Vyrážíme autem do Slovinska

Publikováno: 29.07.2019 10:41
Léto se má vychutnávat naplno. Takže si dáme adrenalin na divoké vodě, výlet do hor a pohodu na pláži v jednom. Udělejte si místo na zážitky.

Na cestování po Slovinských dálnicích je potřeba mít dálniční známku. Týdenní vyjde na necelých 450 korun.

Dejte si ale pozor na průjezdy světelných křižovatek na poslední chvíli. To je ve Slovinsku podle Libora Budiny z Autoklubu ČR pod pokutou.

„Projíždění křižovatek na oranžovou je pod pokutou 5000 korun. Dále je zakázáno předjíždění autobusu přepravující děti v momentě, kdy vystupují nebo nastupují. 

Velký pozor si dejte na kruhových objezdech. Pokud není značkou ukázáno jinak, platí přednost zprava- čili nemají přednost auta jedoucí po kruhovém objezdu.“ 

A právě na kruháči dochází k častým nehodám. I kdyby to byl jenom ťukanec, vždy volejte policii, ta má číslo 113.

Pro cestování půjčeným autem, je potřeba mít písemný a ověřený souhlas majitele. A nezapomeňte mít auto označené zkratkou CZ.

V těchto letních dnech to asi nehrozí, ale když navštívíte Slovinsko mezi 15. listopadem a 15. březnem, jsou nejenom v okolí Jůlských Alp povinné zimní gumy. Je potřeba mít také připravené i sněhové řetězy v kufru auta. 

Jestli místo hor spíš plánujte rafting na řece Soča, dobře si rozvrhněte tankování. V této oblasti jsou jen malé benzinky, které většinou zavírají kolem 17. hodiny a o víkendech mohou být zavřené. Pokud zůstanete někde viset s prázdnou nádrží nebo píchlým kolem, vždy nejdřív kontaktuje svoji pojišťovnu, ta vám na pomoc pošle svou asistenční službu, se kterou se lépe domluvíte a bude to i levnější.

Teď jste na výlet do Slovinska připravení. Pěkné léto a šťastnou cestu přeje Marek 007.

Zdroj obrázku: MAFRA

10.08.2019

Řečtí policisté si rádi dupnou na cizince

S naším dopravákem Markem 007 vyrážíme autem do Řecka. České řidiče tam můžou pěkně potrápit kruhové objezdy nebo parkování ve městech.
03.08.2019

Nastartujte auto, jede se do Francie!

Letos v létě by to chtělo něco pořádného. S dopravákem Markem 007 nebudeme troškařit a vyměníme chorvatské pobřeží rovnou za Francouzskou Riviéru.
20.07.2019

Jedeme do Polska!

Dost bylo dovolené na jihu! S naším dopravním specialistou Markem 007 vyrážíme k severním sousedům.
13.07.2019

Na co si dát pozor na maďarských silnicích

S naším dopravákem Markem 007 projíždíme oblíbené dovolenkové destinace. Takové, které si český turista troufne zdolat autem.
04.07.2019

Vyrážíme autem na východ k sousedům

Náš dopravák 007 objíždí nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Hned po Chorvatsku je nejvíce v kurzu Slovensko. Tak vyrážíme!
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.