl nějak na pravou míru, tak já sice kuchařek mám dost a i jsem jich dost viděl, ale abych to bral podle toho, že jsem knížku přečetl od začátku do konce, tak to snad není ani jediná. Já většinou beru knížky kuchařské tak, že si prohlížím obrázky a inspiruji se tím spíš, jak to jídlo vypadá, než abych četl jednotlivé složení toho jídla. Nebo abych prostě kopíroval recept. Třeba v knížce je spousta receptů, ale nenajdete tam žádný, který by byl zkopírovaný tak, že jsem ho někde našel a přendal do té knížky. To vůbec ne. Ale těch knížek, co jsem prolistoval, je spousty.

Moderátor (Václav Moravec):
Oni jsou přece ty, řekněme, postupy inspirativní…

Host (Martin Škoda):
Určitě.

Moderátor (Václav Moravec):
Protože záleží na tom autorském vkladu, kolik ten člověk vlastně dá do samotné přípravy, respektive popsání toho postupu.

Host (Martin Škoda):
Protože jsou nějaké recepty, kde je potřeba dodržet nějaký postup, například rizoto italské když se dělá nebo když se dělají domácí těstoviny nebo třeba chleba, tak tam jsou nějaké míry, které je potřeba nějak zvládnout, ale je tam nějaká míra nebo nějaká část, kde můžete inspirovat se svojí myslí a dát do toho to, co vás napadne a to pak je právě na tom kuchaři, jak to jídlo dokáže ozvláštnit.

Moderátor (Václav Moravec):
Novináři, jak jsem zmiňoval, se vás velmi často ptají na ten anglický vzor Jamieho Olivera a přitom česká gastronomie má své vlastní vzory a historii a tradici. Například kuchař Pavel Pospíšil, držitel Michelinské hvězdičky, rád mluví o Magdaleně Dobromile Rettigové:

Záznam Pavla Pospíšila:
Když si dneska přečtete tu kuchařskou knížku od Magdaleny Rettigové například, když si člověk uvědomí, jaká jídla se dělala v té monarchii, no tak kam se hrabou Francouzi a Italové. My jsme byli velmoc, co se týče jídla. A nezbylo z toho vůbec nic.

Moderátor (Václav Moravec):
Vysvětluje v rozhovoru pro Rádio Impuls kuchař, držitel Michelinské hvězdičky Pavel Pospíšil. Nakolik milovník jídla, mladý kuchař Martin Škoda, který je hostem dnešních Impulsů, řekněme, jde do té historie a inspiruje se třeba Magdalenou Dobromilou Rettigovou? A propos je ještě ona součástí středoškolských osnov? Protože vzpomínám si, že jsme ji probírali i když ne jako autorku kuchařky.

Host (Martin Škoda):
Jestli myslíte středoškolských osnov, co se týče vzdělání, tak to asi nějak…

Moderátor (Václav Moravec):
Češtiny. Protože ona …

Host (Martin Škoda):
Možná částečně, ale já ve škole jsem na to asi narazil, ale myslím si, že to úplně nějak dané nebude. A jinak teda zcela s Pavlem Pospíšilem názor sdílím, ale myslím si, že třeba i v současné době se česká gastronomie k tomu vlastně vrací zpátky. A Degustation, která dostala Michelinskou hvězdičku, tak si na tom vlastně zakládá, že připravuje staré recepty moderní formou. A myslím, že to je ta cesta, jelikož dřív se tady vařilo opravdu dobře, třeba za té doby Rettigové, jídla byla jednoduchá, bez chemie, prostě z toho, co tady rostlo, existovalo a co se dalo použít a to zastávám i já. Zároveň třeba i v kapitole Made in Czech, která je v knížce, jsem se to snažil použít u některých receptů. Já si totiž myslím, že česká kuchyně není jenom knedlo-vepřo-zelo a svíčková, jak to mají někteří zaregistrované, ale že je to daleko větší škála jídel a myslím, že pro mě je to všechno, co se u nás dá vypěstovat a pak zpracovat. Takže když budu mít třeba parádní český chřest nebo výbornou zeleninu, která třeba normálně by člověk neřekl, že tady do té kuchyně zapadne, tak se dá skvěle použít a to jídlo pak může fungovat. Nebo bylinky, je tady spousta bylinek a proč to nezapojit do české kuchyně.

Moderátor (Václav Moravec):
Kdo nebo co podle vás nejvíc poškozuje českou kuchyni?

