Kauza dne

 

Pořad, který reaguje na aktuální dění daného dne.

27.10.2016

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý: Ať si každý nakupuje, kdy chce!

V pátek 28. října budou muset vůbec poprvé všechny větší obchody zůstat zavřené. Proti novému zákonu, který zamezuje obchodníkům mít otevřeno o sedmi státních svátcích, podobně jako tomu je v mnoha jiných převážně západoevropských státech, se ale bouří jak obchodníci tak Hospodářská komora České republiky. Její prezident Vladimír Dlouhý se v Kauze dne Rádia Impuls nechal slyšet, že zákon je protiústavní a předzvěstí dalšího omezování práv obchodníků. Podívejte se na video!
26.10.2016

Petr Žilka za skupinu Ztohoven: Naším cílem je zrušit post prezidenta!

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal Petr Žilka, jeden ze členů skupiny Ztohoven proslavené za politicky motivované happeningy často za hranicí zákona. Podle Žilky ukradená prezidentská vlajka, kterou poté se skupinou rozstříhali, vystihuje jejich postoj k celé prezidentské funkci. Nejlepší by bylo ji zrušit, tvrdí. Podívejte se na video!
25.10.2016

Předseda Asociace pohřebních služeb: Přibližně 15-20% podnikatelů v pohřebnictví je nepoctivých

Hostem Kauzy dne Rádia Impuls byl, v reakci na vládou schválenou novelu zákona o pohřebnictví, předseda Asociace pohřebních služeb Jaroslav Mangl. V rozhovoru mluvil o nepoctivých praktikách nebo kontrolách v oboru pohřebnictví.
24.10.2016

Daniel Herman: Nesnažím se pošpinit pana prezidenta, jen mluvím pravdu

Ministr kultury Daniel Herman se v Kauze dne Rádia Impuls nechal slyšet, že o prezidentově vyděračské podmínce pro udělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu předem informoval širší vedení KDU-ČSL. To ho i tak podpořilo k přijetí dalajlámy na Ministerstvu kultury. Že by šlo o vykalkulované pošpiňování prezidenta Zamana ale Herman odmítl. Snaží se jen dokázat pravdu! Podívejte se na video.
20.10.2016

Barbora Hrzánová: Stydím se za chování Hradu a vlády, poprvé od revoluce se společnost bojí říct vlastní názor.

Herečka Bára Hrzánová v Kauze dne Rádia Impuls kritizovala postoje a chování vrchních českých státních představitelů v reakci na návštěvu dalajlámy v Praze. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou se Hrzánová nechala slyšet, že poprvé od sametové revoluce ve společnosti rozpoznává autocenzuru, tedy jev, který byl typický za dob socialistického Československa. Viníkem jsou podle Hrzánové vedoucí politici, kteří pro uhájení svých zájmů zastrašují a potlačují lidi s jiným názorem. Podívejte se na video!
19.10.2016

Vratislav Mynář: Za zpoždění prezidentského letu na Slovensko může ruzyňský terminál 4

Zpoždění leteckého speciálu, který přepravoval prezidenta Miloše Zemana na státní pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče, prý nezpůsobila Kancelář prezidenta republiky, ale celá řada faktorů. V rozhovoru pro Rádio Impuls to řekl hradní kancléř Vratislav Mynář s tím, že Kancelář prezidenta v žádném případě nepochybila. Podívejte se na video!
19.10.2016

Zdeněk Škromach: V boji o Senát mi uškodila politika vlády, krize v ČSSD i Hašek na kraji!

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal dosluhující místopředseda Senátu z ČSSD Zdeněk Škromach. Po šestiletém funkčním období o víkendu neobstál v druhém kole senátních voleb a končí ve vysoké politice. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou mluvil o okolnostech svého neúspěchu, plánu si odpočinout po vzoru Miloše Zemana a poté zvážit kandidaturu na prezidenta.
17.10.2016

Helena Válková: Zrušila bych druhé kolo senátních voleb!

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijala poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Jako kandidátka za hnutí ANO o víkendu neobstála v druhém kole senátních voleb v Praze 11. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou obhajovala existenci Senátu, o kterém předseda hnutí Andrej Babiš pochybuje natolik, že by uvažoval i o jeho zrušení. Podle Válkové Senát ale smysl má, škodí mu jen dvoukolové volby a nedostatek výrazných osobností. Podívejte se na video.
13.10.2016

Lubomír Zaorálek: Prezident Zeman by neměl podporovat Donalda Trumpa

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. V rozhovoru s šéfredaktorem MF Dnes Jaroslavem Pleslem sdělil svůj pohled na nevalné výsledky sociální demokracie v krajských volbách, a také na nadcházející volbu prezidenta Spojených států amerických. Zaorálek se nechal slyšet, že ačkoli jsou v mnohém s prezidentem Milošem Zemanem za jedno, nesouhlasí s jeho podporou kandidáta Donalda Trumpa. Zadělává tak na diplomatické konflikty! Podívejte se na video.
12.10.2016

Jiří Čunek: Být hejtmanem a senátorem zároveň je skvělá kombinace!

Pozvání do Kauzy dne Rádia Impuls přijal senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek (KDU-ČSL). V krajských volbách získal nejvíce preferenčních hlasů a s velkou pravděpodobností se stane hejtmanem Zlínského kraje, kde lidovci suverénně volby vyhráli. V rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou Čunek řekl, že by se mu líbilo současně zastávat funkci senátora a hejtmana. V budoucnu by se nebránil stát se i předsedou strany, premiérem a popřípadě i prezidentem republiky! Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.