Odmítnutí amerického radaru byla chyba, říká Vondra

Publikováno: 11.03.2019 11:28
Česká republika letos slaví 20 let v NATO. A o tom si popovídala Zuzana Bubílková s bývalým ministrem obrany a velvyslancem v USA.

Alexandr Vondra prohlásil, že by význam Česka v NATO ještě vzrostl, kdybychom na našem území měli americký radar: „Česká republika tím před časem pohrdla a postavila se k tomu negativně. Byla to samozřejmě chyba. Spojené státy by nás i díky radaru bránily za každých okolností.“ 

Vondra ale říká, že dvacet let v NATO posunulo bezpečnost v Česku na úplně jinou úroveň: „My jsme chápáni jako jedna z pěti nejbezpečnějších zemí na světě. Díky NATO se těšíme nejlepším bezpečnostním garancím v dějinách a našim předkům se o něčem takovém ani nezdálo.“

Zdroj obrázku: MAFRA

12.03.2019

Bez uniformy jen v mimořádných případech

Na severu Čech řádí policista v teplákách! Jak má vypadat takové zastavení řidiče civilním policistou, na to se ptala Zuzana Bubílková šéfa dopravních policistů.
07.03.2019

Babišovi jsem radil, jak na Trumpa, říká ministr Petříček

Premiér Andrej Babiš odletěl do Bílého domu na návštěvu k americkému prezidentovi. O jejich srazu si povídala Zuzana Bubílková s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.
06.03.2019

Strojvůdci chybují i kvůli mobilům, tvrdí drážní inspektor Jan Kučera

Drážní Inspekce se domnívá, že si strojvedoucí začínají hrát s mobilními telefony místo toho, aby se věnovali řízení.
05.03.2019

Střílím často a zlepšuji se, říká poslankyně Černochová

Ve Třech Impulsech na tělo se řešily zbraně. Zuzana Bubílková volala předsedkyni sněmovního výboru pro obranu.
04.03.2019

Jím české hovězí. Poláci selhali, říká Faltýnek

Spor o maso se mezi Prahou a Varšavou začíná vyostřovat! Polský ministr zemědělství v nadsázce napsal, že se závadným masem obchodoval večerníčkový Rumcajs. Evropská komise zase chce, aby Česko ukončilo kontroly dováženého polského hovězího.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.