Kamiony zřejmě opustí silnice

Publikováno: 27.08.2019 16:32
Úplně zmizí ze silnic o nedělích. Vláda chce zpřísnit pravidla pro jejich provoz a rozšířit dobu, kdy nebudou moci jezdit. Na zpravodajskou novinku se síťovým okem dívá Láďa Vonz.

Jde opravdu jen o rozšíření doby, kdy kamiony nesmějí na silnice. Dnes mají zákaz od 13 do 22 hodin, nově to má být už od nedělní půlnoci. Jde ale o změnu zákona, takže to musí projít parlamentem. Vláda také plánuje, že omezí předjíždění kamionů, aby se tak nestávalo to, co běžně známe: že vozidlo s nákladem zinku jedoucí rychlostí 85 kilometrů v hodině předjíždí náklaďák jedoucí 87.
Zakažte kamiony přes týden, tam je to nejhorší,“ volá v diskuzi na novinkách.cz pan Milan. Čtenář Josef je radikálnější. „Chce zákaz od pátečního poledne do nedělní půlnoci. Pak se prý všichni přesunou na železnici.“ Pan Antonín se na novinkách ptá, kdy budou slíbená odpočívadla a parkoviště? Je totiž zvědavý, kde ty náklaďáky vůbec budou parkovat… A Zdeno upouští na webu iDNES.cz jedovatou slinu: „Haló, a kde je dálnice z Hradce Králové do Mohelnice?“

Zdroj obrázku: MAFRA

03.09.2019

Češi se připravují na výměnu televizí

V listopadu totiž začneme přecházet na nový vysílací standard DVB-T2. A my jako diváci budeme potřebovat set top box nebo novou televizi, která tento standard zvládne. Síťově to doplní Láďa Vonz.
02.09.2019

Pan prezident Zeman nosí prvňáčkům dárky!

Loni jim přinesl knížky a letos jim přinesl… knížky. Láďa Vonz ale zjistil, že se nejedná o obyčejné knihy.
30.08.2019

Plzeňský Prazdroj zdraží!

Šéfredaktorská elektronická pošta nabízí jednu perlu za druhou. To je známá věc. Šéfredaktor tak má přehled o chytrém oblečení do deště nebo o nových trendech v obchodování se zlatem. Další sbírku nabídek přináší Láďa Vonz.
29.08.2019

Předpověď hovoří jasně: Bude horko!

Podle všeho nás ale čeká poslední tropický víkend tohoto roku. Další drobky ze sítě přináší Láďa Vonz.
28.08.2019

Pražská Slavia míří do Ligy mistrů!

Sice musí večer přejít přes rumunskou Kluž, má ale hodně dobře našlápnuto. Fotbalový zápas je jedním z hlavních témat na internetu, pokračuje Láďa Vonz.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.