Tak toto jsem opravdu nečekal

Publikováno: 02.10.2019 16:30
Karel Gott proslul v posledních dvaceti letech svými děkovačkami na vyhlašování Slavíků. Právě tam se projevil jeho originální smysl pro humor. Některé z nich nám díky síti připomene Láďa Vonz.

Nelze opomenout jeho „tak toto jsem opravdu nečekal“. Diváci každý rok netrpělivě očekávali právě tuto větu. Přiznejme si, bez ní by slavičí ceremoniál neměl ty správné grády. V roce 1999 Karel Gott přiznal, že opravdu první místo nečekal, a tak si připravil poděkování za druhou či třetí příčku: „Ale nebudete se zlobit, já už to nebudu měnit. Přátelé, nejsem neskromný, a proto jsem se svým umístěním spokojen“.

O deset let později dokonce vyzval pořadatele Slavíků ke změně pravidel: „To jsem si nemohl ani ve snu představit. Proto bych chtěl vyzvat organizátory této ankety, aby vyřadili ze soutěže zpěváky, kterým je víc než sedmdesát let“.

V roce 2011 Karel Gott opět vyhrál a v děkovné řeči zavzpomínal na první ročník Slavíků, kdy skončil čtyřicátý devátý se ziskem tří hlasů: „A já bych chtěl poděkovat těm třem příznivcům, jestli se na nás dívají, protože to bylo zajímavější než skončit někde uprostřed. O tom se mluvilo!“

Slavný zpěvák neztratil smysl pro humor ani v dobách, kdy byl těžce nemocný. V roce 2015 přišel do televizního přenosu v rámci zdravotní vycházky: „Jsem rád, že vás vidím. Chvílemi to vypadalo, že mezi vás nepřijdu. Už jsem se zabýval myšlenkou, že asi mně nebude zbývat nic jiného než zlatý bažant.“

09.10.2019

Blíží se doba vracení zálohovaných PET lahví?

Už teď ale s nimi můžeme dělat jiné krkolomné kousky, třeba si postavit loď. Zajímavé návody našel kolega Láďa Vonz.
08.10.2019

Rádio Impuls žije celý den radostnou zprávou

Zuřivý rod Růžičků se rozrůstá o malinkatou Amálii Karlu. A světe, div se, už je z toho internetový hit, zjistil kolega Láďa Vonz.
07.10.2019

Kdysi velmi oblíbený politik, dnes desperát

Mluvím o Davidu Rathovi, kterému zbývají už jenom minuty na svobodě. Do 18 hodin totiž nastoupí do ruzyňského vězení. Co na to síť a Láďa Vonz?
02.10.2019

Odešla legenda a obrovská hvězda

Smutná událost, která hýbe nejen českými médii.
30.09.2019

Dnes nás trápí větry a už to pocítila celá republika

Na záhadného Mortimera se zaměřuje Láďa Vonz, který pátral na síti.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.