Starší generace je trochu namyšlená, říká předseda STANu

Publikováno: 17.04.2019 08:50
Mladá generace je ambiciózní! Těmito slovy obhajuje předseda hnutí STAN Vít Rakušan svůj návrh snížit věkovou hranici volebního práva na 16 let.

Ve Třech Impulsech na tělo reagoval na výtky, že děti v šestnácti letech nejsou na volby dostatečně zralé. Podle Rakušana jsou ale mnohdy dospělí nebo senioři stejně nebo dokonce snáze ovlivnitelní, než středoškoláci. „To je taková namyšlenost nás, starší generace, že jsme méně manipulovatelní. Když se podíváte na to, jak se mladí lidé rozhodují, jaké mají ambice a jakým způsobem se potom nechali lidé střední a starší generace ovlivnit řetězovými e-maily před prezidentskou volbou, tak potom tento argument může vyznít úplně jinak. Já samozřejmě vím, že tam budou mladí lidé, kteří se na to vykašlou, i lidé, kteří se budou těšit na volby a budou to brát velmi vážně. Samozřejmě tam budou i takoví, které se budou snažit ovlivnit jejich rodiče."

Jak velký zájem o účast při volbách mezi šestnáctiletými a sedmnáctiletými bude, si Rakušan netroufá odhadovat. Naznačil ale, že se může projevit zkušenost z Rakouska, kde díky poklesu věkové hranice volebního práva začali daleko dřív lidé vstupovat do politiky.

Zdroj obrázku: MAFRA

29.04.2019

Dopravní stavby budou pod lepším dohledem

Piráti makají na řešení dopravních problémů v Praze. V našich ranních Třech Impulsech na tělo to alespoň tvrdil jejich dopravní expert Ondřej Polanský.
25.04.2019

Andrej Babiš je náročný šéf, tvrdí europoslankyně Charanzová

Europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová v našich Třech Impulsech na tělo řekla, že si své znovuzvolení zaslouží.
24.04.2019

Konec světa je na Antarktidě

Host Zuzany Bubílkové byl majitel internetových stránek Placatá Země Vladimír Bača.
23.04.2019

Výhra od Impulsu je mojí železnou rezervou, říká výherkyně Šobotníková

Hra "Haló, tady Impulsovi" je zpátky. Dnes se roztočilo další kolo nejoblíbenější soutěže v českém éteru, jmenuje se "Milionový závod".
18.04.2019

Zmatek ve sváteční otevírací době obchodů musíme napravit

Ve sváteční otevírací době obchodů je obrovský chaos. V našich Třech Impulsech na tělo to řekl předseda lidovců Marek Výborný.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.