Jak si zachránit řidičský průkaz

Publikováno: 25.05.2019 10:00
Vybodovat se a přijít o řidičák, to se muže stát každému. Náš dopravák Marek 007 poradí jak si řidičské oprávnění zachránit a když už o něj přijde, jak ho co nejrychleji dostat zpátky.


Mít reálný přehled o nasbíraných trestných bodech za dopravní přestupky se vždy vyplatí. Zjistit, že máte odevzdat papíry až z dopisu s pruhem nebo od policie při kontrole, to už je pozdě. Řidičák si můžete zachránit podle Mirka Charouze z Besipu, hned dvěma způsoby:

1.  Pokud jezdíte slušně, tak za 12 měsíců od posledního bodového přestupku dochází k automatickému odpočtu až 4 trestných bodů.

2. Absolvováním Školy smyku. Po absolvování kurzu můžete na městském úřadě zažádat o odpočet 3 bodů. Je ovšem potřeba mít na paměti, že pro přihlášení do kurzu musíte splnit dvě podmínky. Nesmíte mít víc než 10 trestných bodů v kartě řidiče a nesmíte mít žádný přestupek za 7 trestných bodů.

Jak si právě ve škole smyku odečíst co možná nejvíc trestných bodů, poradil rovnou její instruktor Dalimil Frič.

„V praxi to znamená, že pokud absolvujete odpočtový kurz v prosinci, odečtete si 3 body a následně můžete hned v lednu absolvovat další a odečíst si další 3 body, takže se dá během krátké doby odečíst až 6 bodů.“

Když už to ale zajde tak daleko a dostanete zákaz řízení a budete vyzváni k odevzdání  k řidičáku, určitě to udělejte. V opačném případě to bude pěkně mastné. To totiž nevyřizuje policie, ale magistrát. Tak sem si na jeden zavolal.

„Pokud tak řidič neučiní, dopouští se přestupku, za který lze uložit pokutu v rozmezí 3000 až 5000 korun. “

Co je potřeba udělat pro to, aby se mi řidičák co nejdříve vrátil?

„Vybodovaný řidič musí po uplynutí jednoho roku zažádat o vrácení řidičského oprávnění. Žadatel je povinen prokázat, že se podrobil přezkoušení z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a dále prokázat zdravotní a psychickou způsobilost.“

Bezpečný dojezd přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

22.06.2019

Autem do Itálie - na co si dát pozor

Prázdniny se blíží a s naším dopravákem Markem 007 projíždíme ty nejoblíbenější dovolenkové destinace.
15.06.2019

Autem do zahraničí - Chorvatsko

Náš dopravák Marek 007 poradí, na co si dát pozor cestou autem do zahraničí.
08.06.2019

Autem na dovolenou k sousedům

Pokud do vaší vysněné destinace pojedete přes Rakousko tak zbystřete. Právě na cestování přes naše sousedy, se zaměřil dopravák Marek 007.
01.06.2019

Za milión - pořádné auto!

V Haló, tady Impulsovi se bude už v pátek hrát o milion. Náš dopravák Marek 007 zjišťoval, jak si ze starého auta udělat milionové závodní fáro.
18.05.2019

Při nabourání cizího auta lísteček za stěračem nestačí

Nabourat v autě, to se může stát každému. Ne všichni ale zastaví a chtějí nehodu řešit. Náš dopravák Marek OO7 se tentokrát zaměřil na situaci, kdy jeden z řidičů z místa nehody ujede.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.