Host (Martin Škoda):
Já si myslím, že co nejvíc poškozuje českou kuchyni, tak to byly nebo jsou stále polotovary a různá chemická ochucovadla, která ta jídla neuvěřitelně kazí a tím to vlastně všechno jde někam, kam by to jít nemělo.

Moderátor (Václav Moravec):
A v těch devíti letech, kdy jste vy začínal vařit, tak nejel jste v tom také? V tom, v čem běžně jedeme …

Host (Martin Škoda):
Samozřejmě, že jsem v tom jel, ale to, čeho já si strašně cením nebo za co mám já sám osobně radost, je to, že já jsem vlastně šel takovou svojí cestou. Já nejsem profesionální kuchař, nechci si na něj hrát a nechci si hrát ani na kuchaře. Já jsem prostě kluk, kterého baví vaření a který se o to zajímá a chce tu radost předávat ostatním, ale třeba i ta moje cesta, která byla od těch devíti let do teďka už nějak, nějaké etapy měla, tak já jsem začal na jednoduchých věcech, používal jsem chemii, dokonce si pamatuji, jak jsem si to nechával kupovat. Ale pak přišel takový zlom, kdy já jsem postupně začal sám zjišťovat, že to není ono, nějaké kupovat vepřové šťávy v bujonech, a začal jsem se prostě snažit vařit z věcí čistě bez chemie a bylo to ještě před tou dobou, kdy sem přišla takové to šílenství okolo gastronomie, ten boom, a kdy lidi si to začali uvědomovat jako v mase. Takže já jsem hrozně rád za to, že jsem si to vlastně já uvědomil sám, aniž by mě někdo ovlivnil. Ale spíš jsem já začal ovlivňovat ty lidi na základě toho, že jsem já nějak k tomu došel, že to prostě není dobré a že chci čisté jídlo a že ta chuť je daleko lepší.

Moderátor (Václav Moravec):
Jak velkou roli v té vaší úvaze vydat první kuchařku v 17 letech na jaře letošního roku hrálo možná i to, že právě budete součástí té vlny, kterou Česká republika zažívá dodnes. Přehršle televizních pořadů, které se věnují vaření, knížek a různých moderátorů, kuchařů či kuchařů amatérů, soubojů Babiců a Pohlreichů?

Host (Martin Škoda):
Já upřímně o tom vůbec nepřemýšlel, já jsem ani nečekal, že ta knížka bude mít tak obrovský úspěch. Já jsem prostě se snažil…

Moderátor (Václav Moravec):
Jen pro úplnost, máte prodanou polovinu nákladu zhruba z těch 7000.

Host (Martin Škoda):
Ono to není přesně 7000, ale nějak tak. A ještě abych se k tomu vrátil, tak já jsem se snažil udělat to, co by asi měl udělat každý a, i když tohle bude takový přehnaný příklad, že když se mi něco nelíbí a to mě se třeba nelíbila ta situace gastronomická u nás, takže o tom nejen mluví, ale že se snaží jako i něco sám podniknout a nejenom o tom mluvit. Tak mě napadlo, že udělám tu knížku. To byla taková situace, do které jsem se dostal a vlastně to bylo to východisko z té situace. Jelikož já jsem chtěl udělat něco pro kamarády, pro mladé lidi, kteří třeba nemají rádi úplně jídlo nebo neví, jak si to udělat. A já jsem se snažil udělat knížku, kterou oni budou mít rádi, ale zároveň je naučí udělat si jednoduchá jídla, poctivá jídla…

Moderátor (Václav Moravec):
A byl někdo z těch kamarádů, kdo i vám po té knížce řekl, hele, stejně jsem to nezvládl?

Host (Martin Škoda):
No, já si spíš uvědomuji takové situace, kdy naopak lidé, kteří předtím vůbec nevařili, tak se do toho pustili a dokonce se pustili do jedněch z nejtěžších jídel v celé knížce. Takže super, když kamarád vidíte, že dělá jídlo poprvé v životě.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste v rozhovoru pro týdeník Reflex 3. května konstatoval, cituji, chci dodělat gympl a udělat si vejšku, to je hrozně důležité. Konec citátu. Už máte, Martine, jasno v tom, na jakou vysokou školu zamíříte?

