Při poruše auta v tunelu nepanikařte

Publikováno: 09.03.2019 10:00
Náš dopravák Marek 007 si tentokrát posvítí na jízdu v tunelu a poradí co dělat, když v něm zůstanete viset.


I když nepoužíváte tunel každý den. Někdy se při jeho průjezdu můžete dostat do situace, kdy vás přestane poslouchat auto, a vy musíte zastavit. Jak se v tuto chvíli zachovat jsem se zeptal odborníka Besipu Mirka Charouze.

„Zapnu výstražná světla, auto zastavím a teprve potom řeším opravu.“

Co dělat v případě, že začne auto v tunelu hořet?

„Co nejrychleji zastavit, zapnout varovná světla, aby mohli reagovat i ostatní a utíkat co nejdál do SOS hlásky a volám o pomoc.“

A jak správně používat tyto sos budky, jsem se zeptal mluvčí technické správy komunikací Barbory Liškové.

„Při vstupu do SOS budky je okamžitě spuštěna kamera, která dá informaci dispečerovi a potom je možné telefonem komunikovat s operátorem. Ten pošle na místo hlídku policie, a pokud sdělíte co se stalo, muže na místo poslat jak hasiče, tak i odtahovou službu. “

V těchto nouzových hláskách jsou i příruční hasící přístroje. Případně vám operátor poradí kudy nejrychleji ven, a na místo pošle hasiče. 

Při jízdě v tunelu se s autem se neotáčejte a necouvejte. Používejte blinkry, dodržujte rychlostní limity a také pravidlo dvou vteřin při rozestupech. 

Šťastnou cestu přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

25.03.2019

Funkce start-stop u aut má svá pro i proti

Náš dopravák Marek 007 není vůbec nadšený ze systému start-stop ve svém autě. A tak zjišťoval, jestli je možné jej trvale vypnout.
16.03.2019

Váš nový vůz vám dokáže zachránit život

A možná o tom ani nevíte... Náš dopravák Marek 007 tentokrát pátral po technologii, která při nehodě sama zavolá o pomoc.
02.03.2019

Jak si proklepnout ojeté auto

V první řadě je potřeba si ohlídat a určitě ověřit historii vybraného vozu a to nejenom v případě, kdy nakupujete vůz v bazaru ale i přes soukromý inzerát.
24.02.2019

Pozor: Nadýchat může i vaše auto

Podle našeho dopraváka Marka 007, by se majitelé naftových aut měli mít na pozoru. Pokud vás při jízdě zastaví policejní hlídka, může změřit emise vašeho auta.
17.02.2019

Řidičák na zkoušku pro čerstvé šoféry

Dopravák Marek 007 zjišťoval, jaké novinky chystá ministerstvo dopravy pro začínající šoféry.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.