Odmítnutí amerického radaru byla chyba, říká Vondra

Publikováno: 11.03.2019 11:28
Česká republika letos slaví 20 let v NATO. A o tom si popovídala Zuzana Bubílková s bývalým ministrem obrany a velvyslancem v USA.

Alexandr Vondra prohlásil, že by význam Česka v NATO ještě vzrostl, kdybychom na našem území měli americký radar: „Česká republika tím před časem pohrdla a postavila se k tomu negativně. Byla to samozřejmě chyba. Spojené státy by nás i díky radaru bránily za každých okolností.“ 

Vondra ale říká, že dvacet let v NATO posunulo bezpečnost v Česku na úplně jinou úroveň: „My jsme chápáni jako jedna z pěti nejbezpečnějších zemí na světě. Díky NATO se těšíme nejlepším bezpečnostním garancím v dějinách a našim předkům se o něčem takovém ani nezdálo.“

Zdroj obrázku: MAFRA

19.03.2019

Pravá ODS je navždy jen jedna, říká Benda

Pokusy založit „tu pravou ODS" vždycky skončily neúspěchem. Zuzaně Bubílkové to řekl dlouholetý poslanec této strany Marek Benda.
18.03.2019

Nahota sráží sebevědomí

Nazí lidé jsou méně agresivní! Na zajímavý jev upozornil v ranních Třech Impulsech na tělo známý sexuolog Radim Uzel.
14.03.2019

Británie na brexitu vydělá, říká Robejšek

Vyjednávání a hlasování o způsobu brexitu připomíná nekonečný příběh. Čas se přitom krátí. Jak to asi dopadne řešila Zuzana Bubílková s politologem a mentorem strany Realisté.
13.03.2019

Svůj první film s Donutilem jsem nikdy nedokončil, říká Hřebejk

Zuzana Bubílková si v ranních Třech Impulsech na tělo povídala o herci Miroslavu Donutilovi s režisérem Janem Hřebejkem.
12.03.2019

Bez uniformy jen v mimořádných případech

Na severu Čech řádí policista v teplákách! Jak má vypadat takové zastavení řidiče civilním policistou, na to se ptala Zuzana Bubílková šéfa dopravních policistů.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.