Nastartujte auto, jede se do Francie!

Publikováno: 03.08.2019 10:00
Letos v létě by to chtělo něco pořádného. S dopravákem Markem 007 nebudeme troškařit a vyměníme chorvatské pobřeží rovnou za Francouzskou Riviéru.

Cestování autem po zemi galského kohouta vám může zkomplikovat neznalost místních silničních pravidel. Dobře si pohlídejte přednosti na kruhovém objezdu. Pokud není značkou určeno jinak, platí přednost zprava a musíte pustit auta, která na kruháč přijíždí. 

Na další důležitou změnu upozorňuje náš agent Ondrys: „Když chcete z hlavní silnice odbočit doprava, dáváte přednost protijedoucímu autu, které odbočuje do stejného směru, proto aby se křižovatka rychleji vyklidila.“ 

Při výletu do francouzských Alp se v úzkých serpentinách podle Libora Budiny z Autoklubu ČR se řiďte tímto pravidlem: “V prudkém klesání musí vozidla pohybující se dolů dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím do kopce.“  Když se v zimně na kluzké silnici cestou do kopce zastavíte, už se nemusíte znovu rozjet.

Francouzské zákony předepisují i správné předjíždění cyklistů: „Dostatečný odstup je přesně stanovený. 1,5 metru mimo obec a 1 metr v obci. “

Předepsaná je i hladina alkoholu v dechu. Stejně jakou pokuta: „Při nadýchání víc jak 0.5 je pokuta okolo 18 000 korun. Když nadýcháte víc jak 0.8 promile, pokuta může přesáhnout až 100 000 korun.“

Proto je dobré si překontrolovat alkohol testrem, jak jste na tom po nějaké té skleničce vína. I ten patří ve Francii k povinné výbavě. A to i pro turisty.

Co v autě naopak být nesmí, to je antiradar. „Pasivní antiradary nesmí řidič v autě převážet ani vypnuté. Za porušení tohoto pravidla hrozí pokuta 35 000 korun“

Co když s sebou na dovolené tolik peněz v hotovosti nemáme? „Platit můžete kartou, když bude mít policie terminál. Stejně tak i cestovními šeky nebo online.“

Pokud ale nezaplatíte do čtyřicetipeti dnů, pokuta se zvyšuje a přijde vám domů. A o takový pozdrav z dovolené, nikdo nestojí.

Bezpečný dojezd přeje Marek 007.

Zdroj obrázku: WIKIPEDIA

10.08.2019

Řečtí policisté si rádi dupnou na cizince

S naším dopravákem Markem 007 vyrážíme autem do Řecka. České řidiče tam můžou pěkně potrápit kruhové objezdy nebo parkování ve městech.
29.07.2019

Vyrážíme autem do Slovinska

Léto se má vychutnávat naplno. Takže si dáme adrenalin na divoké vodě, výlet do hor a pohodu na pláži v jednom. Udělejte si místo na zážitky.
20.07.2019

Jedeme do Polska!

Dost bylo dovolené na jihu! S naším dopravním specialistou Markem 007 vyrážíme k severním sousedům.
13.07.2019

Na co si dát pozor na maďarských silnicích

S naším dopravákem Markem 007 projíždíme oblíbené dovolenkové destinace. Takové, které si český turista troufne zdolat autem.
04.07.2019

Vyrážíme autem na východ k sousedům

Náš dopravák 007 objíždí nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Hned po Chorvatsku je nejvíce v kurzu Slovensko. Tak vyrážíme!
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.