Při poruše auta v tunelu nepanikařte

Publikováno: 09.03.2019 10:00
Náš dopravák Marek 007 si tentokrát posvítí na jízdu v tunelu a poradí co dělat, když v něm zůstanete viset.


I když nepoužíváte tunel každý den. Někdy se při jeho průjezdu můžete dostat do situace, kdy vás přestane poslouchat auto, a vy musíte zastavit. Jak se v tuto chvíli zachovat jsem se zeptal odborníka Besipu Mirka Charouze.

„Zapnu výstražná světla, auto zastavím a teprve potom řeším opravu.“

Co dělat v případě, že začne auto v tunelu hořet?

„Co nejrychleji zastavit, zapnout varovná světla, aby mohli reagovat i ostatní a utíkat co nejdál do SOS hlásky a volám o pomoc.“

A jak správně používat tyto sos budky, jsem se zeptal mluvčí technické správy komunikací Barbory Liškové.

„Při vstupu do SOS budky je okamžitě spuštěna kamera, která dá informaci dispečerovi a potom je možné telefonem komunikovat s operátorem. Ten pošle na místo hlídku policie, a pokud sdělíte co se stalo, muže na místo poslat jak hasiče, tak i odtahovou službu. “

V těchto nouzových hláskách jsou i příruční hasící přístroje. Případně vám operátor poradí kudy nejrychleji ven, a na místo pošle hasiče. 

Při jízdě v tunelu se s autem se neotáčejte a necouvejte. Používejte blinkry, dodržujte rychlostní limity a také pravidlo dvou vteřin při rozestupech. 

Šťastnou cestu přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

06.04.2019

Čas výměny zimních gum za letní je tady

Ne každý zamíří k profíkům do pneuservisu. A tak náš dopravák Marek 007 poradí co si pohlídat, pokud se do přezouvání auta pustíte sami.
02.04.2019

Motorkářská sezóna zahájena!

Jaro je v plném proudu a motorkářská sezona začíná nejenom v garáži přípravou motorky, ale i spanilou jízdou na srazu.
25.03.2019

Funkce start-stop u aut má svá pro i proti

Náš dopravák Marek 007 není vůbec nadšený ze systému start-stop ve svém autě. A tak zjišťoval, jestli je možné jej trvale vypnout.
16.03.2019

Váš nový vůz vám dokáže zachránit život

A možná o tom ani nevíte... Náš dopravák Marek 007 tentokrát pátral po technologii, která při nehodě sama zavolá o pomoc.
02.03.2019

Jak si proklepnout ojeté auto

V první řadě je potřeba si ohlídat a určitě ověřit historii vybraného vozu a to nejenom v případě, kdy nakupujete vůz v bazaru ale i přes soukromý inzerát.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.