Autem do zahraničí - Chorvatsko

Publikováno: 15.06.2019 10:00
Náš dopravák Marek 007 poradí, na co si dát pozor cestou autem do zahraničí.


Před tím, než vyrazíte na cestu, důležitá věc: Chorvatsko není v Schengenu, takže na hranicích čekejte kontroly.
Naštěstí se stačí prokázat občankou. Menší hraniční přechody, ty mimo hlavní trasy, jsou určené pouze pro místní a pro regionální, nikoli evropský provoz. Jejich překročení je pod pokutou 400 kun. Dálniční známku nepotřebujete, zpoplatněné úseky zaplatíte na mýtných branách pohodně i kartou. Jak právě na mýtném ušetřit, poradil odborník na dopravu Igor Sirota.

„Nejlepší řešení je použít ENC krabičku. Jde o elektronické zařízení, které si můžete koupit na všech mýtnicích. Je přenosné a díky tomu máte slevu až 22 procent.“

A s touto vychytávkou nebudete stát fronty u placení na mýtnicích.

Když vás zastaví hlídka a nadýcháte 0.5 promile, od chorvatských policistů pokutu nedostanete. Ale pokud budete bourat, rozhodně vám to nepřilepší.

Teď pozor! Od června pokuty za dopravní přestupky hodně podražily. Tak třeba telefonování za volantem je za 5500 korun. Nezapnutý pás vyjde na 3600, to jsou jenom ty levnější.

„Nejvyšší částka, která nás muže postihnout je za překročení dovolené rychlosti o více jak 50km/h. V tomto případě budeme platit 52 500. Teď se k tomu přidává ještě fakt, že můžeme být vězněni až 6 dnů.“

Takže při jízdě autem po Chorvatsku moc nedivočte, muže se vám ta dovolená pořádně prodražit.

Šťastnou cestu přeje Marek 007

04.07.2019

Vyrážíme autem na východ k sousedům

Náš dopravák 007 objíždí nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Hned po Chorvatsku je nejvíce v kurzu Slovensko. Tak vyrážíme!
29.06.2019

V Německu za volantem prostředníček neukazujte

Náš dopravák Marek 007 projíždí oblíbená dovolenková místa Čechů. Už navštívil Chorvatsko, Itálii a Rakousko. Tentokrát se podívá k západním sousedům.
22.06.2019

Autem do Itálie - na co si dát pozor

Prázdniny se blíží a s naším dopravákem Markem 007 projíždíme ty nejoblíbenější dovolenkové destinace.
08.06.2019

Autem na dovolenou k sousedům

Pokud do vaší vysněné destinace pojedete přes Rakousko tak zbystřete. Právě na cestování přes naše sousedy, se zaměřil dopravák Marek 007.
01.06.2019

Za milión - pořádné auto!

V Haló, tady Impulsovi se bude už v pátek hrát o milion. Náš dopravák Marek 007 zjišťoval, jak si ze starého auta udělat milionové závodní fáro.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.