Pravá ODS je navždy jen jedna, říká Benda

Publikováno: 19.03.2019 08:00
Pokusy založit „tu pravou ODS" vždycky skončily neúspěchem. Zuzaně Bubílkové to řekl dlouholetý poslanec této strany Marek Benda.

Reagoval tak na víkendové vyloučení Václava Klause mladšího z partaje a jeho následné oznámení možného založení nové politické strany. „Pokusů založit tu pravou ODS jsme už za posledních 15 let zažili mnoho, nic z toho neuspělo. ODS tady je a bude a myslím, že je potřeba pracovat na jejím vzestupu. Na tom, aby pracovala správně, a nikoliv zakládat nové a nové subjekty," řekl Benda s tím, že programově se ODS mění jen nepatrně.

Teď strana podle Bendy více dbá na tradice. „Já si myslím, že ODS se nijak zásadně neposunula. Možná je dneska více stranou sázející na konzervativní myšlenky. Odmítá všechny takové ty módní liberalismy, homosexualismy, genderismy, humanrightismus a další." Zároveň Benda zdůraznil, že ODS chce, aby náš byl stát součástí západu a aby setrval v Evropské unii. Právě v těchto otázkách měl vyloučený Václav Klaus mladší jiný názor.

27.03.2019

Na vyučování bych si troufl i dnes, tvrdí zpěvák Maxa

Ve čtvrtek 28.3. se slaví Den učitelů! Zuzana Bubílková se spojila s bývalým učitelem, známým zpěvákem Martinem Maxou.
26.03.2019

Bylo dobře, že mě vystřídali, vzpomíná Vízek na Brazílii

Fotbalový internacionál v ranních Třech Impulsech na tělo vzpomínal na zápas proti Brazílii, který se odehrál před 37 lety.
21.03.2019

Kratší pracovní doba jen s podporou státu, říká Dlouhý

Zkrácení pracovní doby zřejmě přijde. Zuzaně Bubílkové to řekl prezident Hospodářské komory.
18.03.2019

Nahota sráží sebevědomí

Nazí lidé jsou méně agresivní! Na zajímavý jev upozornil v ranních Třech Impulsech na tělo známý sexuolog Radim Uzel.
14.03.2019

Británie na brexitu vydělá, říká Robejšek

Vyjednávání a hlasování o způsobu brexitu připomíná nekonečný příběh. Čas se přitom krátí. Jak to asi dopadne řešila Zuzana Bubílková s politologem a mentorem strany Realisté.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.