Řečtí policisté si rádi dupnou na cizince

Publikováno: 10.08.2019 10:00
S naším dopravákem Markem 007 vyrážíme autem do Řecka. České řidiče tam můžou pěkně potrápit kruhové objezdy nebo parkování ve městech.

 

„Jasu“ je pozdrav, kterým vás přivítají na letišti. Jen málo kdo se vydá do Řecka po vlastní ose. Pro vůz tedy zamíříme do půjčovny. Než převezmete auto, celé ho pečlivě nafoťte a trvejte na tom, aby byly i sebemenší škrábance zapsány do předávacího protokolu.

Auto máme. Dopravní předpisy Řekové moc neřeší. Vy je ale maximálně dodržujte. Policisté totiž velmi často pokutují hlavně auta z půjčoven. Podle Libora Budiny z Autoklubu ČR, to má jasné vysvětlení: „Řecká policie se tím snaží předejít tomu, aby jim turisté zvyšovali nehodovost. Podle záznamů je totiž většina dopravních nehod zaviněná právě turisty.“

Bouračka umí dovolenou pořádně znepříjemnit. Třeba na řeckých kruhových objezdech, platí přednost zprava. A i to má svoje důvody. Na tyto křižovatky narazíte hlavně v centrech větších měst, třeba v Athénách.

A právě tady si pohlídejte, kde necháte auto. Tamní strážníci vám klidně za špatné parkování seberou přední espézetku, jak popisuje Řek Jotis Margaritopulus: „Pokud zaparkujete tam, kde nemáte, policie vám odmontuje přední SPZ. Dostanete lístek za stěrač, se kterým přijdete pokutu zaplatit. S dokladem o zaplacení jdete na obvodní oddělení městské policie ve čtvrti, kde jste špatně parkovali a potom vám značku vrátí.“

Pokud vás víc než památky v hlavním městě lákají výlety podél Egejského moře, tak kvůli ochraně přírody je stanování povolené jenom v oficiálních kempech.

Až dorazíte do cíle, kde složíte hlavu, osvěžování alkoholem nepřehánějte. Řecké zákony povolují řídit auto s hladinou alkoholu 0.5 promile. Při překročení této hranice je pokuta od 2000,- až do 16.000,- a dva měsíce vězení.

Prodloužení dovolené tímto způsobem asi nebude to pravé ořechové.

Krásné léto a bezpečný dojezd přeje Marek 007

Zdroj obrázku: WIKIPEDIA

17.08.2019

Co dělat, když si zabouchnete klíčky v autě

Tato nepříjemná situace potkala snad každého z nás. Nikdo ale nechce skončit s rozbitým sklem. Marek 007 poradí, jak tento problém vyřešit.
03.08.2019

Nastartujte auto, jede se do Francie!

Letos v létě by to chtělo něco pořádného. S dopravákem Markem 007 nebudeme troškařit a vyměníme chorvatské pobřeží rovnou za Francouzskou Riviéru.
29.07.2019

Vyrážíme autem do Slovinska

Léto se má vychutnávat naplno. Takže si dáme adrenalin na divoké vodě, výlet do hor a pohodu na pláži v jednom. Udělejte si místo na zážitky.
20.07.2019

Jedeme do Polska!

Dost bylo dovolené na jihu! S naším dopravním specialistou Markem 007 vyrážíme k severním sousedům.
13.07.2019

Na co si dát pozor na maďarských silnicích

S naším dopravákem Markem 007 projíždíme oblíbené dovolenkové destinace. Takové, které si český turista troufne zdolat autem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.