Jak na alergii za volantem

Publikováno: 27.04.2019 08:00
Za volantem vás muže potrápit nejenom kolona ale i alergie. Dopravák Marek oo7 poradí vychytávku, se kterou si nebudete v jednom kuse utírat nos, ale v klidu se věnovat řízení.


Pylová sezona je v plném proudu. Podle Lenky Hájkové z Hydrometeorologického ústavu je z alergenu letos hodně při sílene nejenom bříza.

„Začíná se přidávat dub. Následuje habr obecný, buk. A v nejvyšších polohách stále kvete vrba. Dál se chystá smrk ztepilý, borovice a pomalu začnou kvést trávy. “

Abyste aspoň v autě měli klid od pylů a prachu, stačí mít čistý kabinový filtr. Jaký zvolit jsem se zeptal odborníka Tomáše Lengála.

„Standardně se do auta dává obyčejný papírový filtr. Ale pokud mate alergie nebo astma, sáhněte po uhlíkovém, který díky speciálním nano vláknům pohlcuje nejenom prach a pyly ale i viry, stejně jako nebezpečné oxidy dusíku a síry a pachy z venku.

Po 15.000 km by se měla udělat výměna tohoto filtru. Díky tomu, se vám nebudou při dešti tolik mlžit okna a ochráníte tím nejen topení, ale i klimatizaci svého vozu před plísní. Který filtr je pro vaše auto nejlepší, to vám poradí v servisu nebo v prodejně auto-dílů.

Dobrý den chtěl bych si koupit kabinový filtr, máte?

„Ano, máme. Buď tento obyčejný co pohlcuje nečistoty a prach, nebo uhlíkový, který pohltí jedovaté zplodiny z aut a pyly.“

 Výměnu zvládnete i sami, filtr najdete většinou na straně spolujezdce uvnitř auta pod přihrádkou, nebo ze strany motoru.

Šťastnou cestu přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

11.05.2019

S malým, nebo velkým na rodinou dovolenou?

Vyrazit na dovolenou obytným vozem nebo karavanem má svoje kouzlo ale taky úskalí. Náš dopravák Marek oo7 poradí, na co si dát velký pozor.
04.05.2019

Sáhli jste už někdy po špatné čerpací pistoli?

Natankovat do auta špatné palivo, to se může stát každému. Dopravák Marek OO7 poradí, jak se v takové situaci zachovat.
20.04.2019

Pozor na sváteční řidiče!

Přes Velikonoční svátky bude v terénu nejenom víc policejních hlídek, ale také vyjedou senioři a sváteční řidiči. A právě na ně se zaměřil náš dopravák Marek 007.
13.04.2019

Co dělat, když ztratíte klíče od auta

A jak všichni víme, ztratit klíče není nic složitého. Komplikovanější je řešení této nepříjemnosti. Náš dopravák Marek 007 poradí co dělat a jak celou situaci vyřešit.
06.04.2019

Čas výměny zimních gum za letní je tady

Ne každý zamíří k profíkům do pneuservisu. A tak náš dopravák Marek 007 poradí co si pohlídat, pokud se do přezouvání auta pustíte sami.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.