Je tady horko jako na Sahaře

Publikováno: 03.06.2019 16:24
Pěkně se nám oteplilo a na síti se dají najít i jiné perly, jak zjistil Láďa Vonz.

Na webu moječeština.cz můžeme najít taková ta běžná přirovnání: horko jak ve výhni, v pekle, v peci, pod Sněžkou – to je vtip…, v peřinách nebo na kamnech. Když se řekne, že je někde horko jak v pazderně, tak to znamená, že je tak kolem 35 stupňů. V pazderně se totiž sušilo konopí nebo len. Kolegové z redakční kasty přinesli další varianty: „Vedro jak v prádelně… Psi se rvou o stín (a to nepotřebují ani obojek).“ S horkem také souvisí náš tělesný stav: „Zpocený jak vrata od chlíva“ anebo „Zpocený jak okno od prádelny.“ A na webu přirovnej.cz narazíme na současnou lidovou tvorbu: „Zpocený jak brazilská striptérka… Lije ze mě jak z lokomotivy… Horko, že by ani velblouda nevyhnal… Leje ze mě jak z děravého okapu.“

Zdroj obrázku: MAFRA

10.06.2019

Policisté nachytali v Písku opilého žáka autoškoly

Ten měl skoro jedno promile alkoholu v krvi. Víc ví Láďa Vonz.
07.06.2019

Zprávy evropských auditorů vyvolaly uměleckou vlnu na twitteru

Láďa Vonz narazil na vlákno, které spojuje auditory s nejznámějšími filmy.
05.06.2019

Tenisový svět zírá na české překvapení

Síť se nemůže vzpamatovat z postupu naší tenistky Vondroušové do semifinále Roland Garros. Láďa Vonz nám řekne, jak to vypadá před zítřejším životním zápasem.
04.06.2019

Pivo dělá hezká těla

Dokonce je o tom nazpívaná i jedna rocková písnička. A Láďa Vonz našel na síti i důkaz, že tomu tak je.
30.05.2019

Mluvíme o tom celý den: Američané zastavili dopravu na D1

Kvůli vojenskému konvoji se tak cesta z Prahy do Brna protáhla o několik hodin. Do problému se dokonce vložila vláda a je to i síťové téma. Pokračuje Láďa Vonz.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.