Záchranáře bych nejraději obkládal ledem, reaguje na vysoké teploty ředitel záchranné služby

Publikováno: 25.06.2019 10:00
Teploty v tomto týdnu vysoko přesahují třicet stupňů Celsia. Ředitel záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý přiznává, že tropické dny přidělávají vrásky na čele řidičům sanitek i zdravotníkům.

Ve Třech Impulsech na tělo Slabý doporučil, že je lepší se ve velkých vedrech šetřit a vyhýbat se přímému slunci. Šéf krajských záchranářů také zdůraznil, že obezřetní by měli být hlavně řidiči. „Vyzval bych je určitě k tomu, aby dělali častější přestávky, dostatečně pili a projevovali podstatně větší pozornost dění kolem sebe na silnici, protože to riziko s vysokými teplotami skutečně stoupá v řádech desítek procent.“

Šéf záchranky Slabý zároveň dodal, že ve vedrech myslí i na své podřízené. „Nejradši bych je obkládal ledem, ale to by asi nebyli rádi. Já bych byl rád, kdyby nemuseli vyjíždět za poledne, ale to se nám asi nepovede. Samozřejmě mají ve vozidlech klimatizaci a dostatečný přísun tekutin.

Zdroj obrázku: MAFRA

26.06.2019

Mrzí nás, že ČSSD zmiňovali demonstranti na Letné, říká Chvojka

Na protivládní demonstraci, které se zúčastnilo asi čtvrt milionu lidí, se objevila řada transparentů zaměřených proti ČSSD.
24.06.2019

Jednou mě nasál mrak, říká moderátor a pilot Koranteng

Televizní moderátor Rey Koranteng je velkým fanouškem letadel. Dokonce má licenci na pilotování větroně a ve volném čase létá.
20.06.2019

Od vítězství v Superstar jsem jiný člověk, říká Langerová

Aneta Langerová prošla velkou změnou. Zpěvačka v našich Třech Impulsech na tělo přiznala, že se za těch 15 let změnila.
19.06.2019

Klíště v mých vousech si vymyslel bulvár, říká Poborský

Klíště ve vousech Karla Poborského si vymyslel bulvár! Známý bývalý fotbalista to řekl v ranních Třech Impulsech na tělo.
18.06.2019

Evropu může zasáhnout obrovská migrační vlna, varuje Okamura

Evropě hrozí další uprchlická vlna! V našich ranních Třech Impulsech na tělo to prohlásil šéf SPD Tomio Okamura.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.