Host (Martin Škoda):
Zatím ne. Já jak jsem říkal, určitě se chci věnovat i normální školské profesi mimo vaření, i když ho mám hrozně rád, zatím to je pro mě koníček a já nevím, v co se změní, jestli třeba to půjde někam jinam. Ale…

Moderátor (Václav Moravec):
Jenom že vstoupím zase do vaší řeči, chápu-li to správně, tak vy jste si, když jste v devíti letech začal vařit, tuším, že to byl nějaký puding posypaný lentilkami, že to byl váš první výtvor, se kterým jste se pochlubil, který jste si vyfotil, tak logicky jste si řekl při rozhodování, kam na střední školu nebo v rámci dalších studií, že to přesně chcete dělat jako koníčka? Proto jste nešel na nějakou gastronomickou…

Host (Martin Škoda):
Já jsem původně hrál hokej, takže já jsem vlastně hrál hokej, pak jsem se zranil, ale chtěl jsem jít celou dobu na gympl, protože mě baví jazyky a tak vlastně díky tomu to nějak se sešlo, že jsem šel na gympl a nemusel jsem řešit jinou možnost.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale je to tak, že i kdybyste se nezranil a hrál hokej, tak byste věnoval velkou část vašeho volného času vaření?

Host (Martin Škoda):
Určitě.

Moderátor (Václav Moravec):
A je to tedy ten důvod, že rozhodně nebude nějaká vysoká škola, kde se člověk věnuje hotelovým službám nebo gastronomii, kterou byste studoval, tam nesměřujete?

Host (Martin Škoda):
V tuto chvíli si myslím, že ne, může se to samozřejmě změnit, jelikož v tomto věku se občas názory mění, ale já chci jít na školu, která mě bude bavit, ale která třeba ani s tou gastronomií opravdu spojena nebude. Já se tomu chci věnovat jakoby ještě na druhém místě, mít ale ty dvě linky, jelikož třeba kdyby gastronomie rázem mě nějak přestala bavit, tak abych neskončil někde na smetišti a nezametal odpadky.

Moderátor (Václav Moravec):
No, vy z těch zálib v rámci rozhovorů, které jsem četl, říkáte, že například architektura je jednou z věcí, která vás baví. Stále se nabízí, proč se mladý člověk nerozhodne přitáhnout mladé k architektuře, protože teď to vaření je in a logicky se může nabízet ta námitka, jestli to neděláte proto, že to je právě moderní a že to vynáší?

Host (Martin Škoda):
Já myslím, že vůbec ne, že je to opravdu už nějaká doba, co se tomu věnuji a že to vůbec není spojené s nějakou in dobou, ale prostě s mojí zálibou. Architektura, jak jste říkal, mě baví taky, ale tam, já mám totiž těch aktivit spoustu, ale vždycky tam má takové období, že třeba já se do něčeho zapojím, začne mě to nějak zajímat víc a věnuji se tomu nějakou chvíli a pak zase z toho na chvilku odejde. A jediná gastronomie je vlastně ta, která se drží celou dobu, že když jsem se chvilku věnoval třeba nějakému kreslení nebo jsem se snažil skládat nějakou hudbu, tak z toho vždycky pak sešlo a vrátil jsem se k tomu jídlu. I když to jídlo vlastně tam bylo pořád, to je taková…

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste takový renesanční typ? Že i skládáte muziku…

Host (Martin Škoda):
Ale renesanční, tak jsem zkoušel spíš takovou modernější muziku asi, takovou tu, co já poslouchám.

Moderátor (Václav Moravec):
A nezůstal jste u toho?

Host (Martin Škoda):
Ne, i když byl to taky jeden z mých snů mít třeba kapelu nebo umět hrát na nástroj, ale teďka v současné době na to ani nemám čas.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy jste amatér?

Host (Martin Škoda):
Amatér.

Moderátor (Václav Moravec):
Vy se tím pyšníte, že amatér, v žádném případě nechcete být profesionálem. Co říká vaše okolí, rozumějme kantoři ve škole či spolužáci, té vaší zálibě?

Host (Martin Škoda):
Já myslím, že z toho mají radost a že částečně jsou na to pyšní samozřejmě, že mají takového člověka v okolí, ale já zároveň se nechci nějak měnit, chci být furt na zemi a takový, jakého mě znali předtím.

Moderátor (Václav Moravec):
To uvidíme za dva, za tři roky. Je to a propos těžké, když člověk vydá knížku, dostane přídomek český Jamie Oliver a rázem se hrnou producenti, pojďme udělat televizní pořad s mladým klukem, který bude učit mladé vařit a je in?

