Co dělat, když si zabouchnete klíčky v autě

Publikováno: 17.08.2019 10:00
Tato nepříjemná situace potkala snad každého z nás. Nikdo ale nechce skončit s rozbitým sklem. Marek 007 poradí, jak tento problém vyřešit.

Ukázkové zabouchnutí klíčů ve svém voze předvedla minulý týden u Rádia Impuls paní Říhová: „Šla jsme do auta, chtěla jsem si vytáhnout pracovní věci z kufru a na platíčko jsme položila klíče. Vzpomněla jsem si, že mám ještě něco vzadu na sedačc e- zabouchla kufr a auto už nešlo otevřít.“

První co každého napadne, je rozbít okýnko. Tuhle variantu raději zapomeňte. Nejdříve vyzkoušejte, jestli jsou opravdu všechny dveře zamčené. Pokud máte někoho, kdo vám přiveze náhradní klíče, máte vyhráno. Ale jak na potvoru nikdo nemá čas.

Nejlepší bude zavolat odbornou pomoc. Některé pojišťovny nabízí odemknutí aut i u základního povinného ručení. Pokud odemknutí v ceně pojistky nemáte, vyjde to na 1 500 - 2 000 korun. V každém případě stačí zavolat do pojišťovny, nahlásíte SPZ, jméno na koho je vůz registrovaný a na pomoc vám pošlou technika, kterému stačí doložit technický průkaz.

V tomto případě trvalo otevření auta pro paní Říhovou necelou minutu. Jak si nechat auto otevřít, když se nemáte čím prokázat, protože veškeré doklady máte zamčené uvnitř, popsal zámkař Jan Hanák: „Auto otevřu a nechám si předložit doklady. Pokud mám jakoukoliv pochybnost, hned volám policii. Pokud se nemá dotyčný jak prokázat, tak se vypíše čestné prohlášení o otvírání auta. “

Jde to elegantně i bez rozbitého okýnka. Stačí zachovat chladnou hlavu.

Bezpečný dojezd přeje Marek 007 

14.09.2019

Jak se starat o veterána

Mít v garáži schovaného autoveterána je doslova poklad. Ten ale potřebuje péči, aby si svoji cenu udržel. Náš dopravák poradí jak na to.
07.09.2019

S kapalinou do auta AdBlue můžete šetřit přírodu

Osobní auta jsou zase o něco ekologičtější. Pomáhá tomu speciální kapalina s názvem AdBlue. O co jde, vysvětlí dopravní guru Mára.
31.08.2019

Výměna převodovky se mnohdy nevyplatí

Dopravák Marek 007 se tentokrát zaměřil na automatickou převodovku.
24.08.2019

Seniory za volantem ohrožuje špatný zrak

Dopravák Marek 007 vyrazil mezi skupinu aktivních řidičů seniorů, kteří si na autodromu otestovali svoje šoférské schopnosti.
10.08.2019

Řečtí policisté si rádi dupnou na cizince

S naším dopravákem Markem 007 vyrážíme autem do Řecka. České řidiče tam můžou pěkně potrápit kruhové objezdy nebo parkování ve městech.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.