Z rukou už mi padají věci, říká ke své nemoci Bělobrádek

Publikováno: 10.06.2019 11:00
Projevy roztroušené sklerózy už jsou u Pavla Bělobrádka zřetelné. Poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL to řekl v našich ranních Třech Impulsech na tělo.

Kvůli nemoci musel například přestat hrát na kytaru, protože ho přestávají poslouchat prsty na rukou. "Já jsem rád, že jsem nějak soběstačný, protože z těch rukou už mi padají klíče, mobily, rozlévám skleničky s pitím a podobně. Taky cit i ta šikovnost se z rukou vytrácí.

Verdikt o roztroušené skleróze je ale nutné brát sportovně. Když lékaři před lety diagnostikovali tuto nemoc Pavlu Bělobrádkovi, tak to z lidí ve svém okolí vzal nejlépe. Bělobrádek připouští, že roztroušená skleróza člověku změní celý život, není dobré to ale brát tragicky. "Nemá smysl se obviňovat, nebo propadat nějaké trudomyslnosti, protože je to fakt, který se nedá změnit. Dá se ale mnohé uspořádat tak, aby člověk prožil poměrně kvalitní život, který ho sice bude omezovat, ale rozhodně život nekončí a stojí za to ho žít dál." Právě v těchto dnech Nadační Fond Impuls v rámci akce Rozsviťme Česko sadí za každého nového nemocného jednu slunečnici. Roztroušenou sklerózu v posledním roce lékaři diagnostikovali sedmi stům pacientů.

18.06.2019

Evropu může zasáhnout obrovská migrační vlna, varuje Okamura

Evropě hrozí další uprchlická vlna! V našich ranních Třech Impulsech na tělo to prohlásil šéf SPD Tomio Okamura.
17.06.2019

Blackout jako v Jižní Americe u nás nehrozí, ujišťuje odborník

O víkendu postihl Jižní Ameriku rozsáhlý blackout. V neděli postihl téměř celou Argentinu, část Uruguaye a některé regiony na jihu Brazílie a v Chile.
12.06.2019

Dilema kanceláří: Klimatizace, nebo větrák?

Hostem ranních Tří Impulsů na tělo byla kancelářská pracovnice Rádia Impuls Michaela Klimoszová
11.06.2019

Sněmovní tuk se budu snažit shodit během léta, říká Klaus mladší

Václav Klaus mladší zatím splnil půlku slibu. Poslanec v dubnu prohlásil, že do svých zářijových padesátých narozenin chce založit stranu a zhubnout pět kilo.
06.06.2019

Tenis budu hrát, dokud mi vydrží hnáty, říká Dolinová

Zuzana Bubílková v ranních Třech Impulsech na tělo zpovídala herečku a moderátorku Michaelu Dolinovou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.