Host (Martin Škoda):
Tak pro někoho by to možná těžké nebylo, pro by to asi bylo o něco těžší, jelikož já jsem ve spoustě věcech docela vyhraněný a snažím se prostě vybírat to, co se mi líbí a jsem dost náročný. Takže…

Moderátor (Václav Moravec):
V čem jste vyhraněný?

Host (Martin Škoda):
Ve všem možném, ať už je to třeba ta hudba nebo ve věcech, co se mi líbí, vlastně ve spoustě věcech, názorech…

Moderátor (Václav Moravec):
A ti producenti, těm se to zase nelíbí, chápu-li to správně? Nebo a propos kdybych položil tu základní otázku, jak daleko jste případně se svým vlastním televizním pořadem o vaření?

Host (Martin Škoda):
Tak se svým televizním pořadem o vaření ještě moc daleko nejsem, ale věřím nebo myslím, že nějaký potenciál, že by třeba něco mohlo v budoucnu vzniknout. Ale ještě jsem v takovém stádiu, že nemám žádné konkrétní informace, které bych třeba vám mohl dát ohledně toho přadu. Ale věřím, že by něco vzniknout možná mohlo.

Moderátor (Václav Moravec):
A co možná námitka, že když něco takového vznikne, tak logicky to nepůjde s vysokou školou, protože se stanete celebritou, která bude vařit. Podívejte se na osud už několikrát zmiňovaného Jamieho Olivera.

Host (Martin Škoda):
Tak Jamieho Olivera moc škola nebaví, mě některé věci ve škole baví, například jazyky mám rád a i další věci třeba, docela mě baví žurnalistika, takže já věřím, že já od toho neodstoupím a budu se tomu věnovat dál, ale nechci být žádná celebrita, někdo mě za ni už označuje teďka, já si to teda nemyslím, já chci být ten normální kluk, který má rád jídlo a dělá tím radost ostatním.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže když jste zmínil některé ty profese, tak možná adept žurnalistiky…

Host (Martin Škoda):
Možná.

Moderátor (Václav Moravec):
Nebo filosofická fakulta. Jazyky které?

Host (Martin Škoda):
Já chodím na gympl a mám tam španělskou sekci, takže možná španělština, angličtina, to jsou předměty, kterým se věnuji docela dost.

Moderátor (Václav Moravec):
Ovlivňují jazyky a váš vztah k jazykům i receptury a mezinárodní kuchyně?

Host (Martin Škoda):
Tak myslím, že určitě, jelikož třeba ta španělština, vlastně díky ní jsem se dostal ke španělské kuchyni, jelikož já jsem začal studovat španělštinu a díky tomu jsem se dostal poprvé do Španělska a získal tam spoustu kamarádů, kontaktů a teďka vlastně jezdím do Španělska každý rok a je to místo, které mám hrozně rád ať z hlediska gastronomického, tak i z hlediska celkového, jak to tam vypadá, jak to na mě působí ta země. Moc pohodová a příjemná.

Moderátor (Václav Moravec):
A vy patříte k těm lidem, kteří když jedou do ciziny, tak si koupí třeba kuchařku, aby zjistili nebo knížky, které se věnují té národní gastronomii nebo to spíš získáváte z kontaktů s těmi lidmi?

Host (Martin Škoda):
Já si kuchařky celkově moc nekupuji a když jsem v cizině, tak se spíš snažím být s těmi lidmi a ptát se lidí, například na trzích rybářů nebo se ptát i lidí v rodinách, řezníků různých, to mi přijde, že tím se člověk naučí nejvíc, nebo od kuchařů.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže lezete takříkajíc i lidem do kuchyně?

Host (Martin Škoda):
Když je to možné, tak jo.

Moderátor (Václav Moravec):
A je to možné? Jsou vstřícní, když řeknete, no podívejte se, já od devíti let se věnuji vaření?

Host (Martin Škoda):
Tak já zase v tolika kuchyních nebyl, ale třeba co se týče restaurací Jamieho Olivera, tak tam jsou vstřícní moc a už jsem byl několikrát v kuchyni.

Moderátor (Václav Moravec):
No vy jste a propos, jestli se nemýlím, tak lidem kolem Jamieho Olivera jste poslal i tu knížku. Přišla nějaká reakce?

Host (Martin Škoda):
Jo, jo, posílal jsem kuchařku ať přesně týmu Jamieho, kteří z toho byli nadšení, teda ať už od grafiky, tak po celkové zpracování, i když tomu teda nerozuměli samozřejmě, a zároveň jednomu šéfkuchaři, který má dohromady s Jamiem jednu restauraci a ten z toho byl úplně nadšený, hlavně z mého hudebního vkusu, že máme stejný hudební vkus, což mě docela potěšilo.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže ten tedy je bližší než vkus Jamieho Olivera?

