Středočeská obec Sedlec-Prčice přivítá všechny Víty!

Publikováno: 14.06.2019 16:30
Zítra se tam koná setkání Vítků a to zaujalo Muže na síti Láďu Vonze.

Tak předně Sedlec–Prčice se odkazuje na slavný rod Vítkovců. Proto je tam vyhlášená sbírka na vybudování památníku Vítka z Prčice. Jakákoli částka má pomoci vzniku nového hradu věnovaného tomuto rodákovi. A na jeho počest se tam zítra scházejí všichni Vítci – jde už dokonce o desátý ročník. Shodou okolností má být zítra tropické vedro a pak zřejmě udeří bouřky, což na svatého Víta nevěští nic dobrého. Známe slavná rčení a pranostiky a koukám, že to je samé žito: „Déšť o svatém Vítu, škodí ječmeni i žitu. Na svatého Víta na jedné straně se tmí a na druhé svítá. Pohoda na svatého Víta - to dobrota žita. Prší-li na svatého Víta, bývá špatná sklizeň žita. O svatém Vítě půl zrna v žitě. Prší-li na svatého Víta, jest úrodný rok, ale žádný ječmen. Kdo seje na Víta, škoda žita Svatý Vít kořen štíp, svatý Prokop, ten ho dokop. Svatý Vít dává trávě pít.“

Zdroj obrázku: WIKIPEDIA

08.07.2019

Tenisový Londýn dnes patří Češkám!

Čtyři naše hráčky bojují o postup do čtvrtfinále Wimbledonu. Jako první se tam dostala Barbora Strýcová, což vyvolalo odezvu na síti. Pokračuje Láďa Vonz.
21.06.2019

Láďa jede do Ameriky!

Právě nás opouští náš kolega Muž na síti. Odjíždí za velkou louži do Minnesoty. A představte si, že to je země z českého pohledu velmi zajímavá. Pan Láďa přináší podrobnosti o svém výletě.
19.06.2019

Karel Gott trávil dětství na hřišti!

Karel Gott byl v úterý hostem Fandy bandy a řešily se i kraťasy a fotbal. Více přináší Láďa Vonz.
17.06.2019

Hudebník Petr Janda trumfnul i Tinu Turner!

Zatímco ona je pouze rockovou babičkou, on je už rockovým pradědečkem. Láďa Vonz ví, co se to u Jandů stalo.
11.06.2019

Muž předstíral IQ tykve

Muž na slaboduchost pobíral sociální dávky. Teď spadla klec a pokračuje Láďa Vonz.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.