Řidič SUV si užíval jízdu řekou

Publikováno: 16.03.2019 13:35
Kuriózními policejními případy se to v týdnu jenom hemžilo. Co všechno museli strážci zákona řešit, řekne reportér Václav Komárek.

Začínáme v Brně v Žabovřeské ulici, kde někdo ukradl broukoviště. Šlo o pokácené staré kmeny stromů, které tvořily útočiště pro vzácný hmyz, konkrétně zlatohlávky skvostné. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky plyne z této krádeže jedno velké ponaučení: „Ne každé, na místě ponechané dřevo, musí svém místě ležet bezúčelně.“

Míříme na Kroměřížsko za seniorem, kterému se za volantem udělalo nevolno a tak zastavil na odlehlé silnici nedaleko hřbitova. Jenže jeho auto se z dosud nezjištěných příčin rozjelo, prorazilo hřbitovní zeď a poškodilo osm hrobů. Pánovi se až na drobné škrábance nic nestalo. Škoda na autě je osm set tisíc a na zdi a na hrobech přes dvě stě tisíc korun.

Na skok se teď podíváme na Slovensko za řidičem, kterému se už nechtělo jezdit po silnici. Ve svém luxusním SUV proto úmyslně sjel do řeky a několik stovek metrů brouzdal korytem. Celé dobrodružství si natáčel na kameru a dokonce z řeky vyjel zpátky na silnici. Radost z netradičního výletu si ale šofér užíval jen krátce, za nedlouho ho totiž zadržela policie.

Hrdinou týdne je pražský strážník Roman Kühn, který byl cestou do práce svědkem kolapsu staršího muže v autobusu. Strážník zjistil, že nedýchá, okamžitě zahájil nepřímou masáž srdce a nemocnému tím zachránil život. Příslušník městské policie už v minulosti stejným způsobem zachránil i dva jiné muže.

30.03.2019

Bezdomovec se vloupal do vily, aby si užíval luxusu

Policisté se zapotili při hledání pomatených zločinců. Kuriózní případy tohoto týdne má pod palcem reportér Václav Komárek.
23.03.2019

Do vězení kvůli dvacetikoruně

I v tomto týdnu řádili pomatení zločinci. V policejních spisech pátral reportér Václav Komárek.
08.03.2019

Děti dorazily do školy o jarních prázdninách

I tento týden byl plný netradičních policejních zásahů. Ve spisech listoval reportér Václav Komárek.
01.03.2019

Zločinec se omlouval přepadenému

V Česku opět řádili popletení zločinci. Všechny případy má pod palcem reportér Václav Komárek.
23.02.2019

Z baru rovnou za volant

Zmatení opilci a kriminálníci dali policistům pořádně zabrat. I tento týden byl totiž plný kuriózních případů, které sbíral reportér Václav Komárek.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.