Autem na dovolenou k sousedům

Publikováno: 08.06.2019 10:00
Pokud do vaší vysněné destinace pojedete přes Rakousko tak zbystřete. Právě na cestování přes naše sousedy, se zaměřil dopravák Marek 007.

Zakoupit elektronickou dálniční známku není žádný problém, ale v Rakousku platí jak papírové kupony, tak e-známky.  Při nákupu po internetu platí známka až za 18 dní. To kvůli rakouským zákonům o vrácení zboží. Jak tedy nakoupit, aby známka platila hned, poradil odborník na vnitroevropskou dopravu Tomáš Hunkes.

„Elektronickou rakouskou známku stačí zakoupit jako firma a platí ihned. Zbavíte se ale možnosti známku vrátit, nicméně platí od druhého dne.“

Pokud na dovolenou vyrazíte starším dieselem a chcete se zastavit i v centru Vídně. Nezapomeňte na nákup emisní plakety, které se lepí na čelní sklo, podobně jako dálniční známky, a při objednání je potřeba jenom nafotit techničák a je to.

Teď pozor! Při vjezdu do rakouských městských center bez emisní známky zaplatíte pokutu v přepočtu 60.000 korun a to už se nákup tohoto povolení za tisícovku vyplatí.  

Kde ho pořídit a jestli je můžete i kombinovat poradil odborník autoklubu ČR Bohumil Pácl.

„Emisní zóny regulují vjezd starších naftových aut do center měst. Nakoupit emisní plakety můžete v ČR. Dají se kombinovat, Rakousko-Německo, Německo-Francie a další.“

Hodně štěstí přeje Marek oo7

Zdroj obrázku: MAFRA

15.06.2019

Autem do zahraničí - Chorvatsko

Náš dopravák Marek 007 poradí, na co si dát pozor cestou autem do zahraničí.
01.06.2019

Za milión - pořádné auto!

V Haló, tady Impulsovi se bude už v pátek hrát o milion. Náš dopravák Marek 007 zjišťoval, jak si ze starého auta udělat milionové závodní fáro.
25.05.2019

Jak si zachránit řidičský průkaz

Vybodovat se a přijít o řidičák, to se muže stát každému. Náš dopravák Marek 007 poradí jak si řidičské oprávnění zachránit a když už o něj přijde, jak ho co nejrychleji dostat zpátky.
18.05.2019

Při nabourání cizího auta lísteček za stěračem nestačí

Nabourat v autě, to se může stát každému. Ne všichni ale zastaví a chtějí nehodu řešit. Náš dopravák Marek OO7 se tentokrát zaměřil na situaci, kdy jeden z řidičů z místa nehody ujede.
11.05.2019

S malým, nebo velkým na rodinou dovolenou?

Vyrazit na dovolenou obytným vozem nebo karavanem má svoje kouzlo ale taky úskalí. Náš dopravák Marek oo7 poradí, na co si dát velký pozor.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.