Strojvůdci chybují i kvůli mobilům, tvrdí drážní inspektor Jan Kučera

Publikováno: 06.03.2019 14:00
Drážní Inspekce se domnívá, že si strojvedoucí začínají hrát s mobilními telefony místo toho, aby se věnovali řízení.


„Za nehody na železnici může hlavně únava strojvedoucích,“ říká drážní inspektor Jan Kučera. Podle něj jezdí mašinfírové kvůli penězům i pro více dopravců najednou. „To, že jezdí pro konkurenci může být důvodem pro to, že jsou unavení. Ale neznamená to, že je to jediný důvod. Můžou být unavení kvůli tomu, že se v noci hádali s manželkou a tak dále,“ řekl Kučera ve Třech Impulsech na tělo.

Generální inspektor Drážní inspekce se teď snaží najít řešení, které by železničnímnehodám předcházelo: „Ideálně by mělo být rychlé, levné a efektivní. To by byl sen. Než se ale nějaké řešení implementuje do praxe, trvá to dlouho. Je to otázka testování, je to otázka porad. My si myslíme, že řešení známe, ale nebude to ze dne na den.“

Zdroj obrázku: MAFRA

14.03.2019

Británie na brexitu vydělá, říká Robejšek

Vyjednávání a hlasování o způsobu brexitu připomíná nekonečný příběh. Čas se přitom krátí. Jak to asi dopadne řešila Zuzana Bubílková s politologem a mentorem strany Realisté.
13.03.2019

Svůj první film s Donutilem jsem nikdy nedokončil, říká Hřebejk

Zuzana Bubílková si v ranních Třech Impulsech na tělo povídala o herci Miroslavu Donutilovi s režisérem Janem Hřebejkem.
12.03.2019

Bez uniformy jen v mimořádných případech

Na severu Čech řádí policista v teplákách! Jak má vypadat takové zastavení řidiče civilním policistou, na to se ptala Zuzana Bubílková šéfa dopravních policistů.
11.03.2019

Odmítnutí amerického radaru byla chyba, říká Vondra

Česká republika letos slaví 20 let v NATO. A o tom si popovídala Zuzana Bubílková s bývalým ministrem obrany a velvyslancem v USA.
07.03.2019

Babišovi jsem radil, jak na Trumpa, říká ministr Petříček

Premiér Andrej Babiš odletěl do Bílého domu na návštěvu k americkému prezidentovi. O jejich srazu si povídala Zuzana Bubílková s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.