V Německu pátrají po jedovaté kobře

Publikováno: 26.08.2019 16:59
Už jsme byli trochu nervózní, že všichni hadi zůstali letos doma. Na rozdíl od loňska, kdy jich uteklo několik. A ejhle, už to neplatí, jeden je zase venku! Stalo se to v Německu, jak zjistil Láďa Vonz.

Ti hadi, to už je taková letní opera. „V německém městě evakuovali 30 lidí,“ hlásí novinky.cz. „Německé město Herne pátrá po uprchlé jedovaté kobře,“ píšou lidovky.cz. „Policie evakuovala čtyři domy,“ má v titulku web idnes.cz. Podle posledních informací je kobra stále na útěku, možná se skrývá někde mezi lekníny.
Události si všimla i agentura ČTK. Úřady v Herne učinily speciální opatření na odchyt. Moukou například posypaly chodbu v domě, kde kobra bydlí. A taky připravily lest v podobě lepicí pásky. To aby se kobra chytla na lep při plazení. Zatím bez výsledku. V diskuzi na idnesu se už množí rady, co mají lovci dělat. „Jde o kobru 11, takže je určitě někde na dálnici,“ píše pan Ladislav. „Klidně ji tam mohly vypustit ruské tajné služby,“ myslí si pan Jiří. Úřady ve městě Herne vyzývají obyvatele, aby se hada – pokud ho potkají – rozhodně nedotýkali.

29.08.2019

Předpověď hovoří jasně: Bude horko!

Podle všeho nás ale čeká poslední tropický víkend tohoto roku. Další drobky ze sítě přináší Láďa Vonz.
28.08.2019

Pražská Slavia míří do Ligy mistrů!

Sice musí večer přejít přes rumunskou Kluž, má ale hodně dobře našlápnuto. Fotbalový zápas je jedním z hlavních témat na internetu, pokračuje Láďa Vonz.
27.08.2019

Kamiony zřejmě opustí silnice

Úplně zmizí ze silnic o nedělích. Vláda chce zpřísnit pravidla pro jejich provoz a rozšířit dobu, kdy nebudou moci jezdit. Na zpravodajskou novinku se síťovým okem dívá Láďa Vonz.
23.08.2019

Co vše se dá odnést z hotelového pokoje...

Na to jsme se ptali v ranním Tématu dne a zaznamenali jsme celou škálu suvenýrů. Naši posluchači si odvážejí šampóny i povlečení na polštář. Na další upomínkové předměty narazil Láďa Vonz.
22.08.2019

Spojené státy chtějí opravdu koupit Grónsko!

Informace už putuje na síti několik dní, dokonce ji potvrdil ekonomický poradce Bílého domu. O mezinárodní skandál je tak postaráno, zjišťuje Láďa Vonz.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.