Obavy z ovlivňování justice jsou zbytečné, tvrdí Babiš

Publikováno: 30.04.2019 08:50
Marie Benešová se vrací na ministerstvo spravedlnosti. Poradkyně prezidenta Zemana a někdejší nejvyšší státní zástupkyně si tak zopakuje roli z takzvané Rusnokovy vlády.

V pondělí večer proti jejímu jmenování v Praze protestovaly tisíce lidí a dnes premiér Andrej Babiš Rádiu Impuls řekl, že to nechápe. V našich Třech Impulsech na tělo prohlásil, že Benešová má čistý štít bojovnice proti korupci. „Byla jmenovaná do funkce nejvyšší státní zástupkyně Otakarem Motejlem. Toto jméno snad nikdo nebude zpochybňovat. Je to dáma, která má čistý štít a příliš téhle kampani nerozumím," řekl Babiš.

Kritici se upozorňují především na to, že by mohla nová ministryně ovlivnit kauzu Čapí hnízdo, například omezením funkčního období nejvyššího státního zástupce. Podle Babiše ale není čeho se bát. „Paní Benešová nebude rozhodovat sama, ani vláda. Tady na to máme parlament, který rozhoduje o zákonech, takže jsou tady úplně zbytečné obavy, že by někdo do něčeho zasahoval."

06.05.2019

Nominaci trenéra Říhy nemám téměř co vytknout, říká Hadamczik

Alois Hadamczik je před blížícím se světovým šampionátem optimistou. To dnes přiznal Zuzaně Bubílkové ve Třech Impulsech na tělo.
02.05.2019

Povinná maturita z matematiky nemá smysl

Dáváme našim studentům středních škol a gymnázií "propočítat" si vlastní budoucnost, říká senátor Růžička
29.04.2019

Dopravní stavby budou pod lepším dohledem

Piráti makají na řešení dopravních problémů v Praze. V našich ranních Třech Impulsech na tělo to alespoň tvrdil jejich dopravní expert Ondřej Polanský.
25.04.2019

Andrej Babiš je náročný šéf, tvrdí europoslankyně Charanzová

Europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová v našich Třech Impulsech na tělo řekla, že si své znovuzvolení zaslouží.
24.04.2019

Konec světa je na Antarktidě

Host Zuzany Bubílkové byl majitel internetových stránek Placatá Země Vladimír Bača.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.