Půlmilionová pokuta za sraženou labuť

Publikováno: 08.04.2019 11:24
Minulý týden se policisté hodně otáčeli. Řešili vraždu labutě nebo krádež medvědího česneku. S krimi souhrnem přichází reportér Tomáš Kabát.

Začneme alkoholem za volantem. Poslanci navrhují toleranci půl promile. Teď nemáme žádnou a tento týden ukázal, že se řidiči opíjejí až až. Na Novojičínsku motorkář narazil do dopravní značky a nadýchal 2,5 promile. Opilá řidička ve Vrchlabí pak nacouvala do služebního vozu městské policie a nadýchala 1,8. Opilý cyklista pak v Prostějově narazil do zaparkovaného vozu a od nehody se snažil ujet. Ten měl při dechové zkoušce 1 a půl promile. Podobných případů je víc, ale není na to čas.

Na silnicích zůstaneme, teď si dáme honičky. Jedna proběhla včera v Karlových Varech. Řidič jel bez rozsvícených světel a málem narazil do policejního vozu. Na výzvy k zastavení nereagoval. Nakonec zastavil před domem v Doubí a šel se do něj schovat. Policisté ho ale našli a zjistili, že má zákaz řízení a je pod vlivem drog.

Na pilno měli i dopravní policisté kvůli akci Speedmarathon. Při té zjistili 156 přestupků. Mezi nimi třeba rychlost 96 km/hod v obci, a na dálnici si to jedno BMW svištělo rychlostí 205

Medvědí česnek začíná být v kurzu. Příznivci této byliny ale sběr provádějí i v přírodní rezervaci. Při středeční namátkové kontrole strážníci odhalili ženu, která v Černovickém hájku na jižní Moravě nasbírala 13 plných pytlů. Prý to má pro osobní potřebu. 

Závěrem ještě jedno pátrání. Policisté hledají pachatele, který u rybníku mezi obcemi Příkazy a Hynkov na Olomoucku usmrtil labuť a další zranil. Hrozí mu za to půlmilionová pokuta.

Den bez nehod přeje Tomáš Kabát

27.04.2019

Řidička trolejbusu si za jízdy lakovala nehty na nohou

Na Impulsu se teď podíváme do světa kuriózního zločinu. V policejních spisech listoval reportér Václav Komárek.
19.04.2019

Hledají se Husité, ale i Terminátor

Pomatení zločinci si nedají pokoj ani o Velikonocích. Kuriózní případy tohoto týdne sbíral reportér Václav Komárek.
30.03.2019

Bezdomovec se vloupal do vily, aby si užíval luxusu

Policisté se zapotili při hledání pomatených zločinců. Kuriózní případy tohoto týdne má pod palcem reportér Václav Komárek.
23.03.2019

Do vězení kvůli dvacetikoruně

I v tomto týdnu řádili pomatení zločinci. V policejních spisech pátral reportér Václav Komárek.
16.03.2019

Řidič SUV si užíval jízdu řekou

Kuriózními policejními případy se to v týdnu jenom hemžilo. Co všechno museli strážci zákona řešit, řekne reportér Václav Komárek.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.