Z rukou už mi padají věci, říká ke své nemoci Bělobrádek

Publikováno: 10.06.2019 11:00
Projevy roztroušené sklerózy už jsou u Pavla Bělobrádka zřetelné. Poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL to řekl v našich ranních Třech Impulsech na tělo.

Kvůli nemoci musel například přestat hrát na kytaru, protože ho přestávají poslouchat prsty na rukou. "Já jsem rád, že jsem nějak soběstačný, protože z těch rukou už mi padají klíče, mobily, rozlévám skleničky s pitím a podobně. Taky cit i ta šikovnost se z rukou vytrácí.

Verdikt o roztroušené skleróze je ale nutné brát sportovně. Když lékaři před lety diagnostikovali tuto nemoc Pavlu Bělobrádkovi, tak to z lidí ve svém okolí vzal nejlépe. Bělobrádek připouští, že roztroušená skleróza člověku změní celý život, není dobré to ale brát tragicky. "Nemá smysl se obviňovat, nebo propadat nějaké trudomyslnosti, protože je to fakt, který se nedá změnit. Dá se ale mnohé uspořádat tak, aby člověk prožil poměrně kvalitní život, který ho sice bude omezovat, ale rozhodně život nekončí a stojí za to ho žít dál." Právě v těchto dnech Nadační Fond Impuls v rámci akce Rozsviťme Česko sadí za každého nového nemocného jednu slunečnici. Roztroušenou sklerózu v posledním roce lékaři diagnostikovali sedmi stům pacientů.

11.06.2019

Sněmovní tuk se budu snažit shodit během léta, říká Klaus mladší

Václav Klaus mladší zatím splnil půlku slibu. Poslanec v dubnu prohlásil, že do svých zářijových padesátých narozenin chce založit stranu a zhubnout pět kilo.
06.06.2019

Tenis budu hrát, dokud mi vydrží hnáty, říká Dolinová

Zuzana Bubílková v ranních Třech Impulsech na tělo zpovídala herečku a moderátorku Michaelu Dolinovou.
05.06.2019

Navzdory moravskému původu jsem pivař, říká poslanec Blažek

Mezi největší milovníky piva v české politice patří Pavel Blažek. Poslanec za ODS a někdejší ministr spravedlnosti to během jednání sněmovny potvrdil Rádiu Impuls.
03.06.2019

Jako ministr kultury se obklopím odborníky!

Hostem ranních Tří Impulsů na tělo byl kandidát do čela resortu kultury Michal Šmarda. Ten si chce podle svých slov ve funkci udobřit odbornou veřejnost.
30.05.2019

Přínos Petra Jandy nedokážeme docenit

Petr Janda je už teď obrovskou rockovou legendou. O zpěvákovi kapely Olympic to v našich Třech Impulsech na tělo prohlásil bývalý člen této skupiny František Ringo Čech.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.