Host (Martin Škoda):
Ale já myslím, že se to třeba líbilo i Jamiemu, já to předtím trošku možná přepísknul ještě s tím jeho vkusem, jelikož on tak blbý vkus mít nebude, ale já jsem to chtěl jenom tak spíš odlišit, že já mám ještě ten vkus možná jiný trochu, ale…

Moderátor (Václav Moravec):
Máte ho zásadně, řekněme, formovaný rodiči nebo váš vztah k muzice, tak byl formovaný rodiči?

Host (Martin Škoda):
Dá se říct, že z určité části jo, jelikož táta vlastně i mamka mají docela vyhraněný vkus, hlavně taťka je hodně náročný na hudbu, ale poslouchá hudbu kvalitní a docela sranda je, že my posloucháme s tátou celkem podobnou hudbu a někdy chodíme spolu třeba i na koncerty. Takže to je spíš otec a syn jako kamarádi, takže super.

Moderátor (Václav Moravec):
A to riziko, že vlastně ti, kteří dělají takové televizní pořady, tak se vás stejně do toho mainstreemu budou snažit natlačit, protože ne všichni mají tak vyhraněný vkus a jestli ten pořad má být úspěšný…

Host (Martin Škoda):
Jasně, tam já myslím, že je důležité najít nějaký kompromis mezi tím, co se třeba líbí mě a co už je neúnosné pro tu televizní sféru, ale vždycky se budu snažit držet toho, aby to bylo to, za čím si budu stát i já.

Moderátor (Václav Moravec):
Děláte rád kompromisy?

Host (Martin Škoda):
Jak v čem, ale někdy myslím, že kompromisy jsou důležité je třeba udělat, ale záleží asi jak v čem. Ale snažím se dělat kompromisy.

Moderátor (Václav Moravec):
V čem nemáte rád kompromisy?

Host (Martin Škoda):
Asi třeba, no vlastně asi je mám rád kompromisy, v čem bych nemohl mít rád kompromisy, možná…

Moderátor (Václav Moravec):
No ptám se proto, že vy i v rámci vaření říkáte, že vás baví ta variabilita a hledání různých cest, což svým způsobem také je kompromis, když člověk něco nesežene, pak to může skončit u Babici, že nemáte-li tohle, tak tam dejte tohle?

Host (Martin Škoda):
No, tak to už myslím, že jsou kompromisy z té negativní stránky.

Moderátor (Václav Moravec):
Konstatuje student českobudějovického gymnázia, milovník jídla, mladý kuchař amatér Martin Škoda. Děkuji, že jste přijal mé pozvání a těším se příště v Impulsech na shledanou.

Host (Martin Škoda):
Děkuji moc, pěkný večer.

Moderátor (Václav Moravec):
Máte už rozmyšlenou pak druhou knížku?

Host (Martin Škoda):
Tak to myslím, že je ještě hodně daleko. Zatím ne, vůbec.

Moderátor (Václav Moravec):
Martin Škoda.

23.08.2012

VIDEO: Jaroslav Hanák: Příští rok počítám s recesí!

Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o stavu české ekonomiky.
22.08.2012

VIDEO: Tomáš Hudeček: Výběrové řízení na nového šéfa pražského dopravního podniku chci do jednoho měsíce!

První náměstek pražského primátora, předseda klubu zastupitelů TOP 09 a člen výboru pro dopravu Tomáš Hudeček mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o situaci v pražském dopravním podniku.
21.08.2012

VIDEO: Karel Daňhel: CASA jsou tady jen kvůli špatnému výběrovému řízení!

Svědek v kauze CASA Karel Daňhel mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o tom, jak se mu změnil život, když se přihlásil jako svědek v kauze nákupu španělských stíhaček pro českou armádu.
20.08.2012

VIDEO: Milan Taraba: V Česku přibude chudých!

Předseda Sdružení nájemníků Milan Taraba mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o nových pravidlech pro příspěvky na bydlení.
15.08.2012

VIDEO: Věra Čáslavská: Na olympiádě je pro mě důležité fair play sportovců!

Držitelka sedmi olympijských medailí Věra Čáslavská mluvila v rozhovoru pro Rádio Impuls i o letošní olympiádě v Londýně, které se účastnila jako čestný host.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.