Při nabourání cizího auta lísteček za stěračem nestačí

Publikováno: 18.05.2019 12:00
Nabourat v autě, to se může stát každému. Ne všichni ale zastaví a chtějí nehodu řešit. Náš dopravák Marek OO7 se tentokrát zaměřil na situaci, kdy jeden z řidičů z místa nehody ujede.


Přesně tohle se podle statistiky děje velmi část, jak mi potvrdil Lukáš Kadula z Centra dopravního výzkumu.

"V roce 2018 se na českých silnicích stalo 17 872 nehod, od kterých viníci ujeli, což mimochodem znamená, že se tento případ stane každých 30 minut. Čísla z letošního roku jsou ještě horší, za poslední čtyři měsíce se stalo přes 6.000 nehod, od kterých viníci ujeli."

Na koho se obrátit v případě, kdy stojíte na silnici s nabouraným, nebo rovnou nepojízdným autem a viník je pryč? poradil odborník Besipu Mirek Charouz.

„V první řadě je potřeba myslet na důkazy. Vše nafotit, s autem nehýbat. Zavolat polici. Myslete na to, že máte auto pojištěné, takže volejte na svoji pojišťovnu a požádejte o pomoc.“

Pozor, když se vám podaří do někoho nacouvat, třeba na parkovišti u nákupáku. Nečekejte, že to poškozený nechá plavat a že vás kamery nenatočily. I když budete mít dobrý úmysl, necháte za stěračem lístek s telefonním číslem a odjedete, je to podle poručíka Policie ČR Františka Kořínka špatně. 

„V případě, že řidič ujede z místa dopravní nehody, dopouští se přestupku a za takové jednání je pokuta do výše 5.000 a 7 bodů do karty řidiče. V případě že při nehodě dojde ke zranění osob a viník ujede, dopouští se trestného činu neposkytnutí pomoci a za to hrozí odnětí svobody po dobu dvou let. “

Jezděte proto bezpečně, předvídejte i za ty druhé, ať něco podobného vůbec nemusíte řešit.

22.06.2019

Autem do Itálie - na co si dát pozor

Prázdniny se blíží a s naším dopravákem Markem 007 projíždíme ty nejoblíbenější dovolenkové destinace.
15.06.2019

Autem do zahraničí - Chorvatsko

Náš dopravák Marek 007 poradí, na co si dát pozor cestou autem do zahraničí.
08.06.2019

Autem na dovolenou k sousedům

Pokud do vaší vysněné destinace pojedete přes Rakousko tak zbystřete. Právě na cestování přes naše sousedy, se zaměřil dopravák Marek 007.
01.06.2019

Za milión - pořádné auto!

V Haló, tady Impulsovi se bude už v pátek hrát o milion. Náš dopravák Marek 007 zjišťoval, jak si ze starého auta udělat milionové závodní fáro.
25.05.2019

Jak si zachránit řidičský průkaz

Vybodovat se a přijít o řidičák, to se muže stát každému. Náš dopravák Marek 007 poradí jak si řidičské oprávnění zachránit a když už o něj přijde, jak ho co nejrychleji dostat zpátky.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.