Vyrážíme autem na východ k sousedům

Publikováno: 04.07.2019 14:44
Náš dopravák 007 objíždí nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Hned po Chorvatsku je nejvíce v kurzu Slovensko. Tak vyrážíme!

K východním sousedům ročně vyrazí autem skoro čtvrt milionu našinců. Není se čemu divit, jazyková bariéra ej minimální a ceny za pohonné hmoty stejné. Jen nesmíte zapomenout na dálniční známku, která je na Slovensku dostupná pouze v elektrické podobě. Nakoupit ji můžete dopředu přes internet, nebo až na hranicích u pumpy.

Desetidenní kupón vyjde na 250,- a při koupi nahlásíte SPZ. Slováci totiž monitorují RZ pomocí mýtných bran, jízda bez zaplacení poplatku vyjde na 12.000 korun. Na slovenských dálnicích vás navíc nebude brzdit tolik oprav a omezení, jako na těch našich.

Stačí vyrazit z Brna po D2 a v Bratislavě jste za hodinu a půl. V Trenčíně za dvě hodiny, stejně tak i v Piešťanech. Do Nitry pojedete z Brna ještě o půl hodiny déle.

Necelé tři hodiny to trvá do Žiliny. V Prešově jste za pět hodin a v Košicích za pět a půl.

Při takto dlouhých cestách to samozřejmě svádí k rychlejší jízdě. Těžkou nohu na plynu slovenská dálniční policie může ocenit až do výše 20 000 korun. A podle Libora Budiny s autoklubu ČR, se hlídky zaměřují i na špatně umístěnou navigaci.

„Zařízení jako navigace nebo mobilní telefon by neměla být umístěna v zorném poli řidiče. Nejlepší je umístění na palubní desce, nebo mimo plochu čelního skla. Na Slovensku tak hrozí pokuta do 2 000 korun. “

Pozor dejte na vulgární gesta za volantem. Vztyčený prostředníček vyjde na 1500 a více. V Česku to může být až 10 000 korun.  Proto pamatujte na slušné vychování.

Šťastnou cestu a bezpečný dojezd přeje Marek 007

Zdroj obrázku: WIKIPEDIA

13.07.2019

Na co si dát pozor na maďarských silnicích

S naším dopravákem Markem 007 projíždíme oblíbené dovolenkové destinace. Takové, které si český turista troufne zdolat autem.
29.06.2019

V Německu za volantem prostředníček neukazujte

Náš dopravák Marek 007 projíždí oblíbená dovolenková místa Čechů. Už navštívil Chorvatsko, Itálii a Rakousko. Tentokrát se podívá k západním sousedům.
22.06.2019

Autem do Itálie - na co si dát pozor

Prázdniny se blíží a s naším dopravákem Markem 007 projíždíme ty nejoblíbenější dovolenkové destinace.
15.06.2019

Autem do zahraničí - Chorvatsko

Náš dopravák Marek 007 poradí, na co si dát pozor cestou autem do zahraničí.
08.06.2019

Autem na dovolenou k sousedům

Pokud do vaší vysněné destinace pojedete přes Rakousko tak zbystřete. Právě na cestování přes naše sousedy, se zaměřil dopravák Marek 007.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.