Jak si zachránit řidičský průkaz

Publikováno: 25.05.2019 10:00
Vybodovat se a přijít o řidičák, to se muže stát každému. Náš dopravák Marek 007 poradí jak si řidičské oprávnění zachránit a když už o něj přijde, jak ho co nejrychleji dostat zpátky.


Mít reálný přehled o nasbíraných trestných bodech za dopravní přestupky se vždy vyplatí. Zjistit, že máte odevzdat papíry až z dopisu s pruhem nebo od policie při kontrole, to už je pozdě. Řidičák si můžete zachránit podle Mirka Charouze z Besipu, hned dvěma způsoby:

1.  Pokud jezdíte slušně, tak za 12 měsíců od posledního bodového přestupku dochází k automatickému odpočtu až 4 trestných bodů.

2. Absolvováním Školy smyku. Po absolvování kurzu můžete na městském úřadě zažádat o odpočet 3 bodů. Je ovšem potřeba mít na paměti, že pro přihlášení do kurzu musíte splnit dvě podmínky. Nesmíte mít víc než 10 trestných bodů v kartě řidiče a nesmíte mít žádný přestupek za 7 trestných bodů.

Jak si právě ve škole smyku odečíst co možná nejvíc trestných bodů, poradil rovnou její instruktor Dalimil Frič.

„V praxi to znamená, že pokud absolvujete odpočtový kurz v prosinci, odečtete si 3 body a následně můžete hned v lednu absolvovat další a odečíst si další 3 body, takže se dá během krátké doby odečíst až 6 bodů.“

Když už to ale zajde tak daleko a dostanete zákaz řízení a budete vyzváni k odevzdání  k řidičáku, určitě to udělejte. V opačném případě to bude pěkně mastné. To totiž nevyřizuje policie, ale magistrát. Tak sem si na jeden zavolal.

„Pokud tak řidič neučiní, dopouští se přestupku, za který lze uložit pokutu v rozmezí 3000 až 5000 korun. “

Co je potřeba udělat pro to, aby se mi řidičák co nejdříve vrátil?

„Vybodovaný řidič musí po uplynutí jednoho roku zažádat o vrácení řidičského oprávnění. Žadatel je povinen prokázat, že se podrobil přezkoušení z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a dále prokázat zdravotní a psychickou způsobilost.“

Bezpečný dojezd přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

01.06.2019

Za milión - pořádné auto!

V Haló, tady Impulsovi se bude už v pátek hrát o milion. Náš dopravák Marek 007 zjišťoval, jak si ze starého auta udělat milionové závodní fáro.
18.05.2019

Při nabourání cizího auta lísteček za stěračem nestačí

Nabourat v autě, to se může stát každému. Ne všichni ale zastaví a chtějí nehodu řešit. Náš dopravák Marek OO7 se tentokrát zaměřil na situaci, kdy jeden z řidičů z místa nehody ujede.
11.05.2019

S malým, nebo velkým na rodinou dovolenou?

Vyrazit na dovolenou obytným vozem nebo karavanem má svoje kouzlo ale taky úskalí. Náš dopravák Marek oo7 poradí, na co si dát velký pozor.
04.05.2019

Sáhli jste už někdy po špatné čerpací pistoli?

Natankovat do auta špatné palivo, to se může stát každému. Dopravák Marek OO7 poradí, jak se v takové situaci zachovat.
27.04.2019

Jak na alergii za volantem

Za volantem vás muže potrápit nejenom kolona ale i alergie. Dopravák Marek oo7 poradí vychytávku, se kterou si nebudete v jednom kuse utírat nos, ale v klidu se věnovat řízení.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.