Olympic hraje Želvu

Publikováno: 30.05.2019 12:30
První československé bigbítové album má na kontě skupina Olympic. A přestože vyšlo před víc než 50 lety (v roce 1968) bude mít svou premiéru také letos. Ve čtvrtek 30. května od 20.00 odvysílá Rádio Impuls kompletní koncertní provedení Želvy tak, jak ho kapela zahrála ve výjimečném prostředí pražského hudebního klubu Doupě.

Čím že je album Želva tak důležité? V době svého vydání znamenalo hudební revoluci. Prolomilo hranice, které nastavilo bdělé oko partajní cenzury. Už jen to, že desku natočila rocková kapela! Písničky byly najednou úplně jiné, než jaké vyžadovala dobová estetika. Želva přinesla svérázný humor, smysl pro parodii a nekonvenční milostnou lyriku. Ještě důležitější byl fakt, že obsahovala původní písně, v češtině. On totiž také Olympic hrál přejaté skladby britských skupin. To, že přešel na češtinu, mu získalo široký okruh příznivců a ovlivnilo celou tvorbu.

Jako každá deska, má i Želva slabé momenty. Sám Janda na koncertě přiznal, že písničku Jen Bůh ví nemá zrovna v lásce. Vedle titulní nahrávky však kolekce přináší pár hitů, písničky jako Vzpomínka plíživá nebo Snad jsem to zavinil já. Ve speciálním koncertu pro posluchače Rádia Impuls vynikly také tituly Dědečkův duch, Telefon a Línej skaut. Navíc si naživo jako bonus můžete užít dobový hit Dej mi víc své lásky, který na původním albu nebyl.

Želva má i po více než padesáti letech neopakovatelnou atmosféru, která evokuje vůni doby květinového hnutí. Právě teď jí v remasterované podobě s mnoha bonusy na CD a vinylu vydává  Supraphone.

Olympic hraje Želvu! Další z Živááááků Rádia Impuls z pražského Doupěte je koncertní událostí, na které se nezapomíná. Nalaďte si Impuls ve čtvrtek 30. května od 20 hodin.

Olympic hraje Želvu – Želva

Olympic hraje Želvu – Dej mi víc své lásky 

 

 

10.09.2019

Akusťák Daniela Landy

Proslulý dobrodruh, motivátor a rebel vyjíždí na akustické turné. Ano, Daniel Landa!
18.07.2019

Vzhůru na střechu! Podívejte se na výjimečný koncert skupiny Kabát

7. května se na jedné z pražských střech sešly desítky posluchačů Rádia Impuls a fanoušků legendární teplické skupiny při pokračování výjimečné série Živáááák Rádia Impuls.
06.05.2019

Kabát zahraje živě na střeše!

Kultovní česká kapela hraje už 30 let ve stejném složení. Co to chce? Pořádnou oslavu přece.
01.03.2019

No Name akusticky

Populární slovenská skupina No Name v letošním roce vyrazila na výjimečné akustické turné a zahrála také v našem hudebním klubu Doupě.
22.02.2019

Svátek české muziky

Jsme tu už 20 let. A celé ty roky žijeme českou muzikou. Ano, Rádio Impuls slaví 25. února kulaté narozeniny.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.