Robert Plaga: Do školy bych se klidně vrátil i za této éry

Publikováno: 02.09.2019 16:08
Hostem Zuzany Bubílkové byl ministr školství Robert Plaga. Ten se moderátorce Zuzaně Bubílkové svěřil s tím, že by se chtěl znovu stát školákem.


„Když je člověk malý, tak chce vyrůst a když je ve škole, tak chce být dospělý. Když se ale stane dospělým a vidí to všechno kolem sebe, tak by se nejraději vrátil do těch školních lavic," uvedl Plaga s tím že by byl rád školákem klidně i v této době. „To není o éře konkrétního ministra, ale je to o učitelích ve školách a já jsem přesvědčený, že valná většina z nich to dělá skutečně i v dnešní době jako poslání, nikoliv jako povolání."

Řeč byla ale také o povinné maturitě z matematiky. „Věřím, že to brzy vrátíme do módu, kdy si středoškoláci můžou vybírat, jestli budou maturovat z cizího jazyka, anebo z matematiky. Minimálně do té doby, než dojde k proměně matematiky a její výuky."

Zdroj obrázku: MAFRA

04.09.2019

S DVB-T2 se zvýší kvalita obrazu, říká odborník

Hostem Zuzany Bubílkové v Třech Impulsech na tělo byl Marcel Procházka z Českých radiokomunikací.
03.09.2019

Kariéru herečky nelze skloubit s péči o velkou rodinu, říká Žilková

Zuzana Bubílková v dnešních Třech Impulsech na tělo zpovídala herečku a manželku velvyslance v Izraeli Veroniku Žilkovou.
26.06.2019

Mrzí nás, že ČSSD zmiňovali demonstranti na Letné, říká Chvojka

Na protivládní demonstraci, které se zúčastnilo asi čtvrt milionu lidí, se objevila řada transparentů zaměřených proti ČSSD.
25.06.2019

Záchranáře bych nejraději obkládal ledem, reaguje na vysoké teploty ředitel záchranné služby

Teploty v tomto týdnu vysoko přesahují třicet stupňů Celsia. Ředitel záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý přiznává, že tropické dny přidělávají vrásky na čele řidičům sanitek i zdravotníkům.
24.06.2019

Jednou mě nasál mrak, říká moderátor a pilot Koranteng

Televizní moderátor Rey Koranteng je velkým fanouškem letadel. Dokonce má licenci na pilotování větroně a ve volném čase létá.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.