Při nabourání cizího auta lísteček za stěračem nestačí

Publikováno: 18.05.2019 12:00
Nabourat v autě, to se může stát každému. Ne všichni ale zastaví a chtějí nehodu řešit. Náš dopravák Marek OO7 se tentokrát zaměřil na situaci, kdy jeden z řidičů z místa nehody ujede.


Přesně tohle se podle statistiky děje velmi část, jak mi potvrdil Lukáš Kadula z Centra dopravního výzkumu.

"V roce 2018 se na českých silnicích stalo 17 872 nehod, od kterých viníci ujeli, což mimochodem znamená, že se tento případ stane každých 30 minut. Čísla z letošního roku jsou ještě horší, za poslední čtyři měsíce se stalo přes 6.000 nehod, od kterých viníci ujeli."

Na koho se obrátit v případě, kdy stojíte na silnici s nabouraným, nebo rovnou nepojízdným autem a viník je pryč? poradil odborník Besipu Mirek Charouz.

„V první řadě je potřeba myslet na důkazy. Vše nafotit, s autem nehýbat. Zavolat polici. Myslete na to, že máte auto pojištěné, takže volejte na svoji pojišťovnu a požádejte o pomoc.“

Pozor, když se vám podaří do někoho nacouvat, třeba na parkovišti u nákupáku. Nečekejte, že to poškozený nechá plavat a že vás kamery nenatočily. I když budete mít dobrý úmysl, necháte za stěračem lístek s telefonním číslem a odjedete, je to podle poručíka Policie ČR Františka Kořínka špatně. 

„V případě, že řidič ujede z místa dopravní nehody, dopouští se přestupku a za takové jednání je pokuta do výše 5.000 a 7 bodů do karty řidiče. V případě že při nehodě dojde ke zranění osob a viník ujede, dopouští se trestného činu neposkytnutí pomoci a za to hrozí odnětí svobody po dobu dvou let. “

Jezděte proto bezpečně, předvídejte i za ty druhé, ať něco podobného vůbec nemusíte řešit.

01.06.2019

Za milión - pořádné auto!

V Haló, tady Impulsovi se bude už v pátek hrát o milion. Náš dopravák Marek 007 zjišťoval, jak si ze starého auta udělat milionové závodní fáro.
25.05.2019

Jak si zachránit řidičský průkaz

Vybodovat se a přijít o řidičák, to se muže stát každému. Náš dopravák Marek 007 poradí jak si řidičské oprávnění zachránit a když už o něj přijde, jak ho co nejrychleji dostat zpátky.
11.05.2019

S malým, nebo velkým na rodinou dovolenou?

Vyrazit na dovolenou obytným vozem nebo karavanem má svoje kouzlo ale taky úskalí. Náš dopravák Marek oo7 poradí, na co si dát velký pozor.
04.05.2019

Sáhli jste už někdy po špatné čerpací pistoli?

Natankovat do auta špatné palivo, to se může stát každému. Dopravák Marek OO7 poradí, jak se v takové situaci zachovat.
27.04.2019

Jak na alergii za volantem

Za volantem vás muže potrápit nejenom kolona ale i alergie. Dopravák Marek oo7 poradí vychytávku, se kterou si nebudete v jednom kuse utírat nos, ale v klidu se věnovat řízení.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.