Povinná maturita z matematiky nemá smysl

Publikováno: 02.05.2019 09:00
Dáváme našim studentům středních škol a gymnázií "propočítat" si vlastní budoucnost, říká senátor Růžička

Senátor za TOP 09 a STAN s podporou KDU-ČSL a ředitel gymnázia Jiří Růžička v našich Třech Impulsech na tělo řekl, že má k povinné maturitě z matematiky velké výhrady. Podle něj se výuce tohoto předmětu na některých středních školách příliš nevěnují a někteří studenti by mohli být u zkoušky z dospělosti znevýhodnění. Růžička proto nechápe, proč by měla být maturita z matematiky povinná: „Je to mimořádně důležitý předmět a má se učit až do konce studia. Studenti by si ale měli rozhodnout sami, jestli z ní budou maturovat.“

Růžička navíc tvrdí, že za současného stavu českého školství je povinná maturita z matematiky utopií: „V Česku obecně chybí učitelé a hlavně matikáři. Na některých školách proto tento předmět neučí dobře.“

Zdroj obrázku: MAFRA

15.05.2019

Každý občan unie má mít přístup k internetu, říká europoslankyně Charanzová

V našem speciálu k evropským volbám jsme vyzpovídali lídryni kandidátky hnutí ANO Ditu Charanzovou. Podle ní jsme se všichni přesunuli do on-line prostředí a možnost připojit se ke světové síti má být samozřejmostí.
14.05.2019

Studentské volby berou školáci s nadhledem, říká youtuber Kovy

Předvolební kampaň před eurovolbami je studnicí inspirace. V našich ranních Třech Impulsech na tělo o tom mluvil youtuber Karel Kovář alias Kovy.
06.05.2019

Nominaci trenéra Říhy nemám téměř co vytknout, říká Hadamczik

Alois Hadamczik je před blížícím se světovým šampionátem optimistou. To dnes přiznal Zuzaně Bubílkové ve Třech Impulsech na tělo.
30.04.2019

Obavy z ovlivňování justice jsou zbytečné, tvrdí Babiš

Marie Benešová se vrací na ministerstvo spravedlnosti. Poradkyně prezidenta Zemana a někdejší nejvyšší státní zástupkyně si tak zopakuje roli z takzvané Rusnokovy vlády.
29.04.2019

Dopravní stavby budou pod lepším dohledem

Piráti makají na řešení dopravních problémů v Praze. V našich ranních Třech Impulsech na tělo to alespoň tvrdil jejich dopravní expert Ondřej Polanský.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.