Rozsviťme Česko

Publikováno: 29.04.2019 18:00
Nadační fond Impuls pořádá happening spojený se sázením slunečnic. Ten vyzývá k podpoře lidí s roztroušenou sklerózou, upozorňuje na úskalí nemoci, umožňuje vidět konkrétního člověka a zanechává za sebou radost.

3. ročník osvětového projektu poukazuje na to, že lidé s roztroušenou sklerózou (RS) žijí svůj život s diagnózou nevyléčitelného onemocnění. Happening sázení slunečnic v mnoha místech ČR ve spolupráci pacientskými sdruženími vyzývá k podpoře, upozorňuje na úskalí této nemoci mladé lidi, kteří se s ní doposud nesetkali a pro něž tato informace může znamenat zásadní rozdíl v kvalitě dalšího života. „Rozsviťme“ propojuje světy, otevírá nové možnosti. Na sázení slunečnic volně navazuje výtvarná a literární soutěž (nejen) dětí, kde se spontánně zapojují jednotlivci, rodiny, školy. Každá zasazená slunečnice má za sebou mnoho úsměvů. Pomáhá začít o RS přemýšlet jinak, vidět konkrétního člověka, a odtud je jen kousek k podpoře, zastání a pomoci na místech, kde se rozhoduje o budoucnosti. Více informací o NF Impuls

Hlasovat můžete ZDE

Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.