Dnes nás trápí větry a už to pocítila celá republika

Publikováno: 30.09.2019 16:19
Na záhadného Mortimera se zaměřuje Láďa Vonz, který pátral na síti.

Ta tlaková níže s vichrem z hor se skutečně jmenuje Mortimer. Jak si všímá Televize Seznam, ten vítr přišel ze Skandinávie a prý přesně kopíruje orkán Kyrill, který u nás řádil před 12 lety. Však také Sněžku ráno skutečný orkán zasáhl. Co to vlastně je za vítr? Cituji z webových stránek Meteorologické stanice Maruška z Hostýnských vrchů, kterou Kyrill přepadl 19. ledna 2007 o půlnoci ze severozápadního směru. Jeho rychlost byla 136 kilometrů v hodině. Zařízení meteostanice i budova odolaly bez následků. Vichřice způsobila na meteostanici pouze jednu škodu: odfoukla kryt na pluviografu, který se nasazuje na nálevku v zimním období.  Pluviograf je prosím srážkoměr.

09.10.2019

Blíží se doba vracení zálohovaných PET lahví?

Už teď ale s nimi můžeme dělat jiné krkolomné kousky, třeba si postavit loď. Zajímavé návody našel kolega Láďa Vonz.
08.10.2019

Rádio Impuls žije celý den radostnou zprávou

Zuřivý rod Růžičků se rozrůstá o malinkatou Amálii Karlu. A světe, div se, už je z toho internetový hit, zjistil kolega Láďa Vonz.
07.10.2019

Kdysi velmi oblíbený politik, dnes desperát

Mluvím o Davidu Rathovi, kterému zbývají už jenom minuty na svobodě. Do 18 hodin totiž nastoupí do ruzyňského vězení. Co na to síť a Láďa Vonz?
02.10.2019

Tak toto jsem opravdu nečekal

Karel Gott proslul v posledních dvaceti letech svými děkovačkami na vyhlašování Slavíků. Právě tam se projevil jeho originální smysl pro humor. Některé z nich nám díky síti připomene Láďa Vonz.
02.10.2019

Odešla legenda a obrovská hvězda

Smutná událost, která hýbe nejen českými médii.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.