Smajlíci mají svůj den!

Publikováno: 17.07.2019 16:50
Dnešek je totiž světovým svátkem všech „emoji“, tedy obrázků, které dennodenně používáme v esemeskách a na sociálních sítích. Svátku si všímá Láďa Vonz.

Tak předně je nutné vysvětlit rozdíl mezi emotikonem a emoji. Zatímco emotikon vyjadřuje emoci pomocí ikony a znaků na klávesnici, emoji je rovnou obrázek vyjadřující nějakou činnost nebo náladu, tedy třeba smějící se obličej – smajlík. To lze vyčíst na stránkách www.cnews.cz. Tam se dozvíme, že ten dnešní moderní žlutý smajlík spatřil světlo světa v roce 1963 – a pozor, jeho autorem určitě není Forrest Gump. Ovšem středníky a dvojtečky jako emotikony používáme od roku 1982. Otcem emoji má být Japonec Šigetaka Kurita – takže rozhodně ne Čechům známější Uko Ješita.

Dnes už klávesnice znají přes tisíc emoji obrázků. Jejich hezký přehled nabízí stránka znakynaklávesnici.cz. A jaké symboly používáme nejvíc? Podle stránky emojipedia.org to je červené srdíčko, radostnou nebo plačící tvář, oheň a taky smajlík s červenými srdíčky místo očí.

18.07.2019

Na Benátskou! s Impulsem vyrážejí i Bacily!

Zpěvák Václav Neckář prozradil Libereckému deníku, že se už nemůže dočkat. Chce si totiž vynahradit loňský koncert, který se neuskutečnil kvůli průtrži mračen, kdy dostala přednost slovenská Tublatanka.
16.07.2019

Krakonoš potkal Brabce!

Vládce našich nejvyšších hor si oficiálně promluvil s ministrem životního prostředí. Téma je vážné: Krkonoše se topí v odpadcích a Krakonoš je chce proto zavřít. Pokračuje Láďa Vonz.
15.07.2019

Sociální demokraté rozhodují o své vládní budoucnosti

ČSSD řeší zásadní otázku: Zůstat, či odejít? Jeden z diskutujících čtenářů to na webu pojal hudebně: Should I stay or should I go, jak zjistil Láďa Vonz.
12.07.2019

Evropa se chystá na divoký dopravní víkend!

V některých zemích totiž teprve teď začínají prázdniny a na cesty se vydají další miliony turistů. V Rakousku a v Německu tak můžeme čekat velké problémy, zjistil na síti Láďa Vonz.
11.07.2019

Barbora Strýcová hraje v semifinále Wimbledonu proti Sereně Williamsové

Instagramový účet tenistky Báry Strýcové prozkoumal Láďa Vonz.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.