Vyrážíme autem na východ k sousedům

Publikováno: 04.07.2019 14:44
Náš dopravák 007 objíždí nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Hned po Chorvatsku je nejvíce v kurzu Slovensko. Tak vyrážíme!

K východním sousedům ročně vyrazí autem skoro čtvrt milionu našinců. Není se čemu divit, jazyková bariéra ej minimální a ceny za pohonné hmoty stejné. Jen nesmíte zapomenout na dálniční známku, která je na Slovensku dostupná pouze v elektrické podobě. Nakoupit ji můžete dopředu přes internet, nebo až na hranicích u pumpy.

Desetidenní kupón vyjde na 250,- a při koupi nahlásíte SPZ. Slováci totiž monitorují RZ pomocí mýtných bran, jízda bez zaplacení poplatku vyjde na 12.000 korun. Na slovenských dálnicích vás navíc nebude brzdit tolik oprav a omezení, jako na těch našich.

Stačí vyrazit z Brna po D2 a v Bratislavě jste za hodinu a půl. V Trenčíně za dvě hodiny, stejně tak i v Piešťanech. Do Nitry pojedete z Brna ještě o půl hodiny déle.

Necelé tři hodiny to trvá do Žiliny. V Prešově jste za pět hodin a v Košicích za pět a půl.

Při takto dlouhých cestách to samozřejmě svádí k rychlejší jízdě. Těžkou nohu na plynu slovenská dálniční policie může ocenit až do výše 20 000 korun. A podle Libora Budiny s autoklubu ČR, se hlídky zaměřují i na špatně umístěnou navigaci.

„Zařízení jako navigace nebo mobilní telefon by neměla být umístěna v zorném poli řidiče. Nejlepší je umístění na palubní desce, nebo mimo plochu čelního skla. Na Slovensku tak hrozí pokuta do 2 000 korun. “

Pozor dejte na vulgární gesta za volantem. Vztyčený prostředníček vyjde na 1500 a více. V Česku to může být až 10 000 korun.  Proto pamatujte na slušné vychování.

Šťastnou cestu a bezpečný dojezd přeje Marek 007

Zdroj obrázku: WIKIPEDIA

10.08.2019

Řečtí policisté si rádi dupnou na cizince

S naším dopravákem Markem 007 vyrážíme autem do Řecka. České řidiče tam můžou pěkně potrápit kruhové objezdy nebo parkování ve městech.
03.08.2019

Nastartujte auto, jede se do Francie!

Letos v létě by to chtělo něco pořádného. S dopravákem Markem 007 nebudeme troškařit a vyměníme chorvatské pobřeží rovnou za Francouzskou Riviéru.
29.07.2019

Vyrážíme autem do Slovinska

Léto se má vychutnávat naplno. Takže si dáme adrenalin na divoké vodě, výlet do hor a pohodu na pláži v jednom. Udělejte si místo na zážitky.
20.07.2019

Jedeme do Polska!

Dost bylo dovolené na jihu! S naším dopravním specialistou Markem 007 vyrážíme k severním sousedům.
13.07.2019

Na co si dát pozor na maďarských silnicích

S naším dopravákem Markem 007 projíždíme oblíbené dovolenkové destinace. Takové, které si český turista troufne zdolat